Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskafajta illene hozzám?

Milyen macskafajta illene hozzám?

Figyelt kérdés
Mindenképpen rövidszőrűt szeretnék. Először a sziámira gondoltam, mert külső kinézetre is tetszik, de azt hallottam, meg youtube-on is láttam, hogy elég hangos és "követelődző". Emiatt most kicsit megijedtem, nem tudom, a barátom mennyire békülne ki vele, mert ő alapból nem igazán szereti a macskákat. Bár tudom, hogy egy "nyugodtabb" típust elviselne ő is. Nekem eddig házimacskáim voltak, de most szeretnék egy fajatisztát. Nektek milyen cicátok vannak, és hogyan tudnátok őket jellemezni?
2009. máj. 29. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is házi volt eddig de most török angórára hajtok,ha nem is totál fajtiszta de legalább félig legyen az.Nagyon szép nyugis cica állítólag olyan félperzsa szőre van csak a farka vastag és szőrös nagyon:)
2009. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Brit rövid szőrű, Egzotikus rövid szőrű, Korat, Ragdoll, Orosz kék, Skót lógófülű.

Amúgy a whiskas.hu-n van egy ilyen teszt, hogy milyen cica illik hozzád. És ott van minden cicáról leírás is.

Remélem segítettem.

2009. máj. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És neki a jellemét hogyan tudnád leírni? Főleg az érdekelne. Egyébként nekem az összes macskafajta tetszik, imádom őket! :) De a barátom miatt inkább rövid szőrűre gondoltam.
2009. máj. 29. 15:52
 4/11 A kérdező kommentje:
whiskas.hu, már nézem is, köszönöm! :)
2009. máj. 29. 15:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

burma, tonkinéz ezek is aranyosak :)

nekem eddig csak tonki volt (ami ugye félig burma félig sziámi) egy fiu és nem nagyon jött oda hozzám csak én hozzá de akkor nagyon barátságos:-) olyasmi mint a sziámi nagyoon aranyos. igazából én még a maine coont ajánlanám de az hosszu szőrű

2009. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, a sziámi annyira tetszik (a keleti fajtájú) főleg a kecsessége miatt. De ha ő nem lehet, akkor meg nem tudok választani, mert mindegyikben megfog valami... Olyan nehéz a választás! Bár nem most lenne, kb fél, vagy egy éven belül.
2009. máj. 29. 15:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem attól is függ, hogy milyen lehetöségeid vannak. szóval anyagilag. mert vannak a ritkább cicafajták pl. abesszin, bengáli stb. és őket sajnos elég nehéz megtalálni, és mivel általában tk.,chip stb (mert nem szaporitják) hobby célra is elég drágák lehetnek. de egy sziámi cicát könnyen találsz olcsón, tk.nélkül is.:)
2009. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

:)))))

nekem (vagyis a páromé, de én vagyok az anyukája, és nálam lakik) karthauzi cicám van ... a legédesebb, legokosabb fajta...apukám is alapból utálja a macskákat, de Bendikét (ez a neve)még ő is szereti...beszél hozzá, a cica pedig, ha hazajönnek a családtagok, mindhez odamegy, és sokszor köszön is ... mert ő ilyen fajta kb 100 000.- egy jobb vérvonalú, de szerintem a sziámi sem olcsóbb ...és így hogy egy ilyen cicóval élek, elmondhatom, megéri...már majdnem kutya, képzeld még (fajtajellemző) apportíroz is :) (befőttesgumival meg ilyen apró dolgokkal szoktunk visszahozósdit játszani)

...nézz utána a neten, hogy milyenek a fajtajellemzők, (asszem a háziállat.hu-n is sok cica le van írva)de szerintem a karthauzi a leg... (ja alapból én sem szeretem a macsokat:)...)...

(és nem összekeverni az orosz-, vagy a brit kékkel)

...sok sikert a választáshoz:)

(ma pl. amikor felébredtem és csak mocorogtam éhes volt a lelkem, és odasietett a fejemhez, hogy megnézze, ébren vagyok e, de nem reagáltam a kis szimatolására...így letelepedett a lábamhoz...felemeltem a fejem, ránéztem és ő rám nyávogott.../és a hangjuk is hihetetlenül édes/)

2009. máj. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Izé,én is mentem a whiskasra és nekem a bengáli jött ki,de nekem ő nem tetszik:S

Uhm,majd lesz egy kérdésem mindjárt kiírom,de előbb feltérképzem a cica oldalt:D

Am neked mi jött ki kérdező?

2009. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
szerintem Amerikai rövidszőrü illene hozzád
2009. máj. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!