Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Piros kiütéseim vannak, lehet...

Piros kiütéseim vannak, lehet h a macskától?

Figyelt kérdés
1 hónapja van macskám, előtte sosem volt. mostanában pedig az egész testemen jönnek ki kicsi,piros, kissé kipuposodó pöttyök, amik nagyon viszketnek. a macska elvileg nem bolhás, de egy hete van már bolhanyakörve is. lehet h a macskától vannak a viszkető pöttyeim?
2011. nov. 29. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem bolhás a macska??? Mert szerintem azok a piros kiütések azok bolhacsípések!
2011. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát nem biztos, hogy attól van, csak persze érthető, hogy ehhez kötöd a pöttyök kijövését. Mielőtt nem volt cicád nem simogattál valahol máshol? Mert akkor is kellett jönnie. Egyébként egyél rá valami alleriára való gyógyszert, pl cetirizin+calcium, és akkor elmúlik. Én is állandóan eszem mert elég sok mindenre allergiás vagyok, de így nem jönnek elé a pöttyök.
2011. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
egyébként a család többi tagján nincs? Mert lehet hogy bolha. A bolhacsípést könnyű felsimerni elég csúnya piros bőrreakció jelentkezik és a csípés közepe pirosabb.
2011. nov. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a család mindegyik tagján ugyanolyan pöttyök vannak. azért is vettem neki bolhanyakörvet, ami már 1 hete van rajt.előtte csak nagyon kevésszer simogattam macskát, de akkor semmi bajom nemvolt.
2011. nov. 29. 15:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Na hát ez tuti hogy bolha. Amúgy a bolhanyakörv nem jó magában. vagy megfürdetet bolhairtó samponnal, vagy már lehet venni oldatot, pontosan nem tudom mi a neve és abban megfürdetetd. Vagy a leghagyományosabb mód ha kifogod a bolhákat. Mindenképpen ki kell belőle szedni, nekem is így volt, kiszedegettük belőle rá a nyakörv és azóta semmi baja.:)
2011. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen ez tényleg biztos, hogy bolha velünk is volt ilyen! állatorvos 900ft-ért fürdette meg! A nyakörv megelőzi, hogy bolhás legyen de azt akkor kell rárakni mikor megfürdettétek!
2011. nov. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

és milyen módszerrel fürdessem meg, mert utálja a vizet? :S

2011. nov. 29. 16:52
 8/10 anonim válasza:

Ha megfogod meg tudod nézni, hogy bolhás-e. A fején, a nyakán, hátán, kutass! ^^


Amúgy nekünk is volt bolhás a régi cicánk és ő sem szeretett fürdeni, de miután nem volt bolhás jobban érezte magát. Szerintem csináljátok többen, valaki fogja, mert menekülni és kaparni akar/fog.

Egy lavórba engedj testmeleg vizet (a könyököddel ellenőrizheted, hogy jó e a hő) és állítsd bele. Vannak bolhasamponok, nekünk remekül bevált. :)

Szárítás után ellenőrzöd (de a vízben is észreveheted a döglött bolhákat) és 1x-2x megismétled kb. 1-2 hét múlva és szépen kitisztul a cica. :)

(csak a szárításnál, ha hajszárítót használsz ne közvetlen a bőrére fújd, vagy messziről, mert kiszárad a bőre, azonkívül félnek is a hangjától.. :))

2011. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi, kipróbálom :)
2011. nov. 29. 18:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha bolháról van szó, akkor a fürdetésnek nem biztos hogy sok értelme van. A bolhák ugyanis csak táplálkozni járnak a macskára (emberre), a fészkük másol van, itt szaporodnak. Tehát hiába fürdetitek meg, ha a házban vannak bolhák, úgyis visszamennek rá. Ha van a macskának külön fekhelye, vagy olyan helyek ahol elég sokat tartózkodik, mindenképpen kezeljétek le valamilyen bolha ellenes szerrel! És sok porszívózást javaslok! A macskára pedig Frontline vagy Advocate spot on-t tennék, ez azért biztosabb a nyakörvnél.
2011. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!