Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik nőstény macskák...

Létezik nőstény macskák számára fogamzásgátlótabletta? Ha igen, mennyibe kerül, mi a neve, hány hónapos kortól adható, milyen időközönként, és hogy adjátok a cicának (ételbe csempészitek, vagy simán? ) és vannak hátrányai (betegség stb. )?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos kandúr kinnti-bennti cicusom. Egy barátomnak születtek most kiscicái, és tőle elhoznék egy lányt. A fiú cicámat nem ivartalanítanám. Végleges ivartalaítást nem szeretnék a lányon, mert a későbbiekben még szeretném ha lennének kölykei. Olvastam injekciós fogamzásgátlóról és tablettásról, de konkrét leírást az utóbbiról nem találtam. Tapasztalatokat várnék minden cicagazditól!
2009. máj. 30. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Létezik tabletta, hetente kell adni neki, de az árát nem tudom. Természetesen az egészségének nem teszel vele túl jót, hiszen folyamatosan hormokat fog kapni.

Sokkal egészségesebb lenne az ivartalanítás. Ha kiscicát akarsz majd újra, biztos lesz a baráti körödben olyan, mint most is, aki szaporítja őket. Vagy írsz nekem egy e-mailt és szerzek Neked. Sajnos rengeteg felelőtlen ember csak úgy szaporítja a macskát (kutyát), emrt aranyosak a picik, aztán vagy az autó alatt végzik vagy széttépik őket a kutyák, vagy menhelyen, vagy gyepmesteri telepen. Vagy vízzel teli vödörben :-(

2009. máj. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Létezik, mi kérdeztük az orvostól, de nem jutottunk el a részletekig, mert azt mondta nem javasolja, ugyanis a vége úgy is az lesz, hogy előbb utóbb ki kell pakolni a macskát, mert gennyes méhgyulladást is kaphat vagy csak simán bekeményedik a méhe, lényeg az, hogy ki kell akkor szedni.


Szóval mi megműttettük, és így programozottan lehet cicánk, mert például eldöntöttük, hogy szeretnénk kettőt. Találtunk is olyat, ahol volt, nekik nem is kellett, csak kihajították volna, így a kecske is jóllakott, és a káposzta is megmaradt. :)

2009. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Létezik injekció és tabletta is. Mindkettőből egy éves adag kb 15.000 Ft. Az első tüzelés után lehet adni, de elég súlyos mellékhatásai vannak, ha hosszabb időn át adod. Gennyes méhgyulladás, daganatok. Tenyészállatoknak szokták pár hónapig adni, ha meg kell erősödniük.

Mindenképp ivartalanítás a vége, hiszen a gyulladásokkal egy idő után nem lehet mást csinálni.

Nem tudom miért nem akarod őket ivartalanítani? Ha nem tenyészállatok akkor csak jót teszel a kannal és a nősténnyel is. (És magaddal is, mert nem fogod őket kétségbeesve keresni és nem költessz egy csomó pénzt orvosra)

2009. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, nem lenne pénzem a macska végleges ivartalanítására. Elsősorban ezért is tettem fel a kérdést, hogy lássam milyen válaszokat kapok, és eltudjam dönteni, hogy tényleg elhozzam-e majd a lány cicust, vagy inkább hagyjam. Úgy érzem jól is tettem, hogy mertem kérdezni: nem fogom elhozni. Egyébként ha lenne hirtelen 15ezrem a végleges ivartalanításra, akkor sem biztos, hogy ezt választanám, mert szeretném ha a macskának elgalább egyszer születnének kicsinyei, de csak olyan alkalommal, amikor 100% biztosra találtam már a megszületés előtt gondos gazdikat a kiscicáknak. Remélem értitek.
2009. máj. 30. 19:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Kicsit off:


És ha pasit hoznál el?Nekem eddig csak fiaim voltak,az ivartalanítás is olcsóbb,nekem mondjuk nem kellett,mert szélnek eresztettem:DAz egyiket ivartalaítottuk,de ellustult,úgyhogy nagyon sokat kellett vele foglalkozni,viszont imádott,sztem én voltam a szerelme:D

2009. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

és a 2millió gazdátlan macska nem zavar??

fajtatiszták is vannak köztük..

ezaz gyártsunk csak még többet,azok is zsaporodnak majd tovább..

2009. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off.


A macskának nem kell gyerek. Nem kell neki egyszer fialnia. Nem fog bánatosan bámulni a játszó kiscicákra, mert azt se fogja tudni, hogy mi az, hogy neki lehetett volna. Ha lesz neki, akkor sem azt fogja értékelni, hogy hú hagyták, hogy anya legyek, hanem ez van, irányítják az ösztönei, felneveli őket és kész.

Gondolom te szeretnél kiscicát, mert olyan aranyosak. Vehetsz magadhoz átmenetileg is szerencsétlen sorsú kismacskákat, érdemes állatvédőknél érdeklődni, ha nem kell örökre, nem muszáj azért még termelni egy párat, hogy egy hónapig gyönyörködj bennük aztán odaadd, hátha majd az ő kölykei születnek bokor alá.

Mi kerestünk gazdit kiscicáknak, akik nem nálunk születtek, úgy találtuk őket. A lányt el akarták vinni, de egyrészt megszerettem, másrészt sokat nyomott a latban, hogy nem lehettem biztos benne, hogy megműttetik-e és nem akartam, hogy a szerencsétlen kölykei vödörben végezzék.

Másik off. A végleges ivartalanítás nem feltétlen 15ezer, még Pesten sem, csak okosan kell szétnézni, nem feltétlen a honlapos, felkapott orvosokból választani, mi is szájhagyomány útján szereztünk orvost és jóval olcsóbb volt, még azoknál is, akik akció keretében csinálták. És nem kapott semmivel sem rosszabb ellátást.

2009. máj. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na tehát a tabit én sem ajánlom, a cicád halálos mellékhatást kaphat tőle, de ha mégsem akkor a műtéte lesz 10- 15 ezer forint amivel megmentik! Tehát mi a jobb a cicád egészséges ivartalanul vagy valami betegsége lesz a bogyitól! Amúgy a bogyó 2-3 ezer forint 8 szem asszem amit egy héten egyszer kell beadni! De ha te vigyázol a cicádra egy pár hónapig, és a bogyó árát félreteszed pár hónap alatt megvan az ivartalanítás ára! És a cicát sem kevered veszélybe! Ha pedig kiscicát akarsz viszel egyet menhelyről, azzal legalább jót is teszel!
2009. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. És off bocs:

hol élsz te, hogy 15e az ivartalanítás?? Nekem 2 macsekom van, egy kandúr és egy nőstény. Mindkettő ivartalanítva. A kandúr 3000 volt, a nőstény 6000. Körül kell nézni, sokszor vannak ivartalanítási akciók is. Legalábbis felénk (Győr- Moson- Sopron megye)

2009. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekünk 2 cicánk van, az egyik ki van ivartalanitva a másik viszont már 3éve fogamzásgátlót szed. Semmi baja sincsen tőle, az állatorvos is megmondta, hogy teljesen egészséges. Szerintem nyugodtan adhatsz neki tabblettát. Hetente egyzser kell beadni neki(mi pénteken szoktuk), kb 7000ft.
2009. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!