Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ivartalanitas soran az...

Az ivartalanitas soran az altatas nem veszélyes a macskara?

Figyelt kérdés

Kandurom 9 honapos, lakasban tartott, kb. 4,5-5 kilot nyom. Még ebben a honapban tervezzuk az ivartalanitast. Eddig semmi problémarol nem hallottam a mutéttel kapcsolatban(dokival is konzultaltam mar), de ma olvastam egy forumon olyasmit, hogy valaki macskajanak megallt a szive altatas kozben. Azt irta, hogy végulis tulélte a macsek, de ez eléggé elborzasztott...

Nektek milyen tapasztalataitok vannak kandur ivartalanitasaval kapcsolatban? Hogy viselte?

(A betukért bocs, ez egy kulfoldi klaviatura.)



2012. febr. 6. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
unokatesomék macskáit (kandur volt mind a kettő) nem altatták. az altatás veszélyes minden állatra (még az emberre is) hallottam már állatorvosról aki elszámolta az adagot és elpusztult az állat (esetben kutya)
2012. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lizi 40 ***** válasza:
Nekem kistestű kutyusom volt (nem kandúr, de 5kg-os), sajnos sokszor kellett műteni, ivartalanították is, mindig altatták, de soha semmi probléma nem volt belőle (14évet élt).
2012. febr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miénket meg annyira elaltatták hogy 3 nap volt mire észhez tért !!!! szegény össze vissza szédelgett :)
2012. febr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mailerdeamon ***** válasza:
Minden altatás rizikós, de nem kell aggódni, a problémák nagyon ritkák, ez a műtét meg semmiség. Aznap ne egyen semmit, mert ha tele a pocakja rosszul lehet és ha hány, lehetnek gondok. A műtét után néhány órán belül már magánál lesz a cica, de amikor hazahozod a földre fektesd le nehogy leessen amikor ébredezik.
2012. febr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kandúroknál 5 perc az egész műtét!!!! Ha jó dokihoz viszed, baj nem lehet!
2012. febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én macskámat már kétszer altatták, mert kétszer kellett műteni. Először, mert lenyelt egy tűt, másodszor az ivartalanítás végett. Túlélte, kutya baja. Persze sokat szédelgett utána, megviselte, hogy nem olyan szuperhős, mint ahogy ő azt megszokta.

Hozzátartozik a történethez, hogy az altatás ideiglenesen legyengítette az immunrendszerét, így lett szegény parvós, az állatkórházban kapta el. Viszont nem volt súlyos lefolyású a betegség, mert előtte már minden oltást megkapott.

2012. febr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is az összes állatom ivartalanított, altatták.

Minden altatás/műtét rizikós, de nem volt gond.

Kicsi az esély, hogy probléma merüljön fel.


Minden állat másképp reagál az altatásra, valaki gyorsan ébred, valaki lassan...

Egy kandúr esetében olyan kis műtétről van szó, hogy szinte műtétnek sem nevezhető...

2012. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kandúrkákat inkább csak elbódítják, nem altatják olyan mélyen, mint a nőstény cicákat. Természetesen minden altatás rizikóval jár, nem lehet tudni előre, hogy hogyan fog rá reagálni, ezt valószínűleg az orvos is elmondta, vagy csak nem akart megijeszteni, mert tényleg ritka.


Ennivalót aznap már ne adj neki, enyém 10 szem keksz miatt hányt .. Én a helyedben nem engedném ki a kosárból/ketrecből, amíg magához nem tér teljesen. Én cicámnak első dolga volt megkísérelni felugrani a radiátorra, de félúton elveszett a lendület, de szerencsére készenlétben voltam : ) Nekünk ez olyan 15-20 óra volt, utána majd felfalta a kezemet is, olyan éhes volt.

Nekem olyan meséltek, hogy ivartalanítás után nem nagyon törődtek a lelkével a cicusnak, és az első kiengedéskor megszökött, soha többet nem látták. Az orvos ezt azzal magyarázta, hogy a cicus nagyonis tudja, hogy mi történt vele, és érzelmileg eléggé megviseli, sokat kell babusgatni utána.

Én kicsit megijedtem az ivartalanítás utáni napokban, mert őkandúrsága nagyon lusta volt, nem játszott, nem nyávogott, féltem, hogy ez most már így marad. De azóta ugyanolyan zakkant, mint volt, a különbség annyi, hogy tényleg nemigen kóborol.

Bár nekem az orvos azt mondta, hogy ha nagyon kóborlós jószág, és ebbe leli az örömét, ne várjam, hogy ez majd változtat rajta, ugyanúgy menni fog.

2012. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Állatorvostól függ, hogy bódítja vagy altatja. Az egyik kandúrunk még 2-3 órával utána is aludt, egy másik viszont, akit egy másik orvos herélt ki, pár perccel a műtét után már teljesen magánál volt. Hazaérve (5 perc út volt hazáig) azonnal ki kellett engednünk a dobozból, annyira élénk volt és ki akart jönni. Az első pár lépése még egészen picit bizonytalan volt, de utána már szaladgált, játszott. Azt hiszem, a két orvos műtéti technikája is eltérő volt, mert az utóbbi csak kicsit felvágta a herezacskót és "kifejtette" belőle a heréket, nem végzett komoly vágást. Persze én nem néztem végig, csak utána elmesélte, mert csodálkoztam, milyen kicsit viselte meg a dolog a cicát.
2012. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fejlett országokban nem adják ki a macskát a mütét napján. 1 napig bent tartják megfigyelésre, csak másnap adják ki!!!
nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!