Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férges a cicám, vagy mi ez?

Férges a cicám, vagy mi ez?

Figyelt kérdés

4 hónapos cicám fél órája mély nyávogással, buborékos szájjal rohant ki hozzám az előszobába, kihányta az ételét, és a hányadékában fonálszerű, rózsaszín féreg volt.

Anyukám macskájától van ez a cica-őt azóta ivartalíntották-volt féregtelenítve, de beoltást, stb. karácsony utánra akartuk időzíteni.

Még soha nem volt a lakáson kívűl. Viszont most hétvégén hazautaztunk, és őt is vittük, lehet anyum cicái közül fertőzte meg valamelyik?


2011. nov. 30. 11:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Válaszokat előre is köszönöm!
2011. nov. 30. 11:33
 2/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy az ürülékében nem volt soha ilyen lény...
2011. nov. 30. 11:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, férges, úgyhogy azonnali féreghajtás szükséges.
2011. nov. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vsz. hogy nem vetted észre az ürülékben. Ha már kihányja, nagyon fertőzött. A kismacskák sajnos féreggel fertőzve születnek, az anyamacskától kapják a petéket. Bár írod, volt féreghajtózva.Lehet, hogy meg kellett volna ismételni.( én úgy csinálom minden alkalommal, hogy pár napig figyelem az ürüléket, kiveszem egy újságra, szétvágom, az a fix.)Egy-két nap alatt nem fejlődik ki benne akkorára a féreg, mint írod.
2011. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jobban jársz ha elviszed a dokihoz,komoly baj lehet belőle.Nekem is már féregtelenítve van,soha nem volt még baja.(7 hónapos már)

Valoszínűleg,h ott kapta el!!

2011. nov. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Viszem is dokihoz.

Remélem nem lesz nagyobb baja...

2011. nov. 30. 12:39
 7/7 cirmos62 ***** válasza:
100%
Én is úgy hoztam haza az egyik cicámat, hogy lakásban nevelték - igaz azért került oda, mert az anyjuk elpusztult és cumiztatva nevelték fel az almot - de a féregtelenítésről valószínű megfeledkeztek. Ez csak akkor derült ki, mikor egyszer a feneke körül a szőrén egy rizsszemnyi valamit láttam meg. Ezután kezdtem jobban vizsgálat alá vetni a székletét, mielőtt még elkaparta volna az alomban. Bizony egy rakás féreghajtó beadása után is sokáig láttam a dögöket a kakiban, az állatorvos is csodálkozott rajta, hogy még mindig nem ürült ki. Ez a galandféreg egy fajtája lehetett, ami kis ízekben válik le folyamatosan. Több fajta féreg is előfordulhat a macskákban is, még akkor is, ha kizárólag csak lakásban vannak tartva, mert az utcai cipőben a lakásba lépve már be is vitte az ember a fertőzést. Ezért kell három havonta a benti cicákat is féregteleníteni, még ha nem is találkozunk ilyen módon a már kifejlett dögökkel. Mi a kinti macskákat is rendszeresen féreghajtózzuk.
2011. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!