Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartók! Jövő héttől...

Macskatartók! Jövő héttől lesz egy macskánk, sziámi. Lakásban lakunk, mire készüljünk fel? Mik a legfontosabb dolgok amiket tudnunk kéne?

Figyelt kérdés
2009. máj. 17. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ha egyátalán nem fog kijárni, akkor nem fontos az oltás, nyakörv ilyesmik

Kell ellneben tálka víznek, kajának(ajánlom a royal canin siamise nevű tápját, ez sziámiknak lett kifejlesztve, vagy az acanát), macskaalom és játék neki, lehetőleg többféle :)

Fontos még tudni, hogy a sziámi rettenetesen hangosan és mély orrhangon nyávog és nagyon sokat általában ( a miénk nagyon durván nyomja, ő ráadásul még fiú is. fucsa az, hogy nincs ivartalanítva, viszont nem jelöl...) Szóval erre a nyávogásra nem ártana felskészíteni a szomszédokat...

És kell neki egy hely, ami csak az övé, egy kosár, macska-ágy vagy olyan műszőrmés macska-mászóka, lényeg, hogy elférjen benne, és az ővé legyen csak

2009. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha arra vagy kiváncsi, hogy mik a legszüksgesebb felszerelések, akkor alom, alomtál és lapát, természetesen macska eledel és tál annak, hogyha sziámi akkor annak a szőrének ápolására seciális ésű vagy szarvasbőr. Az ilyen rövid szrűeknek néha korpafürdöt is szoktak javasolni. Esetleg körömvágó olló, persze speciális vagy kaparófa. Akármilyen korú cicus célszerú a lakást kicsit átalakitani, mert lehet rosszalkodni fog egy picit. :) Már most találjátok ki, hogy milye hol lesz. :)
2009. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

rengeteg dolgot lehetne leírni, de én például a következő oldalakról gyűjtögettem információkat, hasznosak:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2009. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"ha egyátalán nem fog kijárni, akkor nem fontos az oltás"


Ezt a mondatot sürgősen javítanám. Mivel a fertőző betegségeket, a cipőtalpo, ruhán kézen ugyanúgy hazaviszed, mint mondjuk az influenzát, ezért a fertőző betegségek elleni kombináltat mindenképp ajánlom. A veszettség elleni értelemszerűen valóban nem létszükséglet.

2009. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

első vagyok: az én sziámim nincs beoltva semmi ellen immár 10 éve ( szobacica, de volt, hogy levittük az udvarra kicsit, még régen) és eddig nem volt még beteg...

de ha van rá először 10, utána évi 5ezer forintod, akkor végülis beoltathatod, biztos ami biztos alapon

2009. máj. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Kedves első. Oké, neked szerencséd volt.

Azért én nem bazíroznék erre. Azért akinek nincs évente 3000 Ft-ja (mert ennyi egy kombinált Budapesten) a macskára, az mit csinál, ha valami baja lesz és sok tízezer forint a számla?

Nem szeretem az ilyen érvelést "ha van rá pénzed". Ez a lényege. Vannak dolgok, amikell, hogy legyen pénz.

(Például az ivartalanításra is.)

2009. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

megint első vagyok: akkor én drága állatorvoshoz járok, nála a legolcsóbb kombinált is 5000 ( és először ugye minden oltást 2szer kell beadni) ezt a másik, pesten lévő, kijárós macskám miatt tudom, ő kapott veszetséges kombináltat...

Amúgy mikor a kijárós macsekot megmentettük az utcáról, és beoltattam( ezt már teljesen saját döntésből tettem, anyukám macskái ugyanitt laktak kb 10 éve, és nem voltak oltva, pedig kijártak), majd közöltem otthon, hogy féregtelenítéssel együtt 12ezer volt, akkor azt hittem, rögtön kiverik a balhét, úgy néztek rám, mert anyukám leszázalékolt, és még nincs új munkája...

Szóval ezen nem spróroltam, és mit kaptam, főleg nagymamámtól, akinél lakok: nem ér annyit az a macska...

Szóval van, aki nem szánná rá a pénzt, ha nem muszáj, és nem ismerem a kérdés feltevőjét...

Ha lenne saját keresetem, akkor másképp gondolkoznék én is.

2009. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
orosz kéket szeretnék igazából... de sziámit kapunk. Értem, tehát oltás fontos. Ablakokat mennyire tartsuk zárva? (25 méteres magasságban lakunk) nincs klímánk :S
2009. máj. 17. 19:45
 9/14 anonim ***** válasza:
az én sziámim második emeleten lakik, de nincs normális földszint, vagyis 3. emeleti magasság... eddig még nem ugrott ki, sem az erkélyen sem az ablakon, mindig csak nézelődött, de míg kicsi a cica, csak felügyelet mellett hagyjátok neki, hogy kiüljön, szerintem
2009. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nem kínzás egyedül, lakásban tartani?
2009. máj. 17. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!