Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet rávenni a cicákat,...

Hogy lehet rávenni a cicákat, hogy nem pisiljék össze a lakás minden zugát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 cicám van, mindegyik jócskán felnőtt. Van alom is, de abba csak az anyacica megy, a másik kettő nem hajlandó odapilini.. Jellemzően ősszel kezdődik a zűrzavar, amikor a macskáim nem szaladgálnak annyit kinn az udvaron. MIndegyik ivartalanított.

Amikor kimennek sétálni kicsit, ott nem pisilnek, hanem bejönnek, és ott ahol éri, padló, az ajtó alá, bárhova. HIába ivartalanított elég büdös, és sok munka van vele. Van valami ötlet, :)))) Kérlek segítsetek!! :)


2011. okt. 31. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves első, fordulj fel! :)

Kérdező, elvileg az az ideális, ha eggyel több alom van, mint ahány cica, de minimum ugyanannyi ahány cica. Tehát ha 3 cicátok van, akkor mindenképp próbálj meg 3 almot biztosítani nekik. Ha ez nem megy, legalább még egyet, mert ez egy alom az biztosan kevés. Persze nem biztos, hogy ez a probléma, de valószínűleg igen.

Fontos még, hogy rendszeresen, naponta takarítsd az almokat, de van olyan macska, amelyik egyáltalán nem megy be az alomba, ha nem teljesen tiszta. Egyébként most milyen alomtálcátok van? Mert ha fedeles, akkor az is lehet probléma.

2011. okt. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha van udvar,miért lakik bent három macska a házba? És minek be alom?
2011. okt. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ!

Nem fedeles az alom, hanem olyan mély tálcaszerű. NAponta cserélem az almot, sőt van amikor többször is. Az anyacicám ment csak bele mindig , a fiúk nem. De ősszel nem szeretnek kimenni, még csak sétálni egy kicsit, de utána rohannak a melegre. MIvel nyáron nincs ilyen gond, csak ősszel meg télen, az a sejtelmem, hogy egyszerűen csak nincs kedve kinn végezni a dolgát, mert fázik. Csak hát ez kellemetlen. Meg a napi domestosmennyiség sem semmi :)) Amúgy sokszor a frissen felmosott padló is ingerli, mintha szándékosan csinálnák :))

Alomtálcát kéne vennem még kettőt? Jujj, azt most nem tudom megoldani, de talán jövő hónap után. Ecetes vízzel is próbáltam felmosni, hátha akkor nem csinál oda..de reménytelen.

2011. okt. 31. 08:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Legalább egyet vegyél szerintem, a sima alomtálca nem akkora hűde nagy összeg. Vagy mittudom én, tegyél cipősdobozba almot, az is jobb, mintha csak úgy összevissza pisilnének! Tedd olyan helyre, ahol sűrűm előfordulnak a balesetek.

A Domestosszal az a gond, hogy felerősíti a vizelet ammónnia-szagát, és így méginkább ingerli a macskákat.

Első, nyilván azért kell a házba alom, hogy ne szanaszét végezzék a dolgukat a macskák. És miért ne mehetne be a macska a házba? Nem mindenki úgy tart állatot, hogy kibassza az udvarra dísznek és csókolom...

2011. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
így van, csak a külön alomtálca lehet megoldás. Ha most nincs pénzed, bár már 700 ft-ért is lehet kapni, de ha nincs most annyid, akkor használhatsz átmenetileg lavórt is, vagy akár kartondobozt, egy pár hétig az is megteszi
2011. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, akkor vennem kell majd még alomtálcát, sajna mmajd csak jövő hónapba vagy utána tudok beinvesztálni. De tényleg jó ötlet a cipősdoboz meg a karton, ráteszem azt az alom-kavicsokat, amit venni szoktam. Köszönöm a tanácsokat ez jó-

A klóros tisztítót meg azért szoktam,mert az mintha elvenné a szagát, de ezek szerint piszkálja az orrukat. Kitalálok valamit.


Amúgy én megszeretem a cicákat bent. Szabadon jöhetnek-mehetnek a lakásbak, kivétel a konyhapult, meg az ebédlőasztal, de azt megtanulták.

Nekem Ők vannak, Ő oldják a magányomat, és imádom őket.


Köszönöm a segítségeteket, meg a tanácsot!!

2011. okt. 31. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!