Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen őrültségeket csinált...

Milyen őrültségeket csinált már a macskád?

Figyelt kérdés

Nekem egy fekete keverék macskám van.

Mindig az ablakban ül és onnan néz kifelé és egyszer a teknősök akváriumát ideiglenesen beraktam az ablakba a macska pedig felugrott és későn vette észre,hogy ott az akvárium és belekapaszkodott az oldalába és azzal együtt leborult az ablakból, az akvárium,széttört, a szobát elárasztotta a víz a macska pedig kirohant.


Máskor pedig fára mászott madarászni, ám valamit elrontott és 3-4 méter magasból zuhanni kezdett,egy faágon megpördült majd a földre esett.Sántítva rohant el, de mint az később kiderült semmi baja nem lett.


Harmadszor szintén fára mászott,kimászott egy vékonyabb faágra és megcsúszott és 5 méter magasban a csupasz faágon lógott a semmibe, próbálta magát felhúzni,de nem sikerült, már készültem rá,hogy hogyan kapjam el mikor lezuhan,de végül a két első lábával kapaszkodva bemászott a fa törzséig onnan pedig leereszkedett.


Negyedszer a fotelben döglött mikor váratlanul összerogyott a fotel felett lévő polc és az összes könyv a macskára zuhant, betemették a könyvek majd 1-2 másodperc múlva kitört a könyvkupac alól és elrohant.


Ötödször pedig egy csont keresztbe állt a szájában így tátott szájjal morgott magába az asztal alatt mire észrevettem és egy könnyed mozdulattal kivettem a szájából a csontot.Persze nem jött volna oda ,hogy baja van...


Most hirtelen ennyi jutott eszembe.Nektek milyen történeteitek vannak?


2012. jan. 4. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
a macskám nekirohant fejjel a forró vasalónak...felmászott a karácsonyfánk tetejére és nem tudott lejönni.....kirohan a konyhába és nem jól veszi a kanyar és elcsúszik...ki akart menni én meg kicsit kinyitottam az ajtót az meg azt hitte hogy teljesen kinyitom, de még kis rés volt ő meg nekirohant azt gondolta kijut ..de nem.....fürdeni készültem és már kiengedtem a vizet ő meg fel akart ugrani a kád szélére (szeret ott lenni) és megcsúszott és beleesett a meleg vízbe xDD az volt a legnagyobb..+ egy nagy csomó hülyesége amikor túlugrik és leesik az asztalról bele a billentyűzetbe + a földre...most egy nagy könyvet lökött le az asztalról :D ez 1 macska volt...cukidili macskád lehet xD
2012. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én cicám beleesett az akváriumba. Átlátszó, üveg teteje volt az aksinak, azon keresztül nézegette a halakat. Egyszercsak nagy zörgés, az üvegtető átlósan bele az akváriumba, a macska szintén :) A halaknak nem lett bajuk.


Amikor fürödtem, rendszeresen ivott a fürdővizemből, ott ült közben a kád szélén, nemegyszer be is csúszott mellém.


Megette a kaktuszomat, (szúrós-tüskés volt), megette a hibiszkuszt - egyáltalán az összes növényt a lakásban...


Egyszer kivittük a nagyapámékhoz a kertbe. Voltak az öregnek kacagó gerléi, félszelídek. Hosszan figyelte őket, felugrott hozzájuk (kb 1,5 m magasan ülhettek), és amikor egy kicsit csaptak a szárnyukkal, ijedtében felszaladt a diófára, estig nem tudott lejönni. Létrával szedtük le...


A másik nagyszüleim falun laknak. Nagyapám mutatott neki egy félholt kisegeret. A cicó úgy megijedt, hogy berontott a konyhába és felmászott a konyhaszekrény tetejére. 2 napig nem tudtuk leimádkozni...


Ami nem annyira vidám sztori: lezuhant a 4. emeletről a betonra, utána 1 hónapig lent élt (pedig kerestük), és túlélte.. Én találtam meg, csontsoványan.

2012. jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: egy ivartalan kandúr cicáról volt szó. Vöröses-cirmos színű. 15 évesen halt meg, tavalyelőtt Karácsonykor.
2012. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én mcskámnak már a neve is furi, mivel fiú de lány neve van.

A története meg: egyszer falun biciztem a bátyámmal és megpihentünk. Hát egyszer hallom, a kutyánk nagyon ugat, látom, egy kiscica mereszti farkát előtte. Megsajnáltam és titokban elvittem egy darabig, de aztán a tesóm eldobta. Pár nap után ott találtam a házunk előtt:D

Egyszer felmászott a keritésre, de nem tudta megtartani az egyensúlyát, hát beleesett a ganélébe...nem tudta lenyalni magáról...egész nap bűzlött...:)

Máskor meg felmászott a szőlőre, de nem tudott lejönni. 1 órát fent volt, aztán levettük létrával.

Egyszer meg kapott egy csirkelábat:D! Egész nap a fürdőben pofozta, dobálta, játszott vele! Nagyon muris volt!

