Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féreghajtó tablettát csak...

Lizi 40 kérdése:

Féreghajtó tablettát csak állatorvosnál tudok beszerezni?

Figyelt kérdés
2hónapos szuper jó étvágyú és még anyatejen is élő cicáknak kb.mennyit kell adni belőle? Nem az én cicáim (de remélem az egyik az enyém lesz :-)nálunk laknak hátul a kertben, az anyacica gazdájából annyit kitudtam szedni, hogy ő csak eteti az anyacicát és részéről a többi letudva, tehát no megelőzés és orvos (szomorú)
2011. nov. 10. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Állat eledel boltok is árulnak féreg hajtót,vagy állat patika,ha van a közelbe.
2011. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárba is van, de úgy tudom hogy az állatorvosnál valamivel olcsóbb. De mi is a gyógyszertárba vesszük. Legutóbb olyat kaptunk hogy 2 szem volt benne 2000 ft volt. EEzt nem kell megismételni. A betegtájékozatóba bele van írja kg szerint hogy mennyit kell beadni, szerintem a te cicádnak max egy fél szemet.
2011. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Állatgyógyszertárban, állatorvosi rendelőben lehet kapni. Macskának kilónként kell egyszemet
2011. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én állatorvosnál 300 Ft-ért veszem. Nem sok az a 2000?
2011. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Állatorvostól 300-értszereztem, állatpatikában 500-ért.
2011. nov. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hell-ikon ***** válasza:
Cestal catet vettem állatpatikában 300 ft-ért/db, vény nélkül, kb. 2 hete.
2011. nov. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hell-ikon ***** válasza:
100%

Nem tudom hanyadik válaszoló írta, hogy kilónként egyet kell adni a macskának...

Lehet van ilyen féreghajtó is, nem tudom én nem találkoztam vele, de a Cestal cat esetben 2-4 kilóig egy kell a cicáknak, 2 kiló alatt pedig fél tabletta

2011. nov. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, ma meglátogatok egy állatpatikát és már délután túlesünk a féregtelenítésen :-)
2011. nov. 11. 06:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sok volt a 2000 ft érte. Mi csak sima gyógyszerátba voltunk, és ott a gyógyszetáros azt mondta, hogy vmi új generációs féreghajtó ami egyébként kisgyerekeknek és csecsemőknek készült, de macskáknak is nyugodtan lehet belőle adni. Azt nem tudtam hogy az állatorvosnál ilyen olcsón megúszom, de akkor leglább ma is tanultam valamit! :)
2011. nov. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Látom sok hasznos választ kaptál, megismételni nem akarom, szóval csak egy tanács mindenkinek:

a patikákban nagyon oda kell figyelni, hogy mit vesztek az állatoknak! Ha ajánlanak valamit, feltétlenül kérdezzetek rá az alternatívákra is, hogy van-e olcsóbb, stb. Kötelessége tájékoztatni. Magától viszont nem feltétlenül fog, mivel nem emberről van szó, hanem állatról, és neki üzleti szempontokat is figyelembe kell vennie, tehát ha egy kevésbé etikus gyógyszerésszel állunk szemben, akkor bizony a drágábbat fogja elsőre ajánlani.

Gyógyszertári asszisztensnek tanulok, az első óránkon az első mondat ez volt: a gyógyszertár üzlet! Ok, hogy a beteg érdekeit kell szem előtt tartani, de ez az állatoknál nem feltétlenül érdekli a "kedves" patikust... Ezért lehet az, hogy 2000 Ft-ért ajánl gyógyszert, és nem tájékoztat egyből az alternatívákról.

A magam részéről ezt gyomorforgatónak találom, ahogy azt is, hogy az emberek gyógyítását üzletként kell kezelni.

Javaslom, hogy ha ilyen patikussal találkoztok, akkor legközelebb ne hozzá álljatok be a sorba. Ha nincs több külön sor csak egy, pont ti következtek, és hozzá lehet menni, akkor se menjetek, várjátok meg a másikat. Jobban jártok.

Elnézést a hosszú válaszért és az offért, de az ilyen "kollégákon" mindig kiakadok.

2011. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!