Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék ez ellen? Nem...

Mit tehetnék ez ellen? Nem hajlandó csak száraz kaját enni.

Figyelt kérdés

sziámi 7 hónapos cicám egyszerűen semmi mást nem eszik meg csak a kitekat szárazeledelét. Még a szinhús kajákat is csak fintorogva....

tegnap elfogyott a kajája és nem tudtam boltba menni, igy virsli és tej maratt elötte. Mindenkinek akinek eddig mondtuk hogy ez a helyzet,azt modnta hoygha 2 napig nem eszik,majd elfogyaszt bármit..... Nahát tegnap semmit nem evett, minden ugy volt ahogy hagytuk. Mit csináljak vele??? Mellékes gond hoyg a pénztárcám nem nagyon birja ezt a fajta evéskultúrát (1 héten megeszik 1 kgot) de szerintem neki se tesz jót ez az egyfajta táplálkozás.


2012. jan. 1. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót neki ha csak egy fajta tápot eszik! Mi azt szoktuk csinálni mikor elfogy a kaja,hogy veszünk kb 1 kiló krumplit és kb fél kiló ( vagy kevesebb) húst, de csak a legolcsóbbat! pl.: lép vagy ilyesmi és ezeket összefőzzük és nagyon finomnak ítélték meg a macskáink :) Nagyon ízlik nekik, próbáld meg, egy próbát megér. :) Nálunk is ez volt, csak itt a cicák csak húst voltak hajlandóak enni és kitaláltuk ezt a krumplis kaját és ezt is ugyanúgy megeszik :) Szerintem próbáld ki :)
2012. jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hannkah ***** válasza:
Az a véleményem, hogy mind a kutyáknak, mind a macskáknak a száraztáp a legjobb eledel, mivel általában megtalálhatóak bennük azok a vitaminok, amikre szükségük van, ugyanakkor nem hizlalnak annyira. Szerintem örülj neki, ha a cicád csak a szárazkaját eszi meg. A kitekat valóban egy drágább cicaeledel, szerinte megpróbálhatod valami olcsóbbal is. Először vegyél belőle egy kisebb zacskóval, hogy lásd mit szól. Hidd el, az állatok nem buták, ha érzik, hogy éhhalál fenyegeti őket, tesznek ellene, ha tudnak. :) Nem mellesleg nem jó, ha húsra és tejre szoktatod a cicádat, mert bajok lehetnek belőle. Ha adsz is tejet, azt is inkább vízzel hígítva 50-50%-ban és ne jéghidegen!!! Üdv.
2012. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én cicám ugyanezt csinálja, ráadásul ő is csak a Kitekat-ot eszi meg. Vettünk neki olcsóbb fajtát, csak állt a tányérnál, és nyávogott, meg odament az üres kitekatos zacskóhoz, hogy abból adjunk neki. Aztán meg egybekevertük a kettőt, de egyszerűen kiválogatja belőle a kitekatos darabkákat, és ott hagyja a másikat. A vizet viszont szabályosan vedeli mellette. A többi cicánk, akik főleg konzervet és házi kaját esznek, alig isznak.
2012. jan. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy sziámim, ő kb. 3 évig csak szárazat evett, aztán egyszercsak nekiállt a húsnak is. Egészséges, gyönyörű volt, 16 évig élt.
2012. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha mindig van elég vize, akkor nem lehet nagy baj. Nem írtad a macska nemét, de ha fiú, én olyannal etetném amiben van hugykő képződés elleni adalék.
2012. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, sajnos nem tudtam hamar visszairni mert nem volt jó a netem

a cica fiú

akkor nagy baj nem lehet ebböl?? mert akkor nem is szenvedek az átszoktatásra...bár eddig sem volt valami sikeres ha próbálkoztam. és nekem is vedeli a vizet,naponta cserélem a tálkájában.

2012. jan. 3. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!