Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek eltűnt cicája, jót...

Akinek eltűnt cicája, jót tett, ha "beszerzett egy újat"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Írtam már ide, én vagyok az, akinek eltűnt márc. 29-én a cicája. Sokan vigasztaltatok, köszönöm. De sajnos azóta sem lett meg.:-( Rettenetesen hiányzik. Mindig bőgök, mint egy gyerek. De már nem is reménykedek, hogy visszajön :-(. Ha valaki járt így, jót tett neki, ha lett egy új cicája? Sok kóbor macska jár erre, etetem is őket, de az valahogy nem olyan... Tehát segítene rajtam egy új cica szerintetek? Mondjuk nagyon félek, hogy majd az is eltűnik...
2009. máj. 8. 00:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Nagyon sajnálom a másik cicádat! Viszont biztosan jót tenne egy másik kis kedvenc, akit újból szeretgethetsz, dédelgethetsz! A régi cica sajnos valószínű nem jön vissza! Tovább kell lépned, és tényleg "meggyógyíthatja" a lelkedet egy másik! Eleinte biztosan hasonlítgatod őket (legalábbis én így tettem), aztán lesznek új szokásai, összeszoktok, és bár emlékezni fogsz az eltűnt cicóra, nem fog olyan nagy fájdalmat okozni a régire való emlékezés!

Elég sok cicón vagyok már túl, gyerekkorom óta imádom őket! Igazából mindegyikre emlékezve szomorú az elvesztésük. Nekem egy cicó volt, aki eltűnt, és tudom az a legrosszabb! Egy nap még szeretgeted, aztán már nem jön haza! Csak várod, várod, várod! Sajnálom! Akkor is lépj tovább, ha úgy érzed szeretnél egy kis kedvencet! Sok szerencsét, és vidámságot kívánok, szeresd a leendő többi kisállatot is úgy ahogyan eddig!

2009. máj. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Az én cicám is eltűnt tavasszal! :( És most születtek ismerősömnél, és egyet el fogok hozni egy hónap múlva! Az én cicám lány volt. De a szomszéd kandúrja, aki nálam született, eltűnt tavaly, és ők ősszel szereztek kiscicát. És mire megszokott náluk, addigra visszajött a kandúr fél év után, összeverve, betegen, és félig halottan, de azóta jól van, és egymást is megszerették!
2009. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Még annyit, hogy az a kandúr aki eltűnt nagyon vad volt, nem is emlékezett rám, pedig csak egy házzal költözött arrébb. De amikor hazaért, és köszöntötte a nénit aki a gazdája, átjött hozzánk. Én pont kint voltam, odajött hozzám, és hagyta hogy megsimogassam,közben nyávogott nagyon. Annyira de annyira bboldog, és büszke voltam rá, mert az én Igazi Macskám (aki meghalt két éve) egyetlen megmaradt kölyke! :) :')

Remélem felvidítottalak én is kicsit, és egy új kiscica jót fog tenni! Én elhatároztam, hogy most a házban fogom tartani.

2009. máj. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is eltűnt az egyik kandúr gyönyörű fekete cicám.Hiába hívtam,nem jött elő,a szomszédok nem látták,szétnéztem a nádasban de sehol nem találtam :( már több mint 1 hónapja hogy eltünt és 2 éves volt a macsekom.Itt született tehát nem volt semmi oka hogy elmenjen innen,mindig ragaszkodott ehez a helyhez.Van még egy pár fekete cicám,ők a testvérei.Soha nem verekedtek és nem bántották egymást.Csak arra tudok gondolni hogy egy kóbor kutya elkapta,mert sajnos a szomszéd cicáját egy kóbor kutya már elpusztította.
2009. máj. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Rajta segítene az biztos. Rajtad is segítene biztosan. Tegyél meg mindent, amit tudsz érte(ivartalanítás, oltások, chip, azonosító, bolhanyakörv...) és így biztonságban vállalhatod. Nekem az segít a legtöbbet a kockázatos helyzetek vállalásánál (ez alatt azt értem, hogy kiengedem a cicát vagy elengedem a pórázról a kutyát), hogy megtettem az elengedhetetlen óvintézkedéseket és nem rajtam múlik, ha baja lesz.
2009. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Várom azért még a tapasztalatokat.

