Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Leoperáltassuk a lábát vagy ne?

Leoperáltassuk a lábát vagy ne?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadtam egy macskát, akinek béna a lába.Elvittük a mi orvosunkhoz is, hogy meggyógyulhat-e de szerinte nem. Azt javasolta, hogy mielőbb vágassuk le, mert őt csak akadályozza. Egyelőre be kell kötni neki mert ahogy rohangál kisebesedne. Ezzel a módszerrel el lehet kerülni a legrosszabbat és csak végszükség esetén levágni. Viszont ha nem lenne meg az elsö egyik lába, akkor nem tudna alomkaparás közben mire támaszkodni, meg azért így mégis csak macska kinézete van.
2009. máj. 14. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban akadályozza akkor le kell operálni. Először furcsa lesz neki, de mivel most se tudja normálisan használni, hamar meg fogja szokni. A macskák nagyon ügyesen alkalmazkodnak akár az ilyen helyzetekhez is. A kinézetén pedig nem érdemes ilyenkor aggódni, az a legfontosabb, hogy neki jó legyen.
2009. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó orvoshoz menjetek, akinek nagy gyakorlata van az ilyesmiben. Egyébként 3 lábbal rendkívül jól boldogulnak a kutyák, cicák. Nagyon hamar alkalmazkodnak a helyzethez, és pár héttel műtét után úgy rohangálnak, mint előtte, ha nincs más problémájuk. Ha menthetetlen a lába, akkor mindenképp az amputáció a jobb az ő szempontjából.
2009. máj. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek 3 lábu cicát, úgy született. Tökéletesen elboldogul. Ha béna a lába, akkor a másik nagyon jól alkalmazkodott hozzá, megerősödött. Szerintem fogadd el, amit az orvos javasol, mert ha kisebesedik, akkor fájdalma is van.
2009. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Legyen az elsődleges szempont az, hogy mi a jó a cicának. Sajnálnám egy ilyen drasztikus beavatkozás alá vetni, de ha ezzel segítenék a cicának, biztosan elvinném az orvoshoz.

Te mit látsz rajta? A cicát zavarja a béna lába?

2009. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szegény cica :( nehéz döntés, de ha belegondolsz akkor ez mégiscsak az ő érdekeit szolgálja...az operáció után rengeteg szeretet kell kapnia!
2009. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt irtad, hogy béna a lába, akkor szerintem is az lenne a legjobb, ha levágnák. Én is ismerek egy 3 lábú cicát, neki az egyik hátsó lába hiányzik de tökéletesen elboldogul igy is. Viszont nem lenne rossz, ha kikérnéd egy másik orvos véleményét is, tapasztalatból irom, mert nekem már volt 'szerencsém'...
2009. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az orvos megnézte meddig van fájdalomérzete és nagyjából vállig nincs neki :( onnan operálnák le, ami nem kis költség.

Sajnos márcsak azért sem látom értelmét elvinni másikhoz, mert elvileg már 4nél volt. Abból egy mondta, hogy van remény, de az is csak kétes. B-vitamin szedésével állítólag az idegek benne helyrejöhetnek, de ahogy látom el is lehet törve és ugy összeforrva, így hát az esélyei rosszak a felépülésre.

2009. máj. 14. 18:16
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy zavarja-e...rohangálás közben elég érdekes 'pozokat' tud felvenni, összevissza van a lába. Néha játék közben harapdálja meg rugdossa, mintha nem is hozzá tartozna.
2009. máj. 14. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!