Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék a cicámmal? Több...

Mit tehetnék a cicámmal? Több szempontból is elég problémás.

Figyelt kérdés

8 hónapos kan cica, erős, egészséges, bár egyre lustább. A nappalok abból állnak neki, hogy bejön az udvarról, lefekszik az első kényelmes helyre ás végalussza az egész napot. Ha simogatni merem, odakap a mancsával kieresztett karmokkal vagy odébbmegy, de ébren sem szereti már a simogatást (pedig régen bújt is, most már ezt sem). Régen nagyon játékos volt, most már 5 perc után lefekszik és alszik. Jól van tartva, jó minőségű eledelekkel, házi ételekkel etetem, ha beteg, egyből hívom az állatorvost, sokat foglalkozom vele, odafigyelek rá. Ő mégis mégcsak a legkisebb hálát vagy szeretetet sem mutatja ezekért cserébe. Sosem bújik (max ha éhes), elhúzódzkodik, csak a kaja és az alvás érdekli. Ráadásul borzasztóan szemtelen, nem tudom leszoktatni arról, hogy az ágyamba feküdjön.

A másik problémám a szomszéd macskáival kapcsolatosak. Nincsenek rendesen etetve, soványak, gyengék, állandóan azt lesik, mikor teszem ki az én cicám kajáját. Nincsenek kezelve, és mivel kinti macskák, rengeteg mindent összeszedhetnek. 5 ilyen macskáról van szó... Az enyém 3 havonta féregtelenítve is van, a többi sosem.

Eleinte az én cicám félt a többitől, aztán összebarátkozott velük, sajnos. Ma már folyamatosan nyalogatja a többi macska szőrét, ma pedig megláttam, amint az egyik fiú macskának a seggét nyalta! Nem ezért féregtelenítem 3 havonta, hogy utána összeszedjen valamit és én is bélférges legyek. -.- Nem tudom, ezzel a helyzettel mit kezdhetnék, hogy ne nyalja ki a másik macska seggét, különösen, hogy beteges, elhanyagolt macskák. Kapott el tőlük már fültatkát, bolhás is, de a férgek a legdurvábbak, hisz ez könnyen fertőz embert is. Mit kezdhetnék ezzel a helyzettel? Én csak azt látom megoldásként, hogy minél távolabb tartom a macskámat a cuccaimtól... de nem akarom, hogy még jobban eltávolodjon tőlem. Viszont méteres galandférget sem szeretnék a vékonybelemben... És elegem van abból is, hogy havonta többezret költök neki gyógyszerekre, mert mindent összeszed azoktól a koszos macskáktól és minden hiába, hisz folyton nyalja őket, a szőrüket, a szájukat is, a seggüket is... így nincs értelme a drága gyógyszereknek.


2012. jan. 21. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Ivartalanítás segíti a többi macskával való kontaktust, bár lustább lesz és lehet agresszívebb. Az hogy bemászik az ágyba a te hibád...egyszer ami megvolt engedve onnantól azt hiszi hogy az mindig megvan. A macska amúgy meg nem emberhez ragaszkodik hanem a házhoz ahol az ételt kapja, így többet ne várj tőle, kinőtt a játékból. A lustasága meg szerintem annak is köszönhető hogy kiéli magát a kinti macskákkal.

Ivartalanítás egyedül ami szóba jöhet mivel a neveléssel már elkéstél. Addig amíg eszik maradj mellette, a maradékot vidd be és kergesd el a kóbor macskákat, többet nem tudsz tenni.

2012. jan. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdező lusta vagyok elolvasni ezt a rengeteget! Röviden tömören: zárd be
2012. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha ez neked rengeteg, képzelem, életedben mennyit olvashattál.... -.-
2012. jan. 22. 12:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az átlagnak számító kétsoros kérdésekhez képest persze hogy hosszú. :)

Ivaros-kijárós kandúr lévén kiéli magát a kinti környezetben, a gazdát ő valóban kiszolgáló személyzetnek tekinti. Sajnálom, ismerős a helyzet, nekem az egyik cicám éppen ilyen, nőstény házimacska (falun született, onnan hoztam) és kijár. Habár szintén sokat költök mindkét macskára (kaja, ápolás, kezelések, amiket Te is írtál), az egyik legalább meghálálja. Van egy cicám, aki világéletében szobacica volt (ma is csak nyáron járhat ki), és mégis hízelgős, teli hassal is barátkozós macskusz. A kijáró "tanyacicák" nagy része sajnos éppen ellenkezője. Ha valamit akarok a másikkal kezdeni, be kell zárnom, hogy szóba álljon velem. :( Az azért hozzátartozik, hogy a barátságos macskám fajtatiszta. Nem lenne esetleg érdemes végiggondolni, hogyha kicsivel több szeretetet igényelnél a cicádtól, beszerezni egy szobamacskát, esetleg egy mentett cicót? Lehet bármilyen fajta, ők jobban igénylik az emberi társaságot, összehasonlíthatatlan, hogy mennyire szinte csüng rajtam, mint egy kutya. :) Szívesen segítek ilyen témában, ha érdekel, ezt én is megjártam már. :)

N23

2012. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szelíd és néha oda is bújik, de nagyon ritkán. De inkább szeret csak egymaga aludni, anélkül, hogy mi simogatnánk stb.

Egyébként pont azért lett ő is kinti cica, mert a szüleimmel éelk még és nem engedik, hogy sokat legyen benn a házban. Még az, hogy napi pár órát bentvan, az is rengeteg vitát szül.

2012. jan. 24. 18:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Hagyd élni szegényt.

Azért macska hogy a többi macskával lógjon.

Enyém is mindenféle macskával mászkál, mégse lett tőle semmi bajom.

2012. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!