Most azért ragadtam billentyűt, mert úgy látom nem én vagyok az egyetlen, akinek idén tűnt el a cicája, vagyis még friss az élmény. Az enyém alig múlt egy éves. 80-20 %-ban benti cica volt és nagyon-nagyon ragaszkodtunk egymáshoz! Ő is hozzám. Ezért nem reménykedem már, mert ha élne, biztos hazajött volna... Ez a legrosszabb. Ennél még az is jobb lett volna, ha mondjuk nekem kell eltemetni, mert így az ember csak várja, várja... és tudja, hogy már nincs értelme! Már bánom, hogy húztam az ivartalanítását, csak az öreg kutyusomnak,(aki a szüleimnél lakik, mert amikor elköltöztem nem akartam kiszakítani a környezetéből)egy gyönyörű angol szetternek, cisztája volt, aminek a műtéti költsége 20e Ft volt. Így fontossági sorrendet kellett felállítanom, mert sajna nem vagyok milliomos. De a következő héten az én kandúrkám ivartalanítása következett volna... De most így lelkiismeretfurdallásom is van, rettenetesen hiányzik és azt sem tudom, hogy él vagy hal, szenved vagy nem, és ez a legrosszabb. Sokat köszönhetek annak a cicusnak. Nagyon rossz időszakomban a legjobb barátom volt, de tényleg! Sokaknak ez hülyén hangzik...Már nem reménykedem, hogy hazajön. Ha meg lenne egy új kiscica, kicsit úgy érezném, hogy "megcsalom" az én eltűnt kandúrkámat! Jó hülye vagyok, mi?

2009. máj. 8. 11:48
 7/11 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy szerintetek nem állatkínzás nem kiengedni egy cicust? Mert amelyik eltűnt nekem, hiába szeretgettem, imádtam és ő is engem, játszottam vele, azért néha vágyott ki. Kis vadászösztön, friss levegő, fáramászás stb. Ha lenne egy új cicám, nem lenne állatkínzás, ha csakis, kizárólag bent tartanám? Szerintem ez az... De ha kiengedem, akkor meg tuti attól rettegnék, hogy az is eltűnik :-( Már magam sem tudom mit akarok...
2009. máj. 8. 11:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon sokszor felmerülő kérdés, hogy az állat szempontjából mi a jobb: a kinti vagy benti tartás. Szerintem ezt mindig az adott állattól függ. Egy felnőtt utcáról befogadott cicát én sem erőszakolnék a lakásba, ha kint szeretne lenni. Nekem az egyik cicám kölyökként került hozzám, ősei mindig is az utcán élhettek(olyan karmai vannak, mint egy sasnak:) Neki esze ágában nincs kimenni a lakásból, holott nyitva az ajtó. Kicsit kimerészkedik, de nézi, hogy nyitva marad-e az ajtó. Viharban az ágy alá ül és reszket. Pontosan tudja, hogy a lakás jelenti neki a biztonságot. És szerintem akkor nem fog egy cica unatkozni egy lakásban, ha van egy társa és a gazdi elég időt foglalkozik velük.
2009. máj. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

rajtam segített..eltűnt a macskám (fiú volt, nem volt ivartalanítva), tudtam, hogy merre ment, gyakran jártam keresni őt..kétszer láttam is, de elszaladt, nem tudtam elkapni (előtte hallgatott pedig a nevére).ez tavaly júniusban volt, azóta nem láttam.vagy befogadta valaki, vagy meghalt.

nem sokkal később elhatároztam, hogy szeretnék egy új társat, hogy ne agyaljak folyton az előzőn..elmentünk menhelyekre körülnézni, az egyik macskával nagyon jóban lettem, és július 28-án (a szülinapom) a barátom elhozta nekem őt.azóta nevelgetem, ivartalaníttattam is (lány volt), és bár kijár, mindig visszajön, ha szólok neki, és nagyon jófej..előtte nem gondoltam volna, de sokkal szorosabb kötelék alakult ki közte és köztem, mint az előző macskámnál.

szerintem jó döntés beszerezni ilyenkor egy újat, mert a macska körüli teendők úgy lefoglalnak majd, hogy észre sem veszed, már túl is estél az előzőn. (persze elfelejteni nem fogod, csak tovább tudsz lépni)

2009. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia. Sajnos nekem is eltűnt már két cicám is és egyet el is temettem. Mindegyiket nagyon szerettem, de legjobban azt amelyiket el kellett temetnem. Ő volt az első benti cicám és mivel akkor még nem volt gyerekünk olyan volt nekünk mint a gyerekünk. Nagyon nehéz túl lenni ezeken, de ugyebár az élet megy tovább. Ezért is lett később megint cicánk, de sajnos azok eltűntek. Szerintem is jót tenne neked egy új cica, bár nekem azóta nem volt. Nagyon félek megint megszeretni egy másik cicát, mert folyton arra gondolok hogy mi lesz ha ezzel is történik valami. Most már több mint 3 éves nincs cicám és sokszor gondolok arra hogy jó lenne, de mégis félek. Mi kertes házban lakunk és ki jártak a cicáink, bár az egyik perzsa sosem ment a kapun kívül mégis úgy eltűnt hogy senki se látta.

Szerezz egy cicát, biztos jót fog tenni, talán egyszer én is rá szánom magam.

2009. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!