Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak neki, ha nem eszik...

Mit adjak neki, ha nem eszik meg semmi macskakaját?

Figyelt kérdés

4 és fél hónapos kismacskám újabban nem eszik meg semmit. Konzervet veszünk neki, mert először ugyan a tasakos kajával kezdtük, de annyit evett belőle, hogy anyagiakban nem bírtuk a napi 2-3 tasakot. Régebben száraz kaját sem evett, arra szerencsére már rászokott.

Szóval konzervvel etetjük, de annyira válogatós lett, hogy egyiket sem eszi. Párom szerint azért, mert túl sokáig kap egy ízt. De akkor mit tudnék csinálni?

Pedig mikor kicsi volt, babakaját is vettünk neki, főzeléket is kevertünk a kajájába, megevett majdnem mindent. Meg az a mai napig igaz, hogy eszik abból, amit mi is eszünk. De a konzervet nem nagyon eszi. Oké, ha itt van egész nap egyedül, akkor persze elfogy, de nem szereti.


Volt már cicánk, nála a napi egy tasakos kaja rendben volt, plusz a száraz. Még úgy is volt rajta felesleg :)

De vele mit csinálhatnék?

Jah, és nem megoldható, hogy akkor húst kapjon, mert én egyáltalán nem, párom sem minden nap eszik azt.



2012. jan. 21. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem kéri, akkor miért erőlteted? Eszi a száraz kaját + amit ti esztek. Ne aggódj. Éhen halni nem fog :)

Ja, a mi macskánk egyetlen egy fajta száraz tápot eszik, semmi mást....

2012. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tedd oda azt a fajta tápot, amire rá szeretnéd szoktatni és mást ne adj neki! Ha éhes lesz megeszi! (Lehethogy ez csak 1 nap elteltével fog megtorténni, de ne aggódj a macska akár 2 hétig kibírja kaja nélkul,csak vízre lenne szuksége)

De ha szerinted elég neki az a kaja amit eddig eszik, nem kell kipróbálnod!

Kulonben a gond az, hogy nagyon válogatós, de így nekem és ismerosomnek is sikerult rászoktatni a cicáját tobbféle kajára! :)

2012. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Főtt csirkenyesedék vagy pulykamáj(ilyen állatoknak való másodosztályú) olcsó és finom, általában buknak a cicák az ilyesmire.
2012. jan. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 finnyás, válogatós macskánk van és kisérleteztünk már mindennel. De csak azt eszik meg ha főzünk nekik külön! Úgy szoktuk hogy fél kiló krumplit megfőzünk hozzá rakunk a legolcsóbb fajta. húsból (de télleg a legolcsóbból, mi lépből szoktuk) és így összefőzzük nekik. És azt adjuk nekik reggeli, ebéd, vacsora a 3 maccs kap 2 kanállal összesen ebédre is meg vacsorára is meg reggelire is! Vagy pedig fözöl fél kiló krumplit hozzá raksz akármilyen nyesedéket, vagy ételmaradékot. A mi cicáink imádják! Csak ezt eszik!
2012. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ne erőltesd rá ha nem szereti úgy sem fogja megenni szerintem próbálj meg valami újat szerintem az amit most kap nem ízlik neki próbáld valami mással hátha jobban tetszik majd neki
2012. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is van egy kiscicám ami nagyon válogatós már annyira rászokott a drága macskakajára hogy az olcsót már nem eszi meg persze muszáj volt neki rászoknia mert nem nincs á elég pénz én is úgy csináltam hogy azt adtam neki amire rászerettem volna szoktatni és 1 héttel később rászokott
2012. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 cicám van. Mentettek, azt hittem, havaj, nekik bármit adhatok. Egy frászt. Szinte az összes konzervfajtát végigpróbáltuk, egyet megettek, másodszorra már csak kerülgették. A csirkésnél veszek nekik pulykanyesedéket, ami szinte színhús, apróra vágva, lefagyaszok 2 kg-t egyszerre, kis dobozokba adagolva ( 900 Ft/kg)Reggel és este elosztok nekik 10 -10 dkg-t. Száraz egész nap kinn van nekik. Állatorvossal megbeszéltem előtte, nem volt kifogása. Gyönyörű a szőrük, elevenek. A tasakostól nem laktak jól, és rengeteg székletük volt, ami igazolja, hogy rengeteg töltőanyag van bennük.
2012. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!