Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire veszélyes az ivartala...

Mennyire veszélyes az ivartalanítás golden ret. Szuka kutyánál?

Figyelt kérdés
Műtét után mi a teendő a kutyussal?
2010. márc. 31. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Random. Rejtett betegségek okozhatnak gondot, akár elhullást is, de mivél éppenhogy rejtett, ezt nem lehet előre megmondani a kockázatot.

Utána zat kell majd tenni vele, amit az orvos mond.

2010. márc. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem veszelyesebb, mint barmelyik masik kutyanal.

Mivel ez is csak egy mutet, igy itt is lehetnek komplikaciok, meg egyedi esetek mindig vannak, de hidd el, ez a ritkabb.

A mutet utan lehet, hogy tesznek ra gallert, hogy ne nyalogassa a varratot.

Altalaban a kutyak egy, vagy ket napig labadoznak, utana mar jol vannak, tudnak menni, jatszani. De persze sok mulik a kutya koran. Minel fiatalabb, annal hamarabb lesz a regi.

Megeri, mi 4 honaposan estunk at rajta, egy masfel kilos kutyaval. A nagykutyaknal biztonsagosabb az operacio a meretuknel fogva.

2010. márc. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Mi is 4 hónaposan estünk át a műtéten.

Emlékszem másnap is h sírtam, úgy sajnáltam. Levettem róla a gallért, rögtön ment inni és enni.

Utána raktam rá ruhát, kendőt mindent, valahogy mégis a sebéhez fért, és váladékozott a sebe és rá kellett raknunk a gallért. utána hihetetlen gyorsan leszáradt neki és rendbe jött.

annyit tudok tanácsolni, h ne vedd le a gallért 1 hétig!

hallgass a dokikra, mert így nekünk kicsit elhúzódott a gyógyulás.

varrat már nem szokott lenni, rátesznek egy tapaszt, ami magától is leeshet, de az nem baj.

1 hét és teljesen begyógyul a műtét helye.

most lesz 8 hónapos a kutyusom, és gyönyörű a helye, alig látszik, már a szőr is visszanőtt a pocijára:)

nem bántam meg, ugyanúgy megműttetném!

még annyit, h ha altatásból kel fel, előfordulhat h hirtelen menne hátra vagy sír, de nem fájdalom miatt, hanem az ijedtség, rémület tehet róla. Hullámokban tör majd ki nála, míg fel nem kel rendesen, addig enni és innia sem szabad, h nehogy megfulladjon.

sok sikert.

2010. márc. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:

Pont annyira, mint más kutyáknál. Az altatásnál előfordulhatnak komplikációk. Sok orvos altat géppel, az kevésbé veszélyes, mint az injekció.

A teendőket az orvos el fogja mondani. Én nem szeretem a gallért, nagyon zavarja őket, és mivel több kutyám is van, a gallér a többi kutyát nem akadályozza meg, hogy nyalogassák a sebet.

Inkább egy ócska pólót szoktam rájuk húzni, a hátán megkötöm. Persze vigyázni kell, hogy esőben ne menjen ki benne. Egy hét után már el is felejti az egészet, lehet varratot szedetni.

2010. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 évesen műtötték, az állatorvos mindent elmondott, mire számítsunk.Délben műtötte, mondta, hogy otthon tegyünk alá nylont, mert 1x maga alá fog pisilni(úgy is volt)Estig kába volt, nem tudott felállni sem, szerencsére nem hányt, de ez is gyakori műtét után, aztán este ölben levittem, akkor pisilt, másnap már járkált,evett.A gallér csak éjjel volt rajta, nappal nem piszkálta, ha rászóltunk.

Egy hét után varratszedés és nagyon hamar elmúlik, a mienknek már rég nem is látszik a helye sem.

2010. ápr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!