Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy szobában tartott...

Ha egy szobában tartott nőstény cicát nem ivartalaníttatok, az neki rossz? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval van 2 (egyelőre kölyök) nőstény cicám akiket ivartalaníttatási szerződéssel fogadtam örökbe, és egy fatelepről mentett kandúrom.


A lány cicák ráadásul betegek, minden "földi jóval" meg vannak áldva, ezért az egyik lehet, hogy túl sem élné az altatást a gyenge szíve miatt, szóval neki maradna a fogamzásgátló.


a másik félszemű, egyelőre mindentől megy a hasa ami nem csirkehús vagy máj, de őt meg lehetne műteni.

viszont ő szegény olyan kis nyomika, hogy felügyelet nélkül ha kiengedném a házból, garantáltan fél órán belül elpusztulna kb...

(vannak cicapórázaik de a hideg miatt még csak rövid időre voltak kinn.)


csak a kandúrom aki kijárós, és mostanában kezdett harcokba, szóval elég jó kilátásai vannak egy ivartalaníttatásra.


bevallom, a sok betegség olyan nemvárt kiadásokhoz vezetett (kutyáim is vannak), hogy meg kell fontolni, hogy 2x 7500 forintot fizetek a dokinak, vagy 1x 3500-at...


(a kandúré az olcsóbb.)



hiszen ezek a szegény kislány cicák úgy sem találkozhatnak nélkülem idegen kandúrral...


csak hát amikor ivarérettek lesznek és eljön párzási időszak, akkor az nem rossz nekik?

mert ha emiatt jobb nekik ivartalanul, akkor persze megcsináltatom a műtétet...


meg akarom beszélni az örökbeadókkal is, de csak akkor, ha itt jó ötletnek tartjátok, hogy csak a kandúrt műttessem meg!



köszönöm előre is a válaszokat!


2012. jan. 30. 12:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves 74%-os, több akadékoskodó válasz nem kell.:)


A szívbetegséget az ő orvosuk észre sem vette, pedig mindenkinek kiszúrja a szemét, milyen fejletlen a cica.


A másik cica emésztési gondjai sem tűntek fel senkinek.


Pedig igazán nem az ideiglenesek igyekezetével volt a baj!


Ja, és ennek a cicának egy testvérét is befogadtam akiről nálam derült ki, hogy epilepsziás.

Az első rohamnál rohantunk az orvoshoz, a görcsoldó nem hatott, a bealtatás után is folytatódott a roham, és végül feladta a küzdelmet, túl sok idegsejtje pusztult el szegénynek.

Na most én erről írtam a menhelynek, talán nem kell mondanom, mennyire ki voltam borulva.

Semmilyen választ nem kaptam, csak az ideiglenestől - nála is épp elpusztult egy cica, szóval kisírtuk magunkat egymás vállán.

Viszont így, hogy nem kaptam választ a menhelytől, kicsit olyan, mintha engem hibáztatnának, ami bevallom, nagyon rosszul esik, hiszen tényleg minden tőlem telhetőt megtettem, az orvosok pedig túlórában küzdöttek az életéért.

És hiába nagyon jó állatorvos az enyém, csodát ő sem tud tenni.


Nem kértek igazolást a szívbetegségről, de ha kellene, kapnának.


Mint feljebb írtam, nem megúszni akarom az ivartalaníttatást, csak érdekelt volna, nem jobb-e a cicáknak az én ötletem, mivel eddig minden nőstényem ivartalaníttatva volt, nem tudtam, hogyan reagálnak az ivaros elzárásra.


Megkaptam a választ, írtam reakciót, innentől köszönöm, felesleges a negatív feltételezés.


Azért nincs pénzem, mert túl sok beteg állatot fogadtam be, nemrég egy parvos almot, akiken már nem lehetett segíteni, és kölykönként 15.000 volt az altatás... (és nem az én orvosomnál voltak, mert sürgősségi ügyeletre vittem őket.)

Ennyi.

2012. jan. 31. 13:25
 12/12 anonim ***** válasza:
Ez nem akadékoskodó válasz, hidd el így állnak hozzá mindenhez és mindenkihez, nincs kivételezés. Lehet, hogy nagyon gondos vagy meg stb. de van, aki nem az, és senkinek nincs a homlokára írva, hogy "nekem elhiheted, amit mondok, tényleg úgy van". Ha itt így besérülsz a válaszokon, legalább nem fogsz rajtuk annyira meglepődni.
2012. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!