Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Büdös a macskáim szája, teendő?

Büdös a macskáim szája, teendő?

Figyelt kérdés
Jó minőségű tápot kapnak- acana- nem tudom, lehet ezzel valamit csinálni, pl valami szájtisztító nadi, v bármi, v ez csak így van és kész? Mert ha ez normális, akkor nem baj, ha büdös, de ha ossz dolog, akkor szeretném megszüntetni!
2011. aug. 1. 01:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
ne szagolj bele. az én macskámé is büdös, nem szagolni kell..
2011. aug. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
kiegészítés: természetes ha van szájszaga a macskának.
2011. aug. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Orvoshoz lenne érdemes vinni ha gyanakszol. Lehet emésztési probléma, vesebaj, rossz fogak, ínygyulldás... sokmindenre utalhat.

Bennti vagy kinnti macska? Hány éves? Nálatok született vagy felnőttként került oda?


A ragadozók szája az emberéhez mérten büdös, de van egy szint ami már nem egészséges.


A jó táp egy dolog, minden márka mást tesz bele, lehet, hogy a te cicád épp ezt nem bírja. Nem minden az ár...


A rossz fogat az állatorvos kiszedi.

Léteznek antibakteriális és fogtisztító jutalomfalatok amik segíthetnek tünetileg orvosolni a problémát.

A vese és emésztési baj viszont komoly lehet, szóval nézesd meg őket.

2011. aug. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Egyszer láttam egy nagyobb kereskedésben állatok szájszaga elleni cseppeket. Vízbe kell tenni párat.
2011. aug. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

az egyik 10 hónapos a másik 8 hetes. A nagy 4 hetesen került hozzám, de egészséges, mert látta állatorvos, legutóbb egy hete, a kicsi is azóta van nálam- holnap lesz egy hete, de mivel őt az állatorvostól hoztam el, ők adták örökbe, így meg is vizsgálták, és ő is egészséges.

Szóval büdös a szájuk, de más bajuk nincs- kaka is rendben, állatorvos is azt mondta minden ok...stb.

2011. aug. 1. 01:45
 6/18 anonim ***** válasza:

Csak kicsit kellemetlen szagú vagy kibírhatatlan?


Ha beleszagolsz csak akkor érzed vagy amúgy is?


Száraz vagy konzerv a táp? Nem lehet hogy megromlott a napon?

2011. aug. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Akkor érzem, ha rámásít :) Nekem nagyon büdös, de extra jó a szaglásom, szóval én már öklendezem olyan szagoktól, amire más azt mondja, kicsit büdös.

Száraz, konzervet csak úgy adok nekik, h azonnal megegyék úh nem romolhatott meg. AMúgy a kicsié büdösebb.

2011. aug. 1. 01:55
 8/18 anonim ***** válasza:
Az állatoknak egyrészt a táplálkozási szokások másrészt a fogmosás hiánya miatt van egy szájszaguk. A probléma ott szokott kezdődni, ha kifejezetten bűzlik a szája. Nem tudom volt-e már rossz fogad, de az a szag könnyen felismerhető, mert hasonló cicáknál is.
2011. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nincs rossz foga, megnéztem :) Akkor gondolom, csak húsevő a lelkem, köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 1. 14:48
 10/18 anonim ***** válasza:
Lehet kapni szájszag elleni jutalomfalatot. Nekem azt kapnak.
2011. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!