Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a jelek, ha egy vemhes...

Mik a jelek, ha egy vemhes macska fialni fog?

Figyelt kérdés
És ha tényleg az valamiben segíthettek neki??
2011. dec. 18. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne segíts, hagyd magára, elintézi azt maga. Én ha láttam hogy vajúdani kezd, akkor keresi a helyet, dörgölődik, nagyon nyugtalan. Bezártam a kazánházba, tettem neki egy kibélelt dobozt, és reggelre belefialt.
2011. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Sokat van körülötted, követ, nyávog, szülés előtt kicsit vérzik is. Csinálj neki helyet ahol biztonságban érzi magát, ha engedi maradj ott mellette ellés alatt.
2011. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Látszik rajta, hogy nyugtalan. Jön-megy, étvágytalan, ingerült.

Ha teheted, tehát ha pl. nem kinti macska, zárd be valami meleg helyre, ahol biztonságban érzi magát, és kínálj fel neki rongyokkal kibélelt dobozt, hogy a kölykök ne hűljenek ki. Segíteni nem nagyon tudsz, de észreveszed, ha baj van, ha pl. megakad egy kölyök és nem tud megszületni. Ekkor hívhatsz állatorvost, mert az anyamacska is elpusztulhat. Szerencsére ez macskáknál nagyon ritka.

Ha túl van a fialáson, adj neki enni, hadd gyűjtsön erőt és termeljen tejet.

2011. dec. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne segíts, hagyd magára, elintézi azt maga.

Kedves első hozzászóló:) Ez azért nem egészen így van. Az én cicám mikor fialt, /vagy szült/ ha csak egy lépést távolodtam tőle, jött utánam, / a születendő cicus már lógott ki belőle. Megértettem, hogy segítségre van szüksége, tehát ott maradtam mindaddig, míg meg nem szült:) Megjegyzem, annyira hozzám volt szokva, hogy már a szülés előtt 1-2 nappal, állandóan körülöttem járkált, dörgölődzött hozzám, nyirvákolt, mintha segítséget kért volna. Mivel nagyon kötődtem hozzá, megértettem, mit vár tőlem. Az első perctől az utolsóig, ott voltam mellette, simogattam, beszéltem hozzá. Olyan hálás tekintettel viszonozta a gondoskodást, amit egy embertől sosem tapasztaltam. A szülés után, megengedte, hogy a kicsi csöppségeket kivegyem, megsimizzem, majd mikor visszatettem őket az anyukájukhoz, olyan mérhetetlen szeretettel ajnározta őket körül, hogy csak na:))) Sajnos, 2008 őszén ezt a cicát elütötte egy autó:( A mai napig, nem múlik el olyan nap, hogy ne gondolnék rá:)) Nagyon sok örömet adott, szívemben mindig ott él, és ha hiszed ha nem, ez a kötődés érezhető a mai napig is. Volt rá példa, hogy este mikor lefeküdtem, rá gondoltam, és ilyenkor mintha megsimogatná az arcomat:))Ne nézz hülyének, komolyan írom. Neki ugyanis szokása volt, hogy este, mikor lefeküdtem, odabújt mellém, és a szó szoros értelmében, simogatta az arcom. Én beszéltem hozzá, /megbeszéltük a gondokat -bajokat/ és ő annyira de annyira édes volt:)) Mintha a simogatással vígasztalni szeretett volna. Sajnos ő már nincs velem, de a kölykeiben tovább él, és az egyik kölyke pont úgy viselkedik mint ő. Amint lefekszem, már ott is terem, és simogat, dorombol, beszél hozzám. Most 4 cicám van, 2 az ő kölyke, egy cicát befogadtam, a negyedik pedig a lányom macsekja, mivel ő külföldön van én vigyázok rá:) Imádom mindegyiket , sok örömet szereznek hidd el:)) Tehát maradj a cicád mellett, segíts neki, meghálálja:)))

2011. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Most a cicámmal mi is pont ez előtt állunk, az én cicám nagyon bújik, mindenhová követ, a fenekénél kivan puklisodva. Izgulok nagyon. Neked kedves kérdező már bizonyára megvannak a kiscicák :)) kedves előttem válaszolónak igaza van, minden cica más, akinek nagyon bensőséges kapcsolata van a cicájával, azt a gazdit a cica be fogja vonni a szülésbe, és várja a támogatást, felügyeletet, ottlétet. Az én cicámnak ez lesz az első, és kíváncsian várjuk :))
2012. márc. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még annyit, hogy az én másik cicám 2009-ben ment el sajnos, és vele is nagyon bensőséges volt a kapcsolatunk, a fejemnél aludt mindig, és én is érzem azt, hogy amikor rá gondolok, mert sokszor rá gondolok én is, akkor a lábamat, vagy a karomat mintha valaki megcirógatná, tehát előttem válaszoló, tudom hogy miről beszélsz :)
2012. márc. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!