Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb. mennyi pénzbe kerül egy...

Kb. mennyi pénzbe kerül egy komplett macska tenyészet, majd a fent tartása?

Figyelt kérdés

én britben gondolkodok de más macskafajtára is kivácsi lennék.

én teljes berendezésre, tápra és alomtra gondolok itt és ilyen nagyobb tenyészetröl szeretnék információkat de a kisebb tenyésztök véleményét is szívesen elolvasom.

minden tanács jól jönne most.

pl.:mivel kell kezdeni, milyen helyet kell nekik biztositani hasonlok.


2011. nov. 4. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Kompletten az egész bizot bele fog kerülni vagy 5 millió pézbe.
2011. nov. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jóisten mi kerül ezen annyiba?:D
2011. nov. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs még meg a cica: jó tenyészpéldányokért komoly összeget kérnek el, akár több százezret. Törzskönyv nélkülivel el se kezdd a tenyésztést, a kölykökért nem kérhetsz sokat. Alapból nem kifizetődő, nem lehet ebből megélni, akik tenyésztők, inkább hobbiból csinálják ezt. A macskákat nem lehet kis ketrecekbe zárni, prémium tápot kell nekik adni, a kölyköket állatorvoshoz vinni, egyesével oltatni-féregteleníttetni, és egyáltalán komoly tenyésztői hírnevet szerezni nagy befektetés. Kiállításokra, rendezvényekre kell járni a macskával. Tudni kell a felnőtt nőstényről, hogy mikor alkalmas neki a vemhesség, valamennyire bele kell mélyedni a genetikába, hogy tudjuk, nagyjából milyen kölykök várhatóak. Nem egyszerű.
2011. nov. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A jó vérvonalú, tenyésztési-kiállítási példányok ára 1000 euró és felfelé. Már ahonnan érdemes venni macskát. Kell kifutó (ilyen macskákat nem tartanak udvaron) is, szóval szerintem milliós tételben gondolkodj.
2011. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, jól mondják. Nagyjából 5-7 millióból lehet elindulni brit rövid szőrűvel, komplett tenyészetként (ráadásul egyébként a brit rövidszőrű gyakorlatilag megfelel a falusi házimacskának - csak utóbbi ingyé' van.) Gyakorlatilag kell nekik egy kisebb ház a házon belül csak a macskaigényeknek megfelelően kialakítva. Emellett napi 13-15 óra munka, hogy a macskák kondícióban maradjanak, plusz rengeteg pénz a kiállításokra, az odajutásokra, a dresszúrákra, a kozmetikusokra, a többi szir-szarra. Én kutyát tenyésztettem régebben, amstaffokat, hát mit mondjak, a BKHCH kutyával és a fedezőkannal éppenhogy nullában voltam anyagilag, plusz rengeteg munka - ingyen, szórakozásból. Az évi egy alom per szuka éppenhogy hoz annyit, ami a kiállításra járást meg a kajájukat fedezi, többször elletni meg embertelenség, az már "kölyökgyár". Nem hiszem, hogy a macska máshogy működne, csak nem kell sétáltatni őket. Biztos jól meggondoltad??? Megélni nem fogsz belőle soha. Ez itt nem az az ország.
2011. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!