Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert nem eszi a szaraz tapot?

Miert nem eszi a szaraz tapot?

Figyelt kérdés
Nemreg fogadtam orokbe egy 2 honapos cicat.Ha nagyon muszaly megeszi a szaraz eledelt is (ami mellesleg kitekat,nem akarmi),de amugy nem igazan komalja.van hogy tejbegrizt rakok ra ,na ugy megeszi,vagy pici husit vagok koze,vagy tejet ontok hozza,hogy puhitsa.De ott ul mellette es nyavog,hogy o azt most nem akarja megenni...de hat en sem adhatom neki minden aldott nap azt a szavtos kitekat-ot...nem gyoznem anyagilag. Es amugy hazi maradekokkal szabad etetni a cicat?
2011. nov. 10. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
A helyében én sem enném meg, az a táp egy rakás .... Inkább etesd maradékkal, vagy normális táppal.
2011. nov. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kicsi még, túl kemény neki a táp

áztasd kevés vízbe, ha mindenáron azzal akarod etetni

maradékkal is etetheted

2011. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 komasa ***** válasza:

Az én tapasztalatom az, hogy az állatok (kutya is) nem nagyon szeretik a száraz tápokat. Mielőtt odaadnád neki, előtte áztasd be tejbe, vagy vízbe.

Az egyik barátomnak javasolta egy állatorvos, hogy szárazon ne adjon tápot a kutyájának, mert akkor a gyomrában fog megdagadni, és az kellemetlen szegénynek. Lehet, hogy ezért nem szeretik az állatok a száraz kaját.

2011. nov. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a gyors valaszokat. Hat szerenecsere csak 1 kg szaraz tapo vettem neki,nah ez valahogy elfogy....vagy pedig jo sokaig beosztom
2011. nov. 10. 15:04
 5/9 anonim ***** válasza:
ha gondolod vidd egy közeli állatmenhelyre és ott szívesen el is fogadják gondolom...Szerintem adj neki nedves junior tápot de ne ilyen whiskas stb...
2011. nov. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kitekat, nem akármi???? A kitekat az egyik legrosszabb minőségű táp amit csak adhatsz, a whiskas-szal karöltve. Nem baj egyébként ha nem eszik állandóan szárazat. De ehelyett vegyél egy normális minőségű száraz tápot mert ezzel nem teszel jót neki az biztos.
2011. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A macska ragadozó állat.Alap hogy fő eledele a hús.Legyen egy külön lábasa amiben főzöl neki,akár két három napra is.Azt javaslom vegyél valamilyen olcsóbb csirke húst.mondjuk farhátat főzd meg, s a végén rakj hozzá annyi rizst hogy bedagadjon.Sózni nem kell.Lehet közé keverni főt sárgarépát zöldborsót.Nyugodtan adhatsz neki házi maradékot is.A drága kitekat-ot felejtsd el.Egyébként adhatsz olcsóbb konzervet is.
2011. nov. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
el kell menni állatkereskedésbe és meg kell kérdezni, melyik a legjobb minőségű táp, tuti hogy olcsóbb lesz, mint a kitekat. hagyd abba a kitekatot whiskast meg ilyen sz*rokat, mert teli van műanyaggal, tartósítószerekkel, stb. nemtudom otthon milyenek vannak, de itt kint találtam egy nagyon jót, amitől olyan szép csillogó lett a szőre, sokkal egészségesebb, mint mikor whiskast adtam neki, az állatorvos is leszidott azt mondta olyan, mint nekünk a meki... ja és egyébként a száraztáp a szükséges eledel a kiscicáknak, konzervet vagy alutasakosat akkor kell adni, ha csak kedveskedni akarsz neki. száraztáppal + sok friss vízzel el lehet tartani egy egész boldog életen át a macskákat, ezt több állatorvos és több kisállatkereskedő mondta nekem. benne van minden hús (csak száraz), vitamin, ásványi anyag.
2011. nov. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de feltétlenül juniortápot adj neki, mert azok kisebbek, alig kell megrágni. az enyém egy nagyon boldog cica
2011. nov. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!