Neki is a karácsonyfa a kedvence. Egyszer felmászott rá és majdnem ledőlt vele az egész fa..:D

Micsoda véletlen, ő is egyszer leesett a 4. emeletről, egy éjszakát kerestük és megtaláltuk, 2 lába eltört, az elülső fogai kitörtek.:( de minden rendbe jött:)

de még szomorúbb, hogy pár évre rá elveszett :(((

2012. jan. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos sok cica megfordult már, mert mindig elüti őket az autó. Néha megfogadom, hogy nem lesz több, de aztán mégis.

Volt egy, amelyiket újsághirdetés alapján hoztam haza, egyedül. Na, akkor megfogadtam, hogy többet nem megyek macskáért egyedül. Betettem egy dobozba a hátsó ülésre. Halálra volt rémülve, hogy most mi történik vele. Aztán észrevett engem az első ülésen. Nagy vidáman odajött hozzám, és dörgölőzöt, bújkált. Időnként a fejemre ült, nem láttam a farkától az utat. Vagy volt, hogy a pedáloknál kötött ki, meg kellett állnom miatta. Ezer szerencse, hogy nem okozott balesetet. Mellesleg ő ilyen energikus cica volt, el is neveztük Cikkcakknak. Nem lehetett simogatni, mert akkor játszani akart, harapott, karmolt, úgyhogy előtte a férjem jó vadul megpofozta, és amikor kifáradt a macska, akkor tette az ölembe.

Anyámnak volt egy kandúr macskája. Ez nem vicces, inkább érdekes. Befogadtak egy kölyök kóbormacskát. Egész éjjel az asztal alatt sírt szegényke. A kandúr először ki volt akadva, hogy még egy macska! Aztán már megsajnálta, reggel együtt aludtak. A cica még nagyon kicsi volt, és hát megkereste a cicit. Nem hiszitek el, de a kandúr macska szoptatta (nyilván teje nem volt) a kiscicát!

Olyan macskám is volt, hogy nem tudott fára mászni. De azért lelkesen próbálkozott, és mindig azon nevettünk, hogy felmászik a fára, és leesik. Mindig jött a puff, és látványosan megsértődött, amikor kinevettük.

2012. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicuskám hozott nekem verebet, a másik egy nyers répát-ne kérdezd miért nyers répát, mert fogalma nincs, a harmadik pedig a kismacskáját. Utóbbi cica kinnszült meg, és eltökélt szándéka volt, hogy a kicsiknek a legjobb hely az én ágyam. Már kinyílt a szemük, amikor elkezdte behozni a cicusokat a szájában. Én meg kifelé. Útközben összetalálkoztunk, ő hozta be a következőt, én meg vittem ki az előzőt. Végül sikerült megegyeznünk abban, hogy kapott egy karton dobozt, és abban lesznek a cicák. :) Sziámi cicusom nélkül egy tapottat sem mozdulhattam. Az elején még benti macska volt, mivel nagyon féltettem, hogy elviszik, vagy elüti az autó. Aztán láttam, hogy mennyire szeretne kimenni, így eleinte éjszakára volt kinn, reggelre pedig arra ébredtem, hogy háton fekszem, és 1 cm-ről egy valami bámul a pofámba-vagyis a sziámi cicám. Volt, hogy sál funkciót töltött be, mert úgy feküdt a nyakamra, mintha egy sál lenne. Volt akkoriban egy sötét cirmos visítós nőstény macskám. Nagyon félt a többitől, és ahogy meglátott egy másik macskát, máris visított-ő hozta a nyers répát is. Reggelenként ha összetalálkozott a többivel, akkor megvolt az ébresztőm. Akkoriban még úgy ébredtem, hogy majd ki esett a szívem a helyéről. A sárga cicám mostanság úgy alszik a kanapé tetején, hogy lógatja a lábát. Néha majd a számba rakja, valamikor pedig olyan mélyen alszik, hogy egyszerűen csak leesik-és néha bizony rám. XD Talán egy másik érdekes story az a két testvér kandúrommal esett meg. Mindkettő a lábamnál feküdt. Az egyik az ágy legvégén, mellette a takarón a testvére. Szokásom éjszaka hol nyújtózkodni, hogy összehúzni magam attól függően, hogy fázom, vagy melegem van. A takarón lévőn kandúrom utazott egész éjszaka. Ha kinyújtózkodtam, akkor a két kandúr orra hirtelen összeért. Amikor összehúztam magam, akkor meg eltávolodtak egymástól. Vagy az is érdekes volt, amikor a fekete kiscicám télen a kuvasz kutyám bundájába fészkelt be. Hosszú, sűrű bundája volt a kutyának, és a ház előtt aludt, a kiscica meg rajta. Ezek csak néhány rövid történet abból, amit macskázásom hosszú évei alatt átéltem.
2012. jan. 5. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindkét macska kedvence lett az egyik bőrfotel, hiába van tele a lakás macskakaparókkal és egy komplett macskabútorral. Mikor már tényleg bevállalhatatlanul nézett ki, inkább beraktam a cicaszobába úgyis mindegy alapon. Mikor jönnek hozzánk vendégek, mindig kérdezik, hogy mi ez a rusnyaság, és nevetnek, hogy képes vagyok egy szép fotelt átadni a macskáknak, dehát az a nagy szívem... :) Az a fotel mostanra tényleg úgy néz ki, mintha a szeméttelepről hoztuk volna, szétfeslett az egész.
2012. jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!