Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! Mindent összepisil a...

S. O. S! Mindent összepisil a macskám és nem bírjuk idegekkel. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mindíg lepisili a párnát a paplant és az ágyat pedig tiszta az alomja! és a virágföldet is folyton kikaparja...Hogyan tudnám leszoktatni erről? már nem bírjuk idegekkel! augusztus elején hoztuk haza akkor volt 6-8 hetes
2011. nov. 5. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kandúr, akkor jelölget a területén. Ivartalanítással orvosolható a problémád.
2011. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nőstény kiscica
2011. nov. 5. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig a macskák tiszta jószágok. A miénk még az alomba sem megy, ki is raktuk már az edényt, addig tartogatja, míg ki nem mehet a kertbe, sőt nyávog, ha már sürgős neki.Igaz nekünk csak lánymacskáink voltak.Kezdetektől tudták, mire való az alom.

Nem tudtok homokot betenni alom helyett? Nem beteg?

2011. nov. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Foglalkoztam sérült, félős, szocializálásra váró cicákkal, mielőtt gazdihoz adtuk őket. Én eleinte nem engedtem be őket a szobába, csak a konyha, fürdőszoba, wc. Ott nem tudtak olyan kár tokozni, amiért az idegeim rámentek volna:)

Vettem azt hiszem valamilyen macskafüvet (talán macskamenta volt..), amit nagyon szerettek rágicsálni, (nem kaparták ki többet a virágföldet), és kevertem az almukba is valamilyen port, amit nagyon szerettek és hamar elkezdték használni a wc-jüket. Boltban tudnak neked segíteni.Nem jut már eszembe a név...

Az is bevált, hogy amikor odapisilt, vagy kakilt a földre, akkor azt összeszedtem ill. a pisit fel kell itatni egy kis kupac alommal és visszatenni a cica wc-be.


Emellett ha kandúrod van, majd ivartalanítani kell, mert akkor nem lesz olyan büdös a vizelete, és nem fog jelölgetni...

2011. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Akkor az én bakmacskám nagyon domináns... Öt hónaposan ivartalanítva lett, eleinte semmi gond nem volt, aztán úgy kétéves korában elkezdett rendszeresen az ágyamra pisilni. Sehová máshová, csak az ágyamra, és akkor is, ha friss, tiszta alom volt a dobozában. Kicseréltem az ágyamat, az új ágyamra is odapisil, és érdekes módon mindig csak a külső részre, arra a részre sosem, ahol én alszom. Gumilepedő van a matracon védekezésképpen, de amint felteszem a lepedőt, még aznap lepisili. Eddig egyszer tudtam csak rajtakapni, nagyon figyel rá, hogy csak akkor tegye, ha nem vagyok ott.
2011. nov. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Előző vagyok. A virágföldet is kikaparta és lelegelte a virágokat, úgyhogy most már csak egy virág van a lakásban, az is a plafonon lóg. Bár a virágot a lánycicám is legelte... hiába vettem macskafüvet, minden egyéb gyomot, akkor is legeltek.
2011. nov. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hell-ikon ***** válasza:
Talán nem ártana állatorvosnak megnéznie, mert ez lehet valami húgyúti fertőzés tünete is.
2011. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Állatorvos nem ártana ha látná a picit, lehet fel van fázva, vigyétek el, az a megoldás. A net nem oldja meg.
2011. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!