Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartók! El tudnátok...

Macskatartók! El tudnátok látni hasznos tanácsokkal? (többi lent)

Figyelt kérdés
Először lesz kiscicám. Szerencsére kertes házban lakunk úgyhogy kinti cica lesz. Van egy alsóépületünk abba "lakhat" amikor hideg van. Olyan tanácsokat szeretnék, mintpéldául: milyen márkájú tápot vegyünk, milyen alom lenne az ideális, milyen kefét használjunk, stb... Előre is kössz a hasznos tanácsokat :)
2012. jan. 2. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az almot ki kell tapasztalni, minden cicának más. Meg mondjuk, ha kinti cica lesz, akkor valószínűleg elvégzi kint a dolgát. Vagy az alsó épületbe szeretnéd? Kezdjetek valami középkategóriással, aztán meglátjátok. Én Bioluxot használok, az Auchanban lehet kapni, 700 Ft körül van a 10 kg-os, egy hónapra nekünk 20 kg kell.

Táp: gondolom fog vadászni, mit akarsz neki adni azon felül? Csak szárazat vagy vmi konzervet is? Szárazból azt hiszem a Royal Caninnak van outdoor tápja, kifejezetten kinti cicáknak. Az enyém benti, ő Orijent kap (kimérve a Royal kb. 2000 Ft/kiló, az Orijen 1750 Ft/kg). Ha vadászik akkor nagyon más nem kell (persze friss víz legyen mindig neki kint).

Ha rövidszőrű, akkor nem nagyon kell fésülgetni, mondjuk vegyél egy bolhafésűt, meg egy sima kefét, ha nagyon akarod.

Ami fontos, az az, hogy megkapja az oltásokat, ivartalanítsd, meg kapjon bolha- és féregírtót rendszeresen.

2012. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen az almot az alsóépületbe gondoltam ;)

A tápot meg azért mert nem nagyon szeretném, hogy vadászat közben valami olyat egyen meg, amitől elkaphat valami betegséget. Gondolom ha kap rendesen enni, nem fogja mindig megenni amit levadászik. Vagy az nem befolyásolja ezt, hogy kap rendszeresen enni?

Amúgy köszi a választ hasznos lesz :)

2012. jan. 2. 12:42
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem ajánlom,hogy kint legyen a cica!!!!!

A kinti macska akármilyen halálos vírust összeszedhet...pl parvovírus,herpesvírus,leukosisát (FeLV) ,

AIDS (FIV),(FIP)a kinti macska bármelyiket elkaphatja!!!!

És gondolom ezt nem akarod!A cica az nem kutya,akit ne lehetne lakásban tartani!!!Csak jót akarok neked és a cicának!!!!!

2012. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy ki lesz zárva. Az alsóépületbe bármikor bemehet és ha hazaérek a suliból pár órát bent is lehet a lakásban. Csak a szüleim nem akarják, hogy egész nap a házban legyen, mert még ha rövid szőrű is lesz (szerintük) csupa szőr lesz minden és ezt nem akarják... Az oltásokat megkapja, ami sok betegség ellen védelmet ad. És más is tart kint macskát, nem akarom, hogy ha van lehetőség (márpedig van) akkor ne lehessen a szabadban. És azt se hogy beteg legyen természetesen vigyázni szeretnék az egészségére. Ezért próbálom majd úgy intézni, hogy ne vadásszon és ne egyen meg mindenfélét.

Az alsóépület meg majdnem olyan, mint egy egyszobás lakás, a wc-t és a konyhát leszámítva. :) Még csap és ágy is van, amit viszont már összeszőrözhet xD. Ott lesz az ennivalója, alvóhelye, ágya. És sokat szoktam ott lenni, ha van szabadidőm, tehát csak azt kell kibírnia, amig az iskolában vagyok. :)

Amúgy köszi, hogy figyelmeztettél a betegségekre ;)

2012. jan. 2. 13:14
 5/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, az én cicám benti, szóval ő csak a nyáron berepülő bogarakra/lepkékre vadászik, és ő egyiket sem eszi meg. Nem tudom, hogy azért mert "rosszízű" vagy mert rendesen kap enni :D

Szerintem akkor a száraz mellett kapjon reggel és este alutasakos vagy konzerv kaját is. Az enyém ezekből whiskast és kitekatot kap.

2012. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek tanyán van macskája,csak egeret eszik,hiába kapja a tápot...:)és elég karban tartja igy magát odakinn.

