Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírom idegekkel! A séta...

Nem bírom idegekkel! A séta közben sose szabad lazítani, mindig azt kell figyelnem, hogy hol támad ránk legközelebb egy kutya! (? )

Figyelt kérdés
Mindennap sétálunk, és majdnem mindennap találkozunk kutyákkal. No de nem jó értelemben. Falu, itt csak önsétáltató kutyák vannak. Ma kivételesen pórázon volt egy antiszociális németjuhász, és ha a kislány nem tartotta volna valamennyire, akkor már az állatkorházban csücsülnénk. Az én kutyám is agresszív. Kutyasuliba járunk, prórbáljuk kinevelni ezt belőle ami egyre jobban megy, de hát ott normális kutyák vannak, és semmit nem ér az egész, ha itthon folyamatosan agresszív kutyákba ütközik, és ha nem lenne szterencsénk, már verekedett volna is... Mit tegyek?? Nem bírom már.. Szántókon se tudunk sétálni, mert az is tele van barna emberek kutyáival.. Be vagyok kerítve. De én mindenképpen sétálni szeretnék...
2011. okt. 11. 18:03
 1/9 x) ***** válasza:
87%
Pont az hogy ne stresszelj miatta mert a kutya megérzi és attól lesz agresszív. Vigyél magaddal egy botot végső önvédelemként mást nem nagyon lehet tenni sajnos.
2011. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És hogyan? Egy nagy bottal járkáljak az utcán? Én amúgy még a paprikaspray-re gondoltam...
2011. okt. 11. 18:10
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleg nagyon stresszelős vagyok, de erről egyszerűen nem tudok leszokni.. Tipp? :||
2011. okt. 11. 18:12
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Tarts halakat. No stressz.
2011. okt. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megértelek, pont ugyan ez volt a problémám amíg vidéken laktam. Hívd ki a sintért, sajna más megoldás nincs, ha elkezded személyesen piszkálni a kutyákat, a kisebbségiek beléd fognak kötni.
2011. okt. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Én is vidéken lakom, és a réten, ahol sétáltatom a kutyáimat, van hogy odajön hozzánk egy-két önsétáltató eb. Persze az én németjuhászom is menne rá, mert megvédi magát, de általában én vagyok aki elsőre fejbe rúgja a másik kutyát, ami erre elmenekül (az mindegy, hogy milyen fajta, vagy nagytestű, esetleg kicsi, bármibe belekötök). Eddig jelzem, soha nem mert visszaharapni egyik sem, kereket oldottak.

Volt olyan, amelyiket a gazdi szeme láttára rugdostam össze, mert nem akartam ráengedni a kutyát (akkor irtózatos verekedés lett volna belőle).

De néha bevallom, van olyan is, hogy elengedem a pórázt és had menjen. Rendezzék le. Szerencsére megtermett kan az én kis mackóm, így nincs az a kutya, amelyik ellenfél lenne.. A múltkori pl. egy amstaff volt, ami feladta a harcot ellene.

2011. okt. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szöcske005 ***** válasza:

Nekem pont Amsaffom van.

De szerencsére az enyém szocializált.

Felénk is sok az őnsétáltató lábtörlő.

Én elengedem a pórázt, és megismerkednek.

Verekedés még nem nagyon volt.

Egyszer megkapta egy kis valami kutya féle, mire az enyém otthagyta.

Szerintem hagyd had menjen.

2011. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is amstaffom van.

De kedves utolsó előtti: Én nem mernék rugdosni, mert ki tudja, milyen eb jön szembe veled, és ha elkapja a lábad, mitcsinálsz? Engedni se engedném, mert lehet egy véletlen valami, és a te ebed alul marad. Bár ne maradjon alul!

2011. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát próbáld nyugodt hangon utasítani, visszahívni.


Ne nagyon engedd össze azokkal a szerencsétlen kutyusokkal, mert sajna nem igazán kezelt kutyák, férgesek és elég sok bőrbetegségük lehet. Mi egyszer levittük vidékre magunkkal még az előző skót juhász kutyánkat, hát olyan bőrfertőzést szedett össze az önsétáltató + barna gazdás kutyáktól, hogy kezelések után is megmaradt a nyoma:((. Viszont a sintér néha jó megoldás, illetve esély ezeknek a kutyáknak hogy jobb helyre kerüljenek. Még akkor is ha ott altatnak túlzsúfoltság esetén, vagy túlzott agresszió esetén.


Hát és kitartás!!

2011. okt. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!