Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám mindig nekem ugrik...

A cicám mindig nekem ugrik karmol harap, miért teszi ezt?

Figyelt kérdés

Ő az első cicám,házi macska,augusztus elején született,fiú cica,sokat kötekedik velem,harapdál és karmol is,jó erősen, de én nem hagyom. Olyankor megfogom úgy ahogy az anyja szokta és mondom neki hogy NEM SZABAD!FÁJ! Leteszem,erre ideges lesz,veri a farkát és nekem ugrik XDXD Akkor megint így fegyelmezem de ma már ez sem használt így kiraktam a kertbe, ő meg elment v.merre pár óra múlva visszajött :D

Most miért ilyen? meg felveszem hogy simogassam ilyesmi kicsit hagyja aztán már megint harap,karmolászik ilyenek.Nem értem :D én pucolom a wc-jét* takaritok utána, adok neki enni,néha mintha nem is szeretne engem :/

V.mi tanács??!!


2011. nov. 19. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszi, a játszópajtása, vagy testvére vagy. A kölyökállatok ugyanis így tanulnak meg küzdeni, egeret fogni. :)

Ha megnő, abbahagyja.

2011. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Játszik. A macskák már csak ilyenek. :)
2011. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ok akkor nincs gond,köszi!:)
2011. nov. 19. 19:45
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha később is ilyen lesz, eltávolíttathatod az agresszív szervét:)
2011. nov. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ok :D de reméljük nem lesz rá szükség
2011. nov. 19. 20:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivartalanítod, lenyugszik. Az enyém is ilyen volt, állítólag akkor van ez, ha túl korán van elválasztva az anyjától, mert ő megrendszabályozná...lehet benne valami mert a másik cicám, aki 7 hetesen került hozzám, az normális, és soha nem harap erőset, csak az amelyik 4 hetesen lett az enyém. De ivartalanítás után javul az ügy, plusz ahogy öregszik, akkor is!
2011. nov. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Aki inkább ivartalanítja ahelyett, hogy egy kis figyelmet szentelne neki, az olyannak nem való se cica, se semmilyen állat. Az ivartalanításnak is megvannak a maga előnyei, de itt nem a könnyebb megoldást kell választani, hanem megnevelni a cicát. Remélem érted mire gondolok.

A macskák nagyon érzékeny állatok. Először is rá kell venned, hogy ő közeledjen feléd, vagy a kedvében járni. Ezt teheted étellel, vagy az én cicám esetében akkor értem el javulást, amikor beengedtem a szobámba. Itt nagyon tetszett neki, és egyből ő maga jött hízelegni, és barátkozni. Amikor karmol, vagy harapni akar, akkor egy nagyon enyhe taslit adsz neki. Vagy, ha sajnálod, akkor ráfújsz, vagy vízzel lespricceled, meg közben hangosan, határozottan rászólsz.

2011. nov. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én cicám is ilyen..Hiába nevelem, tanítom, egyszerűen semmi nem használ. Ezt a kérdést én tettem ki:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2389558-csak..

2011. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:S !
2011. nov. 20. 17:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Párom macskája is ilyen, nagyon be tud durvulni, ő is kandúr. Egyedül a nagypapának tűri a simogatást, ha más hozzáér, kiakad. Ivartalanítani kéne, csak sajnálják rá a pénzt. :( Egyébként jópofa macsek, ha nem foglalkozunk vele, nem is támad, elvan, mint a befőtt. Ha elkezdjük lóbálni a papucsunkat, egyből levadássza. Próbáltuk nevelni, de már feladtuk.
2011. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!