Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy szobacicát...

Hogyan lehet egy szobacicát rászoktatni az udvari életre?

Figyelt kérdés

Van 3 db 1,5 éves cicám akik 1 éve vannak lakásban.

Ki kell őket raknom a lakásból őket,de félek,mert ők nem ismerik a kutyákat meg a kocsikat.Félek,hogy ha kirakom őket akkor 1 órát se bírnak kint.Hogy lehet őket megtanítani arra,hogy a kutya nem a barátja.


2012. jan. 25. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ők már hozzászoktak, hogy biztonságban vannak. Igen, ha kirakod őket, valószínűleg nem fogják sokáig húzni, hacsak nem építesz macskabiztos kerítést, ami nem lesz olcsó mulatság.

De miért kell őket amúgy kirakni?

2012. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem kell félteni őket nyugi.... az én cicám 6 éve volt már szoba(panel)cica amikor rájöttek anyám meg bátyám hogy allergiásak rá, így a cicámnak mennie kellet, eleinte ismerösnél bent volt a házba kb 1 hónapig, aztán kirakták az udvarr a atöbbi cica mellé (amugy ivartalaniott nőstény volt) annyi a baj vele hogy mivel itthon is visszahuzodó volt, senki nem tudja meg fogni, csak én. a kutyától automatikusan fél, az udvarból ki se megy, max csak akkor ha meglát engem a ház előtt, de kb akkor is megáll a kapuban.. viszont amit nem vártam tőle, azaz hogy ismerőseim akiknél van nagyon dicsérik, mert a 4 macska közül ő az egyetlen aki fogja az egeret.. (egyszer beszökött a házba sunyin a nyitott ajtónál, de egy egeret kergetve ki is szaladt
2012. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mailerdeamon ***** válasza:

A legtöbb cica szeret kint lenni, nem véletlenül moziznak állandóan az ablakban és lesik, hogy mi folyik odakint.


Ne aggódj, ösztönösen félni fognak az autótól és a kutyától is, hiszen ilyenekkel eddig nem találkoztak. Viszont azzal sajnos számolnod kell, hogy kint nagyobb veszélyben vannak. Feltétlenül ivartalanítsd őket.

2012. jan. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért kell kimenniük,mert mindent összepisilnek.

Már mindent próbáltunk.Ahova odapisiltek oda öntöttünk ecetet,citromlét,teafaolajat meg mindent,de visszajárnak és lepisilnek mindent.Főleg a falat.


Nekünk az udvaron 12 macska van és két kutya.A kutyák kennelben vannak szóval azzal nincs gond csat itt a környéken sok a kutya ami kint van az utcán.

2012. jan. 25. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:
fogadjunk hogy nincsenek ivartalanitva... nem pisilnek hanem spriccelnek-> megjelölik a területüket
2012. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha van az udvaron 12 cica, akkor nem lesz gond:) Úgyis együtt lesznek.
2012. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nyáron tedd meg a "merényletet", hogy alkalmazkodni tudjanak.
2012. jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy pár hete megpróbáltam kivinni közéjük és a benti cica fújtatott és semmi pénzért nem vette ki a körmét a hátamból míg be nem mentünk vele a lakásba. :-(
2012. jan. 26. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!