Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak egy féltékeny...

Mit csináljak egy féltékeny macskával?

Figyelt kérdés
Van 3 cicánk. Először csak egy volt kb 10 évig egyedül volt nagyon szerettük/szeretjük még most is, csak el van kicsit kényeztetve. Nem rég befogadtunk egy másik szürke cicát. ő rá nagyon fújt, de szerencsére nem tudta elzavarni mert már elég nagy volt. ( 1 éves). Most viszont befogadtunk még egy két hónapos cicát, olyan aranyos :)) de sajnos ő rá már nagyon féltékeny, és nem lenne jó ha elfújná mert szegény cica megfagyna. Mit csináljak hogy mind a három cicát megtarthassam?
2011. dec. 12. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A kezdeti nem tetszés természetes a macskáknál. Igazából nem kell semmit csinálnod, csak hagyni, hogy megszokják egymást. Ha aggódsz értük, akkor legyél ott többet velük, játsz együtt az összessel. Ha egészségesek, akkor kapjanak együtt enni, ha úgy megy. Nekem 20 macskám van. Találtunk egy zsákban egy kiscicát(na jó, nem először találtunk kidobott cicát), és hazahozta apukám. Odavittem bemutatni a többinek, mire mint ha ott sem lett volna. Elemetek mellette, és jöttek hozzám hízelegni. Ők már megszokták. Utána megszaglászták, jó alaposan. Körbevették és megvolt az azonosítás. Utána inkább hozzám dörgölőztek, meg kaját kértek. Szóval van már tapasztalatom cica befogadás terén, és a cicáimnak is. Nem volt mindig így, de ők már megszokták. Ne hanyagold el egyik cicádat sem. Simogasd őket, játsz velük, és sokat legyél köztük, főleg az elején.
2011. dec. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. dec. 17. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
20 macska? Minek annyi? Én kifejezetten nem vagyok oda a macskákért. A madáretetőink körül az összes énekes madarat megfogták. Ráadásul énis meg papám is tenyésztjük a posta galambokat. Húú de megtudja fogni, volt hogy egy 30 ezer forintos galambomat fogott meg. Érdekesek ezek a macskák.
2011. dec. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, nem kevés az a 20 cica. Szerencsére jók az anyagi körülményeim, és rendesen el tudom őket látni, kezdve a kötelező oltásokon át az etetésig mindent. Az egyiket kidobták, a másik odaszegődött hozzánk, a harmadikat egy zsákban találtuk. Volt olyan is, hogy láttuk ahogy kidobják a kiscicát tőlünk néhány házzal arrébb, és elhajtanak. Nem volt szívünk otthagyni. A szomszéd amikor elköltözött, a kandúrját otthagyta, így most azt is mi etessük, a többivel együtt van. Nálunk sok az egér mivel mezőgazdasággal és állattenyésztéssel is foglalkozunk mellékállásban. Így ahol kukorica van, ott sok az egér is. De amúgy a mezőgazdaság csak mellékállásom. Ha jön az állatorvos a lovakhoz, vagy a többi állathoz, akkor a kutyát, macskát is megnézi egyúttal, és egy költségre megy. Nálunk menhely egy kész katasztrófa. Ha úgy adódik, akkor szélnek eresztik a kutyákat és a macskákat. Nem akarok ebbe belemenni, hogy miért, de ez sem egy jó megoldás. Szeretem a az állatokat, így a macskákat is, és ezért van ennyi. Hogy minek? Azért! XD
2011. dec. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jah meg még azt akartam mondani, hogy 200 postagalambot tartunk, meg mellé még különféle galambfajtákat, szóval egy 300 galamb biztos van. Apukám kedvenckéi, és egyik cica sem bántja őket. Szintén kiteszünk téli eleséget a cinkéknek és a gerlicéknek. Még egy fácánunk is akad, aki a kukoricagóré alá jár csemegézni. Néhányszor megpróbálta egy-két macska levadászni őket, még a fácánt is, de nem sikerült nekik, és azóta sem foglalkoznak velük.
2011. dec. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!