Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudtok olcsóbb féreghajtó...

Dizus kérdése:

Tudtok olcsóbb féreghajtó tablettát ajánlani? A Vermax-ot kérdeztem a patikában és azt mondták 4000ft.

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 06:48
 1/10 hell-ikon ***** válasza:
100%

Az a Vermax, nem Vermox lenne inkább?

...és neked kell vagy a macskának?

Ha neked kell, akkor nem tudok olcsóbbat ajánlani, mert nem ismerem őket.

Macskának ember számára készített féreghajtót pedig nem adunk. Gyártanak külön az ő számukra is.


Pl.:

Cestal cat ~300-500 HUF/db függően attól hol veszed (állatpatika v. állatorvos)

Ferdocat ~1500-2000 HUF/levél 1 levél 10db gyógyszert tartalmaz.

Drontalcat ~500-800 HUF/db

2012. jan. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A macskáknak kellene,én direkt így kérdeztem a patikában és a vermox-ot ajánlották.Egyik cica 3kiló,másik 6kiló,akkor a 10 darabosat vegyem?Hogy van ezeknek az adagolása?
2012. jan. 10. 08:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező:) Darabra nem adnak? Nekem 4 cicám van, kiszámolom, mennyi kell egy cicára, /hány kg a cica/ és a patikus szépen odaadja cicánként a tablettát. Bár én Szlovákiában élek, itt legalábbis működik az, hogy nem kell egész csomagot megvenni. Ráadásul, itt még arra is figyelmeztetnek a patikusok, hogy másodszorra nem jó ugyanaz a féreghajtó. Tehát váltakozva adom nekik.
2012. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A féreghajtót tömegre adják, és ennek megfelelő az ára is, tehát nemigen kerülhet 4k-ba, általában pár száz Ft. Próbáld más patikában, esetleg állatpatikában, illetve állatdokik is szoktak árulni.


Ja, elősnek üzenem, hogy baromságot írt! Nincs olyan, hogy emberi féreghajtó, mert az összes emlősnél ugyanazok a kémia anyagok vannak forgalomban, csak más néven.

2012. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi állatorvosnál vesszük 300 ft-ért
2012. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hell-ikon ***** válasza:
100%

Nem tudom ki ajánlotta, de a vermox emberi féreghajtó, így azt semmiképpen sem ajánlott macskának adni ha nem az állatorvos határozott utasítása és akkor is csak az általa ajánlott dózist szerint.


A Cestal catet lehet darabra venni, 2 kiló alatti macskának fél tabletta, 2-4 kiló közötti macskának 1 db, 4-8 kiló közötti macskának 2 db kell.


A Ferdocat, ha jól emlékszem 10 kilónként 1 tabletta.


a Drontalcat adagolása pedig 4 kilónként 1 tabletta.

2012. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hell-ikon ***** válasza:

Ja igen, a Cestal catet és a drontalcatet lehet darabra venni, függően attól hány kilós macseknak lesz, a Ferdocat leveles formában vásárolható.


Kedves négyes!

Az lehet vádolni, hogy rosszul fogalmaztam, de nem írtam baromságot.

Az emberi gyógyszerek hatóanyagtartalma általában jóval nagyobb, mint az állatoké, ezért nem szabad állatoknak ember számára készített gyógyszert adni, mert nehezebben dózisolható és felmerülhet a túlgyógyszerezés, mérgezés veszélye. (az állatorvosom találkozott már ilyen esettel, mikor abba halt bele a macska, hogy pl. emberi hasfogó kapszulát adtak neki)


Arról nem is beszélve, hogy más a macska emésztése, mint az emberé.

Máskor gondold végig mit írsz, mielőtt elkezdesz személyeskedni, köszi.

2012. jan. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:

Állatpatikában kapható SH - fenbendazol, 1500 Ft és 25 kg-nyi macskának elég.


A humán tablettákkal a fő gond, hogy egy 80 kilós embernek szánt tablettát legalább 20 felé kéne osztani, ami azért nem megoldható házi körülmények között(legalábbis nem biztonságos pontossággal). A túladagolás elég veszélyes tud lenni. Meg azért nem minden emlősnek egészséges ugyanaz. Az ivermectin például jó embernek és macskának, de egyes kutyák elpusztulnak tőle.

2012. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az állatorvosnál van darabra, 100-300Ft.
2012. jan. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Cestal cat darabra lehet venni, 2 hét múlva megismételni, és ennyi. Amúgy kiírtja az összes féregfajtát.

1/4 tabletta=1kg macseknak

1/2 --- 2 kg-os macskának

1 tabletta 4 kg-os macskának

2012. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!