Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma észrevettem, hogy a diffenb...

Ma észrevettem, hogy a diffenbachiám levelét megrágta a cicám. Lehet ebből baja?

Figyelt kérdés
Egy kis része hiányzik a levélnek, azóta a cica vacsorázott is, jó a kedve, olyan, mint szokott lenni. Szerintem délelőtt rághatta meg. Szóval előjöttek volna már a mérgezés tünetei?
2009. máj. 23. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
max hányni fog, de ha eddig semmi, akkor megúszta.
2009. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
A macskák a kamion kerekén kívül mindent túlélnek! ha mégsem: fokhagmás langyos tej, bármennyire nem akarja lenyelni, muszáj lesz neki!
2009. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sima tejet itattam vele, jó egy decit megivott. Még mindig nincs baja, eddig mosakodott, most játszik.

2009. máj. 23. 22:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez a növény sajnos erősen mérgező a macskák számára. Ha bármi szokatlan tünetet észlelsz rajta, pl. nyálfolyás, hányás, zavartság, azonnal vidd orvoshoz! Bár jobb lenne már most, ugyanis ha jelentkeznek a tünetek, már lehet hogy késő, ugyanis növény okozta mérgezésnél akár a veséje is károsodhat a cicának.
2009. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tudom, hogy mik a tünetek, de legkésőbb délelőtt rághatta meg, végülis az is lehet, hogy tegnap...Szóval ennyi idő után előjöhetnek még a tünetek úgy, hogy azóta vacsorázott, tejet ivott?
2009. máj. 23. 22:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Én virágkötő vagyok és nekünk növényismereten azt tanították, hogy az egyik leg mérgezőbb szobanövény!Az oktatóm csak átültette ezt a virágot, de a kezére folyt e nedve és elfelejtve kezet mosni, nekilátott enni!Utána futás az orvoshoz!Persze kérdéses, hogy mennyire rágta meg a cicád? Én azt tanácsolom, hogy vidd el orvohoz!Az a biztos!!!
2009. máj. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nos ez az, hogy utána! De mennyivel utána? Kb. 3 órája vettem észre, hogy egy kis darab hiányzik a növény leveléből. Nem kellett volna valami tünetnek jelentkezni már? Azt hiszem ma nem alszok, figyelem a macskát, de kezd számára terhes lenni ez a figyelem, mert már mérges rám...
2009. máj. 23. 23:48
 8/10 anonim ***** válasza:
A virágkötő vagyok. Hát, mivel a nyálkahártyát irritáló mérge van elvileg közvetlen utána kellett volna jelentkeznie a tüneteknek, de ez nem törvény! Tehát lehet nincs nagy baj, de azért ha van rá lehetőséget vidd el orvoshoz! Üdv!!!:)
2009. máj. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget, úgy néz ki megúsztuk, mert ma délelőttre még mindig semmi baja nincs a kis hülyének. Már reggelizett, láthatóan semmi "panasza".
2009. máj. 24. 09:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Örülök!!

A " virágkötő"

2009. máj. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!