Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a különbség a sziámi és a...

Mi a különbség a sziámi és a thai macska között?

Figyelt kérdés
Találtam ma egy képet egy thai macskáról,de teljesen úgy nézett ki,mint egy sziámi,fóka jegyű. Honnan lehet megkülönböztetni őket?
2009. máj. 9. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A thai macska tulajdonképp az régi sziámi.

Kb 50 éve a sziáminak a fejét, testét egyre inkább nyújtják, ekkor vált el egymástól a thai és a sziámi fajta.

A thai megmaradt viszonylag kompaktnak a karcsú sziámi mellett.

2009. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A sziámi egy karcsú, légies, de mégis izmos jelenség, kicsit "Yoda"-fejjel, a thai pedig telt izomzatú, erőt sugárzó, de elegáns, fejformája leginkább egy almára hasonlít. Mindkét fajta rövidszőrű, bár a sziámi szőre picit rövidebb, mint a thai macskáé. Mindkettő nagyon intelligens, sok mindenre meg lehet őket tanítani. Nagyon sokat beszélnek és igen hangosak. Sok figyelmet követelnek maguknak. Nem igazi szobacicák, akik egy sarokban ülnek egész nap, hanem mozgékonyak és igazi társasági lények.
2009. máj. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

hát igazából szerintem a sziáminak egy fajtája a thai.

a thai:

[link]

a másik:

[link]

ezeknek olyan érdekes a fejformájuk, bazinagy fül... :D

2009. máj. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tade ***** válasza:
100%
Akkor en egy thai macsekot talaltam. KUlfoldon elek, es kb 3 honapja uton talaltam egy macsekot, kicsit leromlott allapotban, igy magamhoz vettem. (Gondoltam, valaki megunta es kidobta) Mivel olyan szine volt, mint a sziaminak, de koverebb, ezert azt hittem sima hazi es sziami keverek...de most hogy mondjatok, en thai cicat talatam, akinek meg maig nem jelentkezett a gazdija.
2009. máj. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Olvass bele a Cicc... Macska Magazinba. Thai macska nem létezik, csak sziámi.

Ne engem szóljatok le, én is ott olvasom már vagy egy éve minden számukban.

2009. máj. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mind a kettő sziámi, csak az egyiknek thai a neve.., hát sztem valamit nem jó írtak, mert thai sziámit is lehet törzskönyve venni, szal egy fajta akkor
2009. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!