Mi a macskáknak kutya-macska szalámit veszünk,nagyon szeretik,és olcsóbb,mint a konzerv,mert az tele van vízzel.

2012. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És az almot a pennybe vesszük,350 körül van 1 kg,szagtalan,és jó nedvszívó.
2012. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nem ajánlom,hogy kint legyen a cica!!!!!

A kinti macska akármilyen halálos vírust összeszedhet...pl parvovírus,herpesvírus,leukosisát (FeLV) ,

AIDS (FIV),(FIP)a kinti macska bármelyiket elkaphatja!!!!

És gondolom ezt nem akarod!A cica az nem kutya,akit ne lehetne lakásban tartani!!!Csak jót akarok neked és a cicának!!!!!"



Ez így egy oltári nagy baromság! Ezzel a felfogással az embereknek sem lenne szabad kimenni a friss levegőre! Ahogy az embereknek is, úgy a cicáknak is jobb kinn a friss levegőn! Sokkal ellenállóbbak lesznek a betegségekkel szemben, és sokkal kiegyensúlyozottabbak is. Neked sem tesz jót, ha állandóan egy lakásban vagy bezárkózva.

Sok ismerősöm él lakásban a cicájukkal és a kutyáikkal. Ahogy maga az emberek, és a cicáik, télen kicsit kimennek, és máris megfáznak, elkapnak valami hülyeséget. Mi és a cicáink, akik sokat vagyunk kinn, jó ha egy évben egyszer megfázunk. A macskáim ki-be járósak. Amikor kedvük tartja, akkor kinn vannak, amikor benn, akkor benn. Mégis csak akkor jönnek be, ha én is bejövök. Nagyon hidegnek kell lennie ahhoz, hogy ők bejöjjenek, ha én nem vagyok benn. Lustizni, egyet aludni bejönnek a melegre, de utána irány kifelé. Makk egészségesek, és még csak tanítani sem kellett őket a szobatisztaságra, meg olyan problémákra, amit egy lakásban élőknek muszáj. Nem baj az, ha laskásban élsz, de te is, és a cica is jobb, ha többet van kinn a friss levegőn. A hidegtől meg nem kell félni, hanem fel kell öltözni. Nem rosszból mondom, mert nektek és az állataitoknak is sokkal jobb lelkileg és egészségügyileg is. Tapasztalatból mondom. A macskák már nagyon régóta megvannak lakásba bezárás nélkül. Persze, ha nem szokott hozzá, mert fél életén keresztül bezárva élt, akkor nem kell csodálkozni, hogy amint kilép, már megfázik, vagy összeszed valami vírust, esetleg sebesülést. A macskák imádják a szabadságot, szeretnek nagyon mászkálni. Ne fosszuk már meg őket macskás tulajdonságaiktól!



A macskalom tényleg macskája válogatja.

2012. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Olyan tápot vegyél neki kezdetben is, amit végig meg tudsz neki venni. Mi sokfajtát kipróbáltunk. A nagyon márkás tápokat meg sem eszi. A Whiskas táptól pedig sokat hányt. Végül a Friskies tápot "választotta". Ez jöhet minden ízben. Este alutasakos kaját kap. Persze ebből sem eszi meg mindegyiket. Kedvence az Aldiban kapható Shah márka.


Az alomból nálunk a szilikonos jött be. Fedett WC van, kb. 14 naponta kell cserélni. A szilárdat persze naponta kiveszem. Ha nincs rajt tető, többet is kibírna, de akkor az összes kavics a metlakin landol, pedig ajtaja is van.


Szerintem az a jó egy macskának, ha néha kimehet. Bár anyuék kinti macskája kb. novembertől márciusig még a teraszig sem megy ki. Nyáron meg csak enni jár haza lány macska létére.


A mi benti macskánk megfogja a legyet, és bizony mindig meg is eszi. Pedig tutira nem éhes.

Anyuék előbb említett lány macskája nyáron a patkányt és az egeret is a terszon tálalja. De soha nem eszik belőlük.

2012. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A macskaAIDS-et kivédheted, ha ivartalaníttatod a cicát. Nemcsak emiatt ivartalaníttasd, rengeteg cica kóborol a nagy túlszaporulat miatt, a menhelyek meg tele vannak... Szóval amint lehet, ivartalanítás, ez talán a legfontosabb
2012. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!