Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A BCG oltás helyén az 5...

A BCG oltás helyén az 5 hónapos fiamnak csak egy pici szürke pont van. Nem szeretném újra oltatni. Helyes?

Figyelt kérdés
A dokinő azt mondta, hogy lehet, hogy újra fogja oltani, ha eléri a 6. hónapot. Lassan haladunk feléje és csak egy halvány szürke pontocska van az oltás helyén. Nem szeretném ismét megszúratni csak akkor, ha valóban muszáj. Nincs esetleg előtte valamilyen teszt? Olvastam valahol, hogy nem minden esetben jelenti azt, hogy nincsen védettség.
2010. jan. 3. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kisbabámat is újra kellett oltatni,nem érdemes ellenkezni,jobb,mintha valami tüdőbetegséget kapna el,nem hiába kötelező az oltás.Ne aggódj,szívósabb kis emberkék,mint gondolnád,az én lányom mosolyogva ült a doktornő elé,persze majd megszakadt a szívem,mert én tudtam,hogy mindjárt fájni fog neki...bömbölt is rendesen:-(((((Mire felöltöztettem már nem is emlékezett az egészre:-)
2010. jan. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a baba 1 éves koráig lehet megismételni ezt az oltást, esetleg kérd meg a dokit, hogy várjatok még egy kicsit. A mi dokink ugyanis azt mondta, hogy nem biztos, hogy 6 hónapos korra már láthatóvá válik, hogy az első oltás sikeres volt-e.

Az én fiam 10,5 hónaposan kapta a másodikat, de nála semmi nem volt az első oltás helyén. Azért megkérdeztem, mi van ha már az első is sikeres volt, csak nem látszik. Azt mondta, nem lesz gond, de inkább még egy adag védőoltás, mint valamilyen tüdőbetegség. Ezzel meggyőzött.

2010. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az enyémnek is alig látszott, nem oltották újra, mostanra (5 éves) semmi nem látszik. De én nem is akartam, mert ha védett, felesleges terhelni a szervezetét még egyszer. Egyébként nagyon ritkán beteg.
2014. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!