Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha bent tartom a macskámat...

Ha bent tartom a macskámat nem vernek le semmit?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy macskát, vagy tonkinézt vagy perzsát! Benn lennének! ;-) Azt szeretném kérdezni hogy nem vernek le semmit ha egyedül hagyom őket a házban? Inkább melyiket válasszam? Mi jó a két fajtába? Meg nem hadgyák szét a "dolgaikat"? Meg könnyű őket macskaalomra szoktatni? Léci írjanak olyan emberek akik a cicáikat bent tartják! :) A válaszokat előre is köszönöm! :)
2012. febr. 3. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Számíts arra, hogy le fognak verni ezt-azt. Az enyém is szokott, egyszer leborított egy nagy szobanövényt állványostul, ami nem kis teljesítmény. Nem direkt csinál ilyeneket, vele is előfordul, csakúgy, mint az emberekkel.


Alomraszoktatás: cicafüggő. Az enyém nagyon hamar kapcsolt: megkapargattam neki az almot, és a hangja hallatán rájött, hogy oda kell pisilnie. Utána is figyelgettem, és mikor láttam, hogy megint kell neki (zaklatottan kereste a helyét), rátettem az alomra. Negyedjére már nagy peckesen vonult pisilni magától.


Van egy állati jó könyv, szerintem a legtöbb könyvtárban kölcsönözhető:

Amy D. Shojai: Kölyökmacskák. Minden, amit a kiscicákról tudni kell és tudni lehet

Nagyon olvasmányos és tele van rengeteg hasznos tudnivalóval!

2012. febr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oké köszi! minden fajta máshogy tanul?!
2012. febr. 3. 13:24
 3/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Ezt macskája válogatja. Van, amelyik mindent lever és még élvezi is és van amelyik még csak fel sem ugrik sehova, vagy ha mégis, ügyesen lavírozik. Az enyém az utóbbi volt, ha kopogtam neki, felugrott az asztalra. :)
2012. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A perzsa nyugodtabb fajta, ha tényleg bent tartanád, én őt ajánlom. Ha már ilyen macskát vesztek, biztosan lesz pénzetek az orvosra, mert a perzsa egészségügyileg kicsit instabliabb, mint a tonkinéz. Tonkinéz tenyésztő van egyáltalán Magyarországon?
2012. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nemtudom... de oké.. köszi!
2012. febr. 3. 21:45
 6/7 anonim ***** válasza:

A perzsa macskák nagyon édesek, szeretni valók. Nyugodtak, de kissé makacsok.Attól hogy tudják, hogy hol az alom, szeretnek dugi wc-ni. Ha játékosabb kedvükben vannak ugyan olyan huncutok mint a többi cicák.

Amióta van cicám ,attól rettegek hogy ne hogy kiszökjön, mert nehéz befogni.Egy ilyen szép cicának hamar lábakél.

2012. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké köszi! Ha lesz nekem, nagyon fogok rá vigyázni!
2012. febr. 4. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!