Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell megvárni, és meg...

Miért kell megvárni, és meg kell-e egyáltalán egy nőstény cicánál az ivartalanítással az első ivarzást?

Figyelt kérdés
Ivartalaníttatni szeretném 5 hónapos nőstény cicámat.Elvittem az állatorvosunkhoz,aki a legjobb a környéken,így megbízom benne.Ő azt mondta,meg kell várni az első ivarzást,utána elvégzi a műtétet.Én mindenhol azt olvastam,hogy nem szükséges várni az ivarérettségig.Dokifüggő lenne a dolog?
2012. jan. 14. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, doki függő. Egyáltalán nem kell megvárni az első ivarzást, sőt. Sokkal jobb még előtte megműttetni. Azt hallottam, sokan csak azért párolják az utána való ivartalanítást, mert akkor könnyebb műteni.... Hol laksz? Mert Pesten tudok olyan dokit ajánlani, aki nagyon jól műt,és még kedvezményt is ad, ha az első ivarzás előtt viszed.
2012. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy hallottam és olvastam,hogy jobb,ha az ivarérettség előtt megműtik.Sajnos Pesttől 300 km.-re lakom.És ahogy írtam,a környéken ez a doki a legjobb,itt máshoz vinni a cicákat ivartalanításra,kész macskagyilkosság.Ő viszont ragaszkodik az első ivarzás megvárásáig.Lehet,hogy épp amiatt,amit írtál,hogy utána könnyebb műteni.
2012. jan. 14. 12:07
 3/10 anonim ***** válasza:
jobb lenne ha elötte lenne az ivartalanítás.
2012. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Sokan azért "várják meg", mert hirtelen indul be az ivarzás, egyik napról a másikra, és vannak cicák, akiknél igen korán bekövetkezik. Tégy belátásod szerint, az én macskám 5 hónaposan még annyira vékony volt, hogy sajnáltam kitenni egy ilyen beavatkozásnak, ezért hizlaltam picit 8 hónapos koráig (még nem ivarzott). Vannak macskák egyébként (és ezt a tényt sokan is cáfolják, de szerintem a tapasztalat az igazi), akiknek egy alom megléte után csináltatják meg a műtétet, hiszen ekkor "lenyugszik" a cica. Ez egyébként igaz is lehet, ugyanis az egyik macskám szintén korán lett ivartalanítva, és nagyon ideges, félős, ugrálós, antiszociális macska lett belőle (kölyökkorában csak szimplán félős volt). Ez nem jelenti azt, hogy felelőtlenül bővíteném a kismacskák táborát, csak elgondolkodtam, hogy ma lehet nyugisabb lenne, ha lettek volna kölykei. Természetesen nem vonatkozik minden macskára, a sajátomról beszéltem.
2012. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi macskánk szobacica,azthittük kibirjuk,ha évente 2x tüzel.De nem.Szörnyű volt,hogy 1 hetes szünettel újrakezdte.Sztem vigyétek másik orvoshoz.Mi is olyanhoz járunk,akinek nincs rendelője,mégis nagyon jól megműti.
2012. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megvárni. Ha már egy kilós meg lehet csinálni, de azt is csak azért várják ki, mert valami alapján adagolni kell az altatót.


A dokid le van maradva. Minél előbb annál jobb!

2012. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán megműttetheted, minél előbb annál jobb. Nemsokára jön a tüzelési korszak, ha kinti macsek, akkor veszélyben van. Mielőtt megtörténne a baj, jobb elvégezni a műtétet.
2012. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.El fogom vinni még egyszer a cicát a dokihoz,hátha megváltoztatja az álláspontját.Egyébként benti cica,és kb.másfél-2 kg.Úgyhogy az alsó súlyhatárt bőven meghaladta.
2012. jan. 16. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell megvárni ez szerintem hülyeség.

Bár az enyém az első ellés után volt ivartalanítva, de mi akartunk cicákat:)

2012. jan. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 15 évig dolgoztam önkéntesként cicákkal. Kiscicák voltak, amikor elérték az 1 kg sulyt, ivartalanitották őket. ez külföldön volt. Előtte megvizsgálták a szivecskéjüket, hogy birják az altatást. Évek alatt soha nem volt probléma, és ma gyönyörű macsekok lettek, szerető családoknál élnek.Az ivartalanitás azért jó, mert hormonálisan még nincsenek kifejlődve.Ha valaki rákeres, a Google-ben is erről irnak. Nálunk az állatorvosok ebben nem gyakorlottak, néhányan már itt is csinálják főleg akik már külföldön dolgoztak vagy tanultak.Csak mi vagyunk erről is lemaradva, mint sok mindenről.
2023. ápr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!