Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem iszik vizet a kiscicám?

Miért nem iszik vizet a kiscicám?

Figyelt kérdés

Pár napja kaptam, kb. 5-6 hetes, nagyon jóétkű,látszólag egészséges kismacska,viszont vizet inni még nem láttam.

Ma picit hígabbat kakilt és gyakrabban,mint máskor,félek,nehogy valami baja legyen.

Túlaggódom?


2011. nov. 7. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

túl


a macskák erősek

2011. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen :) ne aggódj ennyire érte a macskák talpraesett állatok biztos hogy iszik vizet csak akkor amikor te nem látod :) vagy az ételből amit kap ha elég folyadékot kap akkor kevesebbet iszik :) ne aggódj érte :)
2011. nov. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja a székletéről meg annyit még ,hogy amiatt se aggódj ha hasmenése lenne adjatok enki rizset vagy egy kis összetört száraztpot vagy olyat ami kisebb :)
2011. nov. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönom,kissé megnyugodtam...

Rizset kapott ma reggel is, utána lett híg a széklete és ma legalabb 6-7 -szer kakilt ilyen hígat.Inkább emiatt aggódom.

2011. nov. 7. 22:04
 5/12 anonim ***** válasza:
ha híg a kakija az már régen rossz, tuti hogy beteg, el kell gyorsan vinni állatorvoshoz, egyáltalán nem aggódod túl. hány hetes? az én macskám naponta megiszik egy tálka vizet, 2hónapos
2011. nov. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kb. 5 hetes. Csak rizset adok neki ma is, egy-két falatka konzervhusival.

Gondoltam arra is,hogy mivel eddig az anyja tején élt, és most egész új kajákat kap, amiatt indult meg a gyomrocskája.

Hát remélem,nincs baja...

2011. nov. 8. 07:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Az alomban találsz pisilésre utaló gombócokat? Ha igen, nincs baj. És figyeld meg a vizesedényét, fogy e belőle? Én sem igen látom az enyémeket inni, de 3-4 gombóc keletkezik tőlük, vagyis isznak. Egyébként érdekes módon mintha éjszaka vagy hajnalban innának többet.
2011. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, lehet a hirtelen étrendváltozástól van hasmenése. Harald Wenzel - A macskák helyes táplálása című könyv ezt írja:


Heves hasmenés esetén a széklet majdnem teljesen folyékony, és adott esetben véres. Ilyenkor a cicát azonnal el kell vinni állatorvoshoz. Ha a széklete csak közepesen pépes, és a hasmenés épp csak elkezdődött, akkor speciális diétával megpróbálhatunk javulást elérni. Ha azonban két nap múlva sem tapasztalható változás, akkor a kezelést abba kell hagyni. Kétséges esetben mindig forduljunk állatorvoshoz.

Fontos: Ha a hasmenés elleni diéta csak ront a helyzeten, akkor rögtön abba kell hagyni.


A hasmenés kezelését 24 órás koplalással kell bevezetni, aztán pedig a következő diétát bevezetni:

Hozzávalók

-1 csésze búzacsíra

-1 csésze gomlyasajt

-1 keménytojás

-3 evőkanál kristálycukor

-2 evőkanál sörélesztő

-1 evőkanál kukoricacsíra-olaj

-1 evőkanál káliumklorid

-2 evőkanál foszforsavas takarmánymész (vagy darált tojáshéj)


Ehhez még annyit hozzáfűznék, hogy a hasmenés jelentős folyadékveszteséggel jár, és mivel írtad, hogy nem iszik a cica, ez veszélyes lehet. Ezért érdemes lenne figyelni, hogy a vizéből mennyi fogy. (Persze az étellel is felvesz folyadékot, de adott esetben ez nem épp kielégítő mennyiség.)

Húzd meg a nyakán/hátán a bőrt, és ha a bőr lassan húzódik vissza, az folyadékveszteségre utal.


Remélem tudtam segíteni, jobbulást a cicónak! :)

2011. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönom a válaszokat!

A cicc rendesen pisil,pl.ma már 3x is láttam pisilni,de a híg széklete továbbra is megvan,bár kevesebbszer,mint tegnap.Tegnap kb. 7-8 szor kakilt,ma már jóval kevesebbszer.

2011. nov. 8. 17:04
 10/12 anonim ***** válasza:
A hígabb széklet a táplálás váltásától van, átáll az emésztése, nem lesz gond.
2011. nov. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!