Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyorsan nő a macskák...

Milyen gyorsan nő a macskák körme?

Figyelt kérdés
Véletlenül az egyik körmét a kiscicámnak rövidebbre vágtam a kelleténél és nagyon aggódom, hogy megnő-e és milyen gyorsan....lesz vmi baja?
2012. jan. 11. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Lehet,hogy én nem tudom jól,De én úgy tudom,hogy a macskák körmét tilos vágni.
2012. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak a végéből szerettem volna vágni egy picit, h ne borotvaéles legyen a hegye...
2012. jan. 11. 21:49
 3/8 anonim válasza:
0%
a macskának ne vágd a körmét te értelem!
2012. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Öm, és miért is ne vágja? Ha kizárólag benti cica, akkor nem probléma a körömvágás, SEMMI baja nem lesz a macskának ha egy pici le van vágva a körmök hegyéből, és a bútorok, függönyök is nagyobb biztonságban maradnak. Ettől még megmarad a körme, és ugyanúgy használja is, csak funkcionálisan nem lesz olyan hatékony: nem tud akkorát karmolni, és kárt tenni dolgokban.

Ha a cica kijárós, akkor valóban nem szabad vágni a körmeit, mert nagyon sebezhetővé válik nélkülük. Kint azért verekedés, vagy menekülés/kapaszkodás során nem mindegy, milyen hegyes a karom.

Kérdező, ha nem sírt közben, és nem vágtál bele a körömágyba, akkor nem lesz semmi baj! :) Pár hét alatt szép hegyes lesz ismét, elég gyorsan nő a macskakarom.

2012. jan. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!( aki normálisan válaszolt)

Csak benti cica, soha nem megy ki. Valóban azért vágtam a köröm végéből egy kicsit, h ne borotvaéles legyen.ha levágok a végéből, attól ugyanúgy lesz körme csak nem ejt nagyon fájdalmas sebeket és nem szakít ki minden bútort.

utolsó válaszoló: a cica nem mutatott semmi fájdalmas jelet csak el akart menni.. még kicsi és nagyon izgága. ezért is sikerült az az egy körme sajnos kicsit rövidebbre, mint ahogy szerettem volna :S

2012. jan. 12. 10:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Hamar megnő, nem kell egy hónap hozzá.
2012. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egy hónap? én hetente nyesem :/ nem kellemes elfoglaltság, de amikor hosszú a karma szétszakítja a bőröm :( körömcsipesszel inkább csak egy picit csippentek, inkább gyakrabban, mint túl sokat vágok belőle ja és sosem egyedül.

barátom tartja, én egyik kézzel nyomom a tappancsát másikkal vágom :)

2012. jan. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha valóban benti a cica, akkor csíphetsz a hegyéből egy mm-t, az nem árt. A én cicámnak állandóan beleakad a körme mindenbe, ezért leszoktam csípni a végét, így neki is jobb. kb. 2-3 hét alatt nő meg ugyanakkorára.
2012. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!