Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim foltokban kopaszodn...

A macskáim foltokban kopaszodnak. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Van néhány fekete macskám.Ezek közül két macskám apró foltokban kopaszodik.Vettem kullancsirtó szert mert néha összeszedték a kullancsokat.Mostanában nem volt bennük kullancs nem bolhásak és semmilyen külső élősködőt nem látok rajtuk.Mégis foltokban kopaszodnak és találtam rajtuk egy-két kiavakart apró sebeket.Mitől lehet?Milyen gyógyszert vegyek rá az állatgyógyszertárban?
2009. máj. 27. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Gomba szerintem


bármelyik gyógyszertárban kapsz neostomosan ampullát, abba lesz használati útmutató, ha a szerint jársz el, és két hét múlva megismétled kutya bajuk sem lesz.

2009. máj. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy gomba, ahogy mondta az előttem szóló, de rühesség is lehet, azzal nagyon kell vigyázni mert emberre is átterjedhet. Lehet arra is valami fürdetőszert kapni.

[link]

Itt találsz infót a rühességről, remélem be tudod azonosítani, ez-e a cicák baja.

2009. máj. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem biztso, hogy gomba, de az is lehet persze. De mielőtt nekiállnál kezelni csak úgy, a mi véleményünk alapján, meg kéne kérdezni egy állatorvost is... nálunk az állatgyógyszertárban állatorvosok az "eladók", nálatok is biztos szakemberek, velük többre mennél, mint itt, velünk...
2009. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
28%

Bármi lehet.Vidd orvoshoz,mielött te is megfertőződsz.

A macskák 90%-a állati hiv fertőzött .

2009. máj. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én rühre gyanakszom, vigyázz vele és minél hamarabb vidd állatorvoshoz!!! Ha kiderül, hogy rüh vagy más fertőző nyavaja, ami a többi cicára is átmehetett, érdemes őket is kezelni, különben adogatják egymás között a betegséget.
2009. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A rüh és a gomba a legvalószínűbb, de mindenképpen lássa orvos, mert ha félrekezeled, sokat árthatsz neki.

A macska aids-ről egyébként annyit, hogy az nem okoz ilyen tüneteket. Legyengíti az immunrendszert és ettől gombásodhat a macska, de akkor sok más tünete is van. Sajnos sokszor tapasztaltam.:(:(

2009. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Akár élelmiszer-allergia is lehet, valamelyik tápra. A viszketés miatt ilyenkor a cicák kivakarják a szőrt, láttam már ilyet.
2009. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet h kullancs,de ha eddig nem találtatok benne,akkor szerintem vagy vedlik vagy gomba.
2009. máj. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Azért kopaszodnak mert férgesek! Ezt neten olvastam a macska.hu oldalon. Szerintem az lehet a bajuk!
2009. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jól írta az egyik válaszoló, az ételallergia (pl tápok bármely összetevőjére) bőrproblémákat okoz, amitől hullhat a szőre. Tapasztalat...
2009. máj. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!