Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr cicám nem eszik semmily...

Kandúr cicám nem eszik semmilyen házi kosztot, sőt lassan aszpikos kajákat sem. Ez gondot jelenthet?

Figyelt kérdés
Kicsit részletesebben: száraz táp ad libitum előtte van egész nap. Ebből eszik is rendesen. Kinti benti macska, nagyokat alszik a lakásban, utána elmegy vadászni (város határában, legközelebbi lakott háztól legalább 500 m-re, igazi macska paradicsom), és kifejezetten sok egeret fog, nekem is ad belőle. :) Nagyon egészséges, jól táplált, élénk, okos, szerető, jól nevelt, hűséges, boldog macska. Házi kosztot gyakorlatilag egyáltalán nem eszik. Rántott hús, sült hús, virsli, semmi ilyesmi nem érdekli. Régebben ette az aszpikos macska kajákat, de mióta ennyire rákapott az egérre, még azt is ott hagyja. Sosem kuncsorog kajáért, nem hinném, hogy éhes lenne. Létezik, hogy egy macska ne fogadjon el finom falatokat? Vagy valami baja lehet? Mondjuk az asztalra ugrást, meg a házban a kaják szaglászását, lopását még csírájában elfojtottam, minimális fenyítés használatával. Ne úgy képzeljétek el, hogy elvertem, vagy megütöttem. Tudom, mi az a minimális fenyítés, amiből ért, annál keményebben sosem fegyelmeztem. Lehet hogy ez miatt van benne gátlás a házi koszttal szemben?

2012. jan. 30. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egeret foghat magának, ne csodálkozz! A macska mindennél jobban szereti a saját maga által levadászott táplálékot. (Az enyém pl. csak aakor eszi meg a virslit, ha előtte dobáltam neki, mintha valami élő állat lenne :D :D)
2012. jan. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ebbe nincs semmi fura. énis szoktam azt hogy virsli végét egy madzaggal átkötöm, és kergeti kicsit...:D a megérdemelt eledelnél nincs finomabb nemigaz?
2012. jan. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor örülj inkább....a mi cicánk mindig bent van mert nem szeret kint lenni de azért néha ki tesszük....a Whiskas ból csak a sárga-narancssárga darabkákat eszi meg...nagyon meg májkrémet ...és SEMMI MÁST de attól még 6 kg és lány :))
2012. jan. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A miénk semmit nem fog magának, de csak szárazat eszik, még a hús sem érdekli. Nem is baj, nem kell annyit takarítani utána. Csak igyon eleget, nem lesz semmi baja. Ha meg még fog is magának valamit, akkor végképp semmi gond.
2012. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!