Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy a macskáim...

Mit csináljak, hogy a macskáim ne zabálják le a szobanövényeket?

Figyelt kérdés
Lakásban tartott macskák, a legmagasabb szekrény tetejéről is levadásszák és megcsócsálják szegény növényeket, nem tudok mit csinálni :( Már próbálkoztam külön macskafűvel is, de akkor is a szobavirágok voltak szimpatikusabbak.
2008. márc. 27. 21:05
 1/10 anonim válasza:
19%
Vagy a macskákat vagy a növényeidet tedd ki az utcára:)
2008. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a kisebb baj, hogy a növények elfogynak, de sajnos a szobanövények nagy része mérgező a cicák számára.

Én már sajnos láttam rendelőben elpusztulni cicát szobanövény-mérgezéstől...

( a mai napon a startlap-hírstart-életmód rovatban részletesen olvashatsz erről).

Meg kell próbálni leszoktatni a legelésről, próbáld meg figyelni, mikor nyúl hozzá a növényhez, és riaszd el onnan akár víz spriccelésével, tapssal, vagy újságpapírral. Egy idő után felhagy a próbálkozással, ha türelmes vagy.

Persze, az lenne a legjobb, ha mégis úgy tud tudnád elhelyezni a virágokat, hogy a macsekok ne érjék el.

2008. márc. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A noverem is a spriccelot hasznalta, hogy leszoktassa a 2 macskajat a nagy novenyek megmaszasarol. (teljesen szettiboltak a novenyeit). Sikerult neki. Probald ki te is.
2008. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni "helytől távoltartó spray-t" ez a neve a szernek! Akár állateledel boltokban is. Olyan anyag van benne, amit mi nem érzünk, de a cicák és a kutyák is utálják, ezért nem zabálják fel a növényket, nem pisilik le a virágtartót(kutyák főleg), stb. Nem drágakb.800ft lehet! Próbáld ki! Hatásos!
2008. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Lehet kapni macskafüvet, amit kifejezetten a cicáknak termesztenek, 'legelés' céljából.

Állatkereskedésben lehet kapni (nem összekeverendő a macskafű fogalma a macskamaentáéval, de fizikailag akár mixelhető is a kettő, hogy még kívánatosabb legyen a cicának).

2008. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen a macskatávoltartó jó ötelet,de sajnos az nem csak a virág 10cm-es környezetében fogja érezni,hanem az egész térségben!

Nekem galambjaim vannak,és amikor vadásztak rájuk mindíg kaptak egy vödör vizet. :D 2-3 alkalom után leszoktak róla XD

Lakásban a sray-s módszer alkalmazható :D

2008. márc. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az elriasztásos módszer csak addig hatásos, amíg ott vagyok. Amint kiteszem a lábam a lakásból, lezabálják, aztán mikor hazamegyek ártatlan képpel üldögélnek, mint akik semmiről se tudnak :D:D

A sprét kipróbálom - remélem a virág aztán nem a sprétől döglik ki :D:D

Köszi a tippeket!

2008. márc. 31. 12:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Aranyosak lehetnek:):D! Érdekes, hogy majdnem mindenki használja a spricceléses módszert:)! Én is! Főleg, amikor vasalok, mert folyton a lelógó ruhákkal szórakoznak.

A növény és asztalramászás stb. ellen, rájöttem, hogy nagyon jó hatású, ha friss narancs-, mandarin-,vagy citromhéjat helyezek el a kiszemelt területeken. Persze gyakrabban kell cserélni, mert ha szárad, elillan az illata:) De nekem bevált. Naponta egyszer kicseréltem őket ott, ahol a leggyakrabban próbálkoztak. Most már leszoktak róla. Próbáld ki, és ha segítettem, nagyon örülök neki!

2008. ápr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
MACSKAFŰ!!! Szükségük van a macsoknak a növényi dolgokra, ezért találták fel a macskafüvet. ha nem kapsz a boltban, akkor ültess! Búza, zab, rozs keverékéből áll. Öntözgetni, majd pár nap, és kihajt! Azt ehetik!
2008. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Az ecet szagát is nagyon utálják! Bár azt még mi emberek sem kedveljük csak a salátában :-)
2008. jún. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!