Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha új helyre (lakásból lakásba...

Ha új helyre (lakásból lakásba) kerül egy macska, akkor kb. mennyi idő múlva tud feloldódni, mikor múlik el nála a félelem?

Figyelt kérdés
Mit lehetne tenni, hogy bátrabb legyen, előjöjjön a sarokból, ne fújjon, ne remegjen, ne legyen rémült? Senki sem bántja, nincs hangoskodás, hirtelen mozdulat, mindene megvan. De nem hajlandó előjönni és úgy látom még egy falatot sem evett. Mit tudok csinálni, hogy ne féljen, vagy csak várjak? De meddig?
2011. dec. 28. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én cicám 3 napig bújt a szekrény mögött, étlen, szomjan. Nem tudtam kiszedni. Aztán a harmadik napon, gondolt egy nagyot, vagy mert éhes és szomjas volt, előjött. Attól a perctől fogva, semmi gond nem volt vele. Az almot is rögtön megtalálta:)
2011. dec. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Amandaroza ***** válasza:
Szegény cica,,Elő fog jönni csak türelem.Ha van saját plédje,takarója amin fekszik oda kell rakni,meg az almot is és elő fog bátorkodni.
2011. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorítást. Kezdek aggódni miatta. Tehát ne nagyon csináljak semmit, várjam meg amíg előjön? Pedig szépen halkan, kedvesen beszélek hozzá, megmutattam neki az almot, a kajáját is, de a kaja mellé csak lefeküdt és riadtan nézett, nem evett semmit. Aztán a következő pillanatban visszarohant a sarokba. Most pl. fogalmam sincs hová bújt, mert ott nincs, de máshol sem találom. :-( Nyilván a lakásban van, mert kimenni nem tud, de nem értem miért fél ennyire. Ezek szerint napokig képes meglenni kaja és víz nélkül?...
2011. dec. 28. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Valóban türelemmel legyél, nincs mit tenni. Én utcáról mentett cicát hoztam, ő egy hétig ki sem jött az ágy alól, oda raktam neki enni-, innivalót és egy almostálcát. De utána is hetekig visszarohant, ha megijedt. Ne hagyd ott hosszú ideig az ennivalót, várj 15-20 percet, ha nem eszik, vedd el és többször tedd újra, de mindig frisset. Nem kell sokat, pár falatnyi elég.
2011. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: olyan pici helyekre beférnek egyébként, amit nem is gondolnál. Az előbbi cica pl. bebújt a radiátorcső mögé.
2011. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én enmré kaptam egy Új cicust, (mert a másik sajna eltűnt)

És mikor hazahoztam,nagyon félt, mikor beértem az ajtón a vállamon ült xd

De utána körül nézett, járkált.

közben simogattuk meg szeretgettük....

1 nap alatt megszokott mindent....

2011. dec. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4-esnek: Ő is bebújik minden lehetetlen helyre, pedig már annyira nem is kicsi. Nem kölyök, már 1 éves. Amikor tegnap este végül előkerült, tiszta porcica volt a bajusza. Sokáig simogattam, feküdt a mellkasomon úgy néztem a tévét, már tisztára elzsibbadtam, de éreztem hogy kicsit elengedte magát, nem remegett és nem is volt annyira feszült. Aztán megint elbújt. Ma reggel már láttam hogy evett egy picit és most éppen dumál az egyik sarokból. Remélem, hamarosan rájön, hogy senki sem bántja és nem kell félnie.
2011. dec. 29. 06:39
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os: mázlid volt, hogy 1 nap alatt megszokott mindent a cicád. Szerintem nem ez a jellemző... Persze biztos attól is függ, hogy mekkora a cica, ha kölyök talán jobban tud alkalmazkodni, de egy nagyobb macsek már kevésbé, mert megszokott már valamit ami most hirtelen eltűnt a számára.
2011. dec. 29. 06:40
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, már nem aktuális a kérdés, ugyanis a cica már teljesen megbarátkozott a helyzettel, eszik-iszik-vécézik, rendesen "működik" :-) Szerencsére valóban csak türelem, és idő kérdése volt a dolog, csak én aggódtam túl.
2012. jan. 1. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!