Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örökbefogadtam egy macskát,...

Örökbefogadtam egy macskát, novemberben,2-5 éves. Mit tudnék vele tenni?

Figyelt kérdés
Szájfekélye vagy milyen van, visszük miatta orvoshoz is. Az orvos szerint ez nem gyógyítható betegség. A macska az utóbbi időben kezdett normálisan viselkedni, de most viszont nagyon kaparja az ágyat. Mit kéne vele csinálnom, hogy ne azt kaparja? Van kaparófája...
2012. febr. 8. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Biztos már nagyon fáj neki .. Lehet a legjobb megoldás az lenne, ha elaltatnád.

De azért vidd el valahogy állatkórházba, ott -bár valszeg horribilis összegért-, de lehet megpróbálják megmenteni minden áron.

2012. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jól érzi magát a bőrében, csak néha kell neki egy oltás... Az orvos szerint ha rendszeresen visszük akkor sem fog elmúlni neki, de nem fog fájni neki.
2012. febr. 8. 20:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy olyan hosszan ható fájdalomcsillapítót tudna adni, ami ilyen hosszan hat, dehát nem értek hozzá.


[link]


Ezt olvasd el, sztem egy próbát megér, biztos neki is boldogabb élete lenne, ha nem keserítené meg az a fekély.

2012. febr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már 1,5 hónapja kapta az oltást és nagyon jól bírja. Az orvos szerint elég 2 havonta oltatni
2012. febr. 8. 20:43
 5/12 anonim ***** válasza:

szerintem macska aids-ce van,az én macskámnak is ez volt...

ezért fekély volt a szájpadán..de kezelés mellett rendes életet élhet,csak időnként fel kel turbózni..de lehet bármilyen vírusos betegsége...én azt ajánlanám neked,hogy kérj egy átfogó vérvizsgálatot,abból kiderül mi pontosan a fertőzés oka,lehet bármi,nem kéne félre kezelnie a dokinak!!!!

2012. febr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Honnan fogadtad örökbe? FIP-FIV-FeLV tesztjei megvannak? Mert ilyen macska AIDS (FIV) és leukózis (FeLV) esetén is előfordulhat.
2012. febr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen az van neki is... az orvos ki is vizsgálta, annyit mondott, hogy folyamatos kezelés és kész. :) ennek örülök. ismerősömé volt a macska, és ivartalanítva is van
2012. febr. 9. 17:19
 8/12 anonim ***** válasza:

...én írtam Időpont tegnap 23:33


tehát,gondoltam,hogy ez baj,de ne aggódj az én cicám kölyök korában megfertőződött,24 évig élt ezzel a betegséggel,néha fel kell turbózni az immunredszerét,és kész!

2012. febr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
az nagyon jó :)
2012. febr. 9. 18:37
 10/12 Mailerdeamon ***** válasza:

Ha a fekélyt rendben tartja a doki és az immunhiányos betegséget is kezelitek akkor semmi gond. (Utóbbira egyébként ajánlom a Vetri DMG-t immunerősítő cseppet.)


Az hogy kaparja az ágyat jó jel, azt jelenti hogy jól érzi magát. Érdekes hogy van aki emiatt elaltatná. :)


Ha kapar tedd oda a kaparófájához és birizgáld végig a fát a körmöddel. Nekünk már a hangjára is felpörögtek a macskák (jelzem hogy mindkettő leukózisra pozitív volt). Játssz vele sokat a kaparófán vagy körülötte hogy ismerje meg, szeressen vele játszani. Remélhetőleg odaszokik.

2012. febr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!