Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nem akar inni...

A macskám nem akar inni tálkából, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két hétig otthon voltam vizsgaidőszakban, ezalatt cicám szép lassan átsokott a "kádas-ivásra", többször kaptam rajta, hogy a kádban áll és issza a csapból csöpögő vizet.

Vagy a mosogatóhozugrott fel, míg nem láttam. Próbáltam róla leszoktatni, de most hogy visszajöttünk az albérletbe, hozzá sem nyúl a tálkás vizéhez, a fürdő vagy a mosogató körül ólálkodik. Nem tudom már mit tegyek, félek ki fog száradni így!


Másnak is volt hasonló tapasztalata? Mit tett?


Válaszokat előre is köszönöm!


2012. febr. 7. 09:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Vettem új tálkát is, az sem használt, az orvos szerint semmi baja.
2012. febr. 7. 09:21
 2/7 anonim válasza:

A tálkából valamiért nem ízlik neki. Evéshez oda lehet szoktatni egy adott helyre (bár sok macska a tálkában adott ételt is elviszi máshova), de inni onnan fog, ahol neki tetszik.


Kiszáradni nem fog, hiszen iszik.


Azt ugye tudod, hogy a macska sokkal inkább megy a saját feje után, ezáltal nehezen lehet rászoktatni dolgokra?

Ha olyan állatot akarsz, amit azt csinálja, amit mondasz neki, akkor kutyát tarts.

2012. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a válasz: ha látod, hogy a kád körül ólálkodik, icipicit nyisd meg neki a csapot, hadd igyon. Sok macska nem zereti a tálból a vizet, mert azt bármilyen gyakran is cseréli az ember, nem tökéletesen friss.

Más megoldás lehet, ha veszel neki macskáknak gyártott itató-csobogót, de annak elég súlyos ára van. Én a helyedben mindig megnyitnám neki kicsit a csapot.

2012. febr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Első válaszadó: én nem irányítani akartam, meg idomítani, csak egyszerűen aggódtam.

2012. febr. 7. 10:12
 5/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Próbálkozz meg egy széles, lapos tálból itatni. Lehet hogy a bajuszát zavarja, hogy hozzáér a tál széléhez.
2012. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a tálra úgy rá tudod szoktatni, ha tejet raksz bele
2012. febr. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem szomjas esetleg?
2012. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!