Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mihez kezdhetnék már a cicámmal?

Mihez kezdhetnék már a cicámmal?

Figyelt kérdés

9 hónapos kandúr cicám van.

Hónapok óta, mikor leül a kanapéra, a székre vagy az ágyra, elég pár másodperc, gyakran egy nedves folt marad a segge alatt. Csak egy ujjnyi folt, tehát nem odapisil, de valami kicseppen, ez biztos. . .

Kb 1 hónapja hívtam neki állatorvost, mivel láttuk játék közben, hogy vér folyik a nemi szervéből. Az orvos írt neki fel antibiotikumot, úgy tudtuk, hólyaggyulladás. Beadtam neki az összes gyógyszert, ahogy mondta az orvos, azonban még mindig foltokat hagy, ahogy leül. Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni már. Másik orvoshoz nem tudom vinni, falun élünk, és szerintem még a kocsiba sem tudnám betenni, hogy elvigyem valahova.

Csinált már valakinek hasonlót a cicája? Mi lehet ez? Mit tehetnék az érdekében?


2012. febr. 4. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én kandurom is csinálta ezt(már elpusztult).én sem tudtam mitől van de a mostani fiu cicám pedig nem csinálja!:O
2012. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ugye nem ebben pusztult el?
2012. febr. 4. 15:44
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Egy nagyobb sporttáskába zárva nyugodtan viheted magaddal, ha nincs hordozód. De ha nem javult, miért nem azzal a dokival nézeted meg, aki eddig kezelte?
2012. febr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szegény cica, pedig muszáj lenne elvinni egy olyan állatorvoshoz, aki meg tudja vizsgálni! A leírtak alapján én a hólyaghurutra gondolok, de nem igazán értek hozzá. Valószínű, hogy az antibiotikumos kezelés mellett meg kellene változtatni a vizelete Ph-ját, amit speciális tápok etetésével meg lehetne oldani, de ehhez is vizeletvizsgálat kellene.
2012. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a vidéki állatorvosok nem igazán foglalkoznak egy macskával. :(
2012. febr. 4. 18:10
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy nagyon rossz kifogás.

Ha igazán szeretnéd, megoldanád, hogy elvidd egy másik orvoshoz.

2012. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gyakori, véres vzelés hólyagkövet szokott jelenteni, ami kezelés nélkül - főleg kandúrok esetén - halálos is lehet. Vannak a vizelet ph-értékét szabályozó tápok húgykövességre, ezek persze nem olcsók, de én is azzal etetem a cicámat. Súlyos esetben műtét is szükséges lehet.

[link]

2012. febr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem vizel, csak ha leül, néha egy nedves folt marad a segge alatt. Érdekes mód 10-12 órákat a házban van (kinti-benti cica) és sosem kérezkedik ki pisilni vagy bármi, szépen pihen, alszik, játszik stb. egész nap. Sosem vizelt be még.
2012. febr. 4. 21:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én cicám is ezt csinálja,de szerencsére nem mindig csak néha.én most télen arra tippelnék,hogy felfázott..nemtudom ://
2012. febr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem értek a macskákhoz, de járj utána!

Lehet, hogy váladék, lehet, hogy betegség.

2012. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!