Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől alakulhat ki egy HÁZImac...

Mitől alakulhat ki egy HÁZImacskánál rák?

Figyelt kérdés
Hétfőn el kellett altatni a macskámat, mert állítólag rákos volt. Nem értem, hogy egy házicicának hogyan lehet rákja. Az egész család nagyon szerette és nagyon szeretnénk tudni a választ. Előre is köszi! :)
2011. dec. 1. 00:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Talán a macska étele volt tele tartósítószerekkel, ezt nem bírta

esetleg ha használtok rovarirtót, és a cicus lenyalogatta, vagy a már mérgezett bogarakat rendszeresen megette

nem tudom, mindenesetre sajnálom, tudom, mennyire családtaggá tud válni évek alatt a háziállatunk.

2011. dec. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szegény cica. Sok mindentől. Táplálék, hajlam, környezet miegymás. Az állatoknál is egyre nő a daganatos betegség aránya.Viszont ez nem vallásos téma.
2011. dec. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sokat volt kint az udvaron? Találkozhatott más macskákkal? Lehet hogy macskaleukózisa volt,ez sajnos a macskáknál elég sűrűn előfordulhat.
2011. dec. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért amiért az embernek is lehet.
2011. dec. 1. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
fogamzásgátlótól 99%ban rákot kapnak a macskák. ja és a tartósítószeres zsíros csodawhiskastól és társaitól is előfordulhat :/ RIP
2011. dec. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Fox7Day válasza:
igen ott a pont a csodawhiskas meg egyebek ezt okozzák. teli van színezékkel. nem szabad nekik olyan szart venni.
2011. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem nagyon volt kint. Még mikor nem volt annyira beteg minden nap kimentem vele kb. 5 percre, de akkor is csak füvet evett. Más macskákkal nem találkozott és ivartalanítva volt.

Nagyon válogatós volt :) Kitekatot nem evett, whiskasból meg csak egy fajtát szeretett. Legjobban pedig a nyers csirkemellet szerette :D

Nagyon hiányzik, de legalább nem kell tovább szenvednie.

Most szeretnénk egy másik cicát. Ezért tettem fel ezt a kérdést is...mert ha a mi hibánk volt nem szeretnénk mégegyszer elkövetni.

2011. dec. 4. 13:59
 8/9 Fox7Day válasza:

akkor mondom:


a csirkemell nem a legjobb választás, de rákot nem okoz.


Tápok: whiskas, kit kat, telcos zacskós anyagok kizárva. Aminek van színe az nem jó, mivel hidd el ne ma sárgarépa miatt van színe. Próbálj meg viszonylag névtelen tápot venni neki.


Száraz kaja. Purina. A lehető legjobb nekik. Ezenkívül só ne jusson a szrvezetébe, azaz ha csinálsz rántotthúst és megfőzöd megsózod a maradékot ne add neki. Ez baromira fontos! Értelemszerűen ne kapjon édességet se, se csokikocka se más. Mivel ez emberi kaja


amit ajánlatos nekik sokszor adni és nem is drága az csirkemáj.

2011. dec. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ajánlom a figyelmedbe ezt:

tápokról, egészségről (ebből kiderülnek dolgok):

[link]

10 legnagyobb tévedés a macskák táplálásában:

[link]

2011. dec. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!