Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hányhat a macskám?

Miért hányhat a macskám?

Figyelt kérdés
Kb minden második nap hány, nincs benne féreg, se szőrcsomó vagy fűszál, kizárólag benti cica. Nagyon szeret enni, elég mohó cica, megemésztetlen kajadarabokat hány ki, lehet azért mert szinte meg sem rágja és úgy nyeli le a falatot? Közvetlen evés után nem szokott hányni, inkább amikor pihen, ágyon, széken fekve akkor kezd el öklendezni.
2012. jan. 9. 06:51
 1/3 anonim válasza:
Hát lehet.hogy amit mondtál...Túl mohó és nekem is volt egy ilyen kutyám aki nem rágta meg a kajadarabokat.Lehet hogy a te macsekodnak is ez a baja.Szerintem adjál neki kissebb adagokban vagy amikor eszik simogatni,nyugtadgatni! :) Sok szerenycsét!! :)))
2012. jan. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet attól is. Inkább mutasd meg állatorvosnak, mert lehet pl. májműködési probléma is. Ha még sem az, úgy add neki a kaját, hogy jól szétteríted a tányéron, mert akkor nem tudja egyszerre befalni. Nekem kettő cicám van, az egyik igen komótosan eszeget, a másik viszont belerakja a fejét a tányérba és csak azt látni, oda-vissza mozog a feje és mikor felemeli, üres a tányér. Azt szoktuk mondani, kiporszívózza a kaját. Szerencsére még soha nem jött vissza belőle.
2012. jan. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Két tanács. Figyeld meg melyik fajta eledeltől hány, mert az is ludas lehet a kérdésben.

Nemrég tanultam, kutyás trükk, de talán a macskánál is jó. Tegyél valami kúpos dolgot a tányér közepébe, és azon etesd, akkor csak lassan fér hozzá, és nem tudja beporszívózni. Mondjuk egy fél literes palack nyaka jónak tűnik, rögzítsd szigetelő szalaggal. Elvileg lehet ilyen tálat kapni, de ritka.

[link]

Talán állatpatikában előbb kapsz mint felszerelés boltban. Száraz eledelhez van adagoló labda, az Trixie gyártmány.

2012. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!