Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg fog változni a macskám...

Meg fog változni a macskám ivartalanítás után? (nőstény)

Figyelt kérdés

a viselkedése, személyisége,..változik? és meg fog nőni? vagy azt a kandúr szokott?:/

És ivartalanítás után még egy ideig fog tüzelni ugye?(úgy tudom...)


2012. jan. 24. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Nekem 5 éves a Cicám egyszer fialt aztán ivartalanítva lett.

Talán nyugodtabb lesz kicsit. A legnagyobb változás annyi, hogy nagyobbra fog nőni, akkorára is megnőhet mint egy kandúr:) Az enyémnek a méhét vették ki, és nem "tüzelt" utána.

2012. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kandúrt ivartalanítják miért nő nagyobbra? Embernél is így van?
2012. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem fog megváltozni, ugyan olyan lesz a cicád, ahogy az első válaszoló mondta, talán egy kicsit nyugodtabb lesz. :)

Az hogy meg fog-e nőni, az szerintem inkább genetika. A mi cicánknak kivették a méhét, de speciel semmit nem nőt. A kandúrral ugyan ez a helyzet. :) A tüzelésben is nagyrészt közrejátszhat a genetika, a cicám nem tüzelt utána. ^^

2012. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat(: remélem nem fog megnőni olyan böhöm nagyra..alapvetően viszonylag kicsi(:

egyébként nemtudom hogy a kandúr megnő e, csak hallottam még régebben, hogy a macska ivartalanítás után megnőhet..de azt nem tudom hogy melyik nemű, ezért kérdeztem.

2012. jan. 24. 19:47
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Azért "nő" meg, mert túl etetik és mivel nem hajtják a hormonok, nem csavarog, verekszik annyit, mint előtte. Erre az emberek nincsenek tekintettel, ugyanannyit adnak neki enni, sőt még többet, mivel még többet van otthon, többször botlanak bele és etetik. Ezért jól meghízik.


Tessék végre megjegyezni:

NEM HÍZIK MEG SEMELYIK MACSKA AZ IVARTALANÍTÁSTÓL, CSAK ATTÓL AMIT MEGETETNEK VELE!

2012. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Te ezt honnan tudod? Mi a garancia rá hogy igaz?
2012. jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Hát az én cicám benti, tehát eddig sem csavargott, hiába hajtották a hormonok, most sem csavarog, mivel továbbra is benti, ugyanazt és ugyanannyit kap enni, mégis meghízott.

Amúgy, az emberek is meghíznak, ha hormonális problémáik vannak, és gyanítom ők sem azért, mert nem csavarognak annyit...

Na szóval, a lényeg: az én lány cicám bújósabb lett az ivartalanítás után. Tüzelni nem tüzel, de amíg nem ürülnek ki a hormonok (kb. két hónap), addig még lehetnek "tünetek" (nálunk az éjjeli nyávogás most szűnt meg teljesen, októberben volt ivartalanítva).

2012. jan. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az enyém kevesebbet kap.

Napi többször kisadagokat.

Itt egy kép hogy mekkora lett:D Bár a mamám Kandúrja hatalmas, de ő éjjel nappal eteti.

Szerintem is leginkább genetika. De nem lesz hatalmas. Az enyémnél azért észre lehetett venni dundibb lett:D

Uhh műtét után nagyon be volt esve a hasa sokáig:S

[link]

2012. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönmö a válaszokat.

Utolsó: szép cica(: az enyém is szinte ugyen ilyen színű/mintájú(:

2012. jan. 25. 19:42
 10/13 anonim ***** válasza:

:):D nem lett olyan hatalmas, de nagyobb lett mint volt. de sokkal egészségesebben néz ki, bár mindig az volt, de valahogy látszik rajta, hogy jól van tartva:D

Bár most kicsit neheztel rám, mert vettem egy kutyust, és nem szívleli annyira:S:D

2012. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!