Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Évenkénti oltás lakásban...

Évenkénti oltás lakásban tartott macskánál, mennyire fontos hogy pont 1 év teljen el a két oltás között?

Figyelt kérdés
Cicámat először tavaly januárban oltották be, idén januárban elmaradt az oltás családi problémák miatt. Mennyi az az idő ami még "belefér" tehát meddig lehet várni a következő oltással? Lakásban tartott, nem kijárós cica.
2012. febr. 3. 13:53
 1/4 anonim válasza:

Komoly szaktekintélyek egybehangzó véleménye, hogy a cicák évenkénti oltása nem feltétlenül szükséges. Bár bizonyos fertőzések kockázata, mint pl. a leukózis, a lakásban tartott cicák esetében is veszélyt jelent, de magának a vakcinázásnak is komoly veszélyei lehetnek. Egyszeri védőoltások beadása fontos, de az ismétlő oltások elhagyhatók.

Sajnos az oltóanyagok vivőanyagai több esetben is okoztak halálos végű tragédiát az állatnál, az oltás helyén tapasztalható később kialakult rosszindulatú daganat formájában.

Ezért az ismétlő oltások beadása inkább üzleti, mint egészségmegőrző szándékúak.

2012. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Attol függ fontos e a macska.Ha nem akkor akár éveket is várhatsz legfeljebb megdöglik.De amúgy nem hiszem ennyitől bármi gáz lenne de nem vagyok állat orvos úgyhogy nem tudom biztosan.
2012. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mailerdeamon ***** válasza:
Egy évig hat, utána már nem. Amúgy nem tudom, mire oltottátok, mert ha lakáscica igazából olyan betegséget megelőző oltást érdemes ismételni, amit ti is bevihettek a lakásba a cipőtökön pl., tehát nem kizárólag más állatokkal való érintkezéssel kaphatja el.
2012. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek: köszönöm szépen az infót, ezt nem tudtam, utána fogok nézni.

Másodiknak: tapló vagy.

Harmadiknak: nem én adattam be az első oltást, hanem az előző gazdija. Általános védőoltás volt. Köszönöm azért.

2012. febr. 4. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!