Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalaníttatom a macskámat....

Ivartalaníttatom a macskámat. Aki már túlvan rajta, volt emiatt lelkiismeretfurdalása?

Figyelt kérdés

Most kértem időpontot az állatorvostól, egy hét múlva megyünk, de most olyan hülyén érzem magam, mintha megnyomorítanám. Jogom van hozzá, hogy elvegyem tőle az anyaságot? Nem vagyok biztos a dolgomban. A lánykutyám is ivartalanítva van, ő testesebb lett, és a hormonális változás miatt foltokban kopaszodik a háta.

Szerintetek mit csináljak?


2009. máj. 11. 13:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi most ivartalaníttattuk a kandúr cicánkat. Ne tudd meg hogy nézett ki...csont és bőrré volt fogyva, pedig rengeteget evett, tele volt folyamatosan harci sebekkel és hetekig kezelte a doki a gomba miatt, amit egy másik cicától szedett össze.

Nekem a lelkiismeret furdalás eszembe se jutott, sőt akkor lett volna, ha nem tesszük ezt meg. Végül is most nagyban nőttek a túlélési esélyei: nem mászkál el, nem ütheti el autó, nem verekszik, nem fog valamelyik sérülésébe vagy elkapott nyavajájába belehalni.

Lánycicánál meg hatványozottan igaz ez, náluk még rájön az is, hogy elképzelhető komplikáció is az ellésnél, meg mit csinálnál annyi kiscicával?

2009. máj. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Semmi okom nincs rá, hogy lelkiismeret furdalásom legyen, hisz jobbá teszem az életét, megóvom betegségektől, tovább élhet, nem tépik meg más macskák, nem kell feleslegesen szülnie, hisz 2 millió gazdátlan cica van, akik elől nem lenne szép dolog elvenni a lehetőséget, hogy gazdijuk lehessen. Az anyaság náluk egy fajfenntartó ösztön miatti kötelezettség. Megterheli a szervezetüket a szülés és a szoptatás is. Nincs rá szükségük, teljes életet tudnak élni nélküle. Az ivartalanítás után vigyázz rá nagyon 1-2 napig, mert a műtét helye fog neki fájni, de nagyon hamar elfelejti és sokkal jobb lesz neki utána. Nálunk 2 cica és 1 kutya van, mind ivartalanítva. Akkor nem híznak el, ha megfelelő mennyiségű kaját kapnak. Nálunk egyik sem kövér. A hormonális változás miatt szerintem nem kopaszodhat a háta foltokban. Nekünk is volt ilyen tünetünk a kutyánál és a doki szerint nála endokrín betegség okozta, a mája volt rossz. De lehet rengeteg más oka is.
2009. máj. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igazából azon kívül, hogy bármikor vemhes lehet, nem lenne szükségünk egy ilyen nagy beavatkozásra. Nem csavarog, nem visogat tüzeléskor. De emellett igazatok van, az eszemmel tudom.

Második: a kopaszodás az ivartalanítás következménye, az a doki mondta, aki a műtétet elvégezte a kutyámnál. NEm a hasára csapott, teljes vérképet csináltatott, és az alapján a kutya egészséges, semmilyen szervi baja nincs, csak alacsonyabb a nemi hormonok szintje a kívánatosnál, attól hullik a szőre.

2009. máj. 11. 14:33
 4/20 anonim ***** válasza:

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, csak jót teszel neki.

A kutyád gondolom kap hormonpótlást. Azt fél évente/évente ellenőrizni kell, hogy megfelelő legyen a mennyiség.

Ritkán fordul elő ilyen, nekem sok macskámnál és a kutyáimnál sincs semmi probléma. Biztos szerencsém is van. (És jó a dokim)

2009. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Persze kell neki a hormonpótlás. Nekünk sem az első teljes laborból derült ki a baja, hanem csak a másodiknál fél év múlva. Remélem minden ok lesz vele is!
2009. máj. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az első cicám szült, 3 kölyök született. Egyet megtartottunk, de a többit menhelyre vitte anyukám, amíg nem voltam otthon, mert senkinek nem kellettek. Nekem ezért volt bűntudatom. Azóta mindkét macskát ivartalaníttattuk, aminek csak örülök, mert több ilyen nem fordulhat elő.
2009. máj. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekem kandúr cicám van. Nincs lelkiismeret furdalásom mert ivartalanítottuk. Szegény... egyszer 1 napig nem jött haza, amit azelőtt sohasem csinált. Csontsovány volt, és amikor hazajött akkor is le volt nyúzva a bőre. Ekkor már muszáj volt megtenni, neked se legyen gondod, te csak jót tettél vele.
2009. máj. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Nekem az egyik cicám ivartalanítva van, szegényke eléggé támolygott mikor felébredt, de nem tartott olyan sokáig. Lelkiismeret furdalásom csak ezért volt, de szerintem csak azért, mert egyszer már voltak kiscicái.

Nem tudod megoldalni, hogy legalább egyszer lehessenek kölykei?

2009. máj. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát, kölykei éppenséggel lehetnének...csak már így is sokan vagyunk. Egy fiú, egy lány macskával indultunk (nem testvérek) családi házban élünk. Két hónapja idecsapódott egy másik kandúr, a szomszéd szerint elütötte egy autó, húzza a lábát. Úgy néz ki, itt marad:) És van egy mentett kutyám, akit a munkahelyem kertszomszédjából "loptunk". Nem foglalkoztak vele, nem etették, kirágta a kerítést, és a főúton rohangált. De nincs nagyobb boldogság, mint mikor a macsok elém jönnek, mikor jövök haza a munkából. Annyi szeretetet kapok tőlük, és baromira bánt a lelkiismeret, hogy ilyen radikális műtétnek akarom alávetni. De ez a helyes, tudom én is...csak annyira sajnálom szegényt.
2009. máj. 11. 20:28
 10/20 anonim ***** válasza:
36%
NEM KELL SZÜLNIE EGYSZER!!!!!!!!!!! Olvassátok már el az Állatorvosi Kamara véleményét légyszíves. Ez már több milliószor szerepelt itt. Puszta hülyeség, egyszerű szájhagyomány útján terjedő baromság, hogy egyszer szülnie kell.
2009. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!