Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeleburdi macska? Lefog...

Szeleburdi macska? Lefog nyugodni egyszer? Mivel lehetne lekötni?

Figyelt kérdés

Van egy 7-8 hónapos utcáról mentett fekete nősténycicám. Az a gond vele hogy néha csak úgy megőrül és olyankor összevissza rohangál.mindent feldönt és mindennek nekimegy. Volt már hogy leesett a galériáról és olyan is hogy amikor felakart ugrani a lépcsőre átesett rajta. Szerencsére még semmi baja nem lett. Van egy másikfajta kirohanása is. Ilyenkor hirtelen két lábra áll és a mellső lábaival elkezd ütögetni minket, vagy ha simogatom egyszercsak belém mélyeszti a karmát és belém harap. Az idegenektől és a szüleimtől olyan szinten fél, hogy hogyha az ölemben odaviszem csak megmutatni akkor először hozzám húzódik majd kimeredő karmait belém mélyeszti és amikor megpróbál kiugrani egyszerűen felszakítja a bőrömet. Az olyan válaszokkal kíméljetek hogy el kéne altatni mert túl vad meg hogy a macska az udvarra való stb.

Ja és ha számít már 5 hónapja hogy felhoztuk az utcáról.


2012. febr. 12. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Még fiatal, ezek játékos dolgok még. Meg vedd figyelembe az elő életét is! Nem csoda, hogy kicsit bizalmatlanabb.
2012. febr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Semmiképpen nem kell elaltatni :)) Majd megszokja az új "otthonát". Valószínűleg rossz sora lehetett, és nincs bizalma az "idegenekben". És valószínűleg az is megijesztheti, hogy te is félsz attól, hogy bántani fog, és nem vagy teljesen nyugodt. Szerintem játssz vele többet, és ha teheted adj neki apró "finomságokat". Ha látja, hogy nem bántani akarod, hanem szeretgetni, megenyhül :))
2012. febr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Molly1 válasza:

Adni kell neki időt.Most lehet azt hiszed volt elég mideje össze barátkozni veletek de lehet nem .

Lefog nyugodni egyszer?

Le, még kicsi.

Mivel lehetne lekötni?

Vennél neki különböző játékot.

2012. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom és nem is magam miatt hanem inkább amiatt aggódok hogy egyszer amikor leesik valahonnan lesz valami baja. És teljesen megértem hogy bizalmatlan, viszont bennem megbízik de néha miközben simogatom egyszer csak belém karmol meg harap.
2012. febr. 12. 13:10
 5/9 A kérdező kommentje:

Jön hozzám belefekszik az ölembe most is itt fekszik.:) De mégis néha megőrül és félek hogy baja lesz.

Ja és am nem, félek tőlehoghy bámntani fog mert nem fáj annyira inkább csak zavar hogy bánt miközben és simogatom

2012. febr. 12. 13:13
 6/9 anonim válasza:
az enyem ugyanilyen orult :) most tuzel eloszor es semmi ilyet nem csinal mintha nem is az en cicam lenne :) rettentoen hianyzik az orulese a karmolasa a harapasa es alig varom hogy ujra benne legyen mindenben a mancsa :)
2012. febr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Macsekok szívósak, emiatt ne aggódj.:) Gondold el, a kerti macskák, mekkorákat esnek kerítésről, fákról miközben kergetőznek...Az utcai élet még benne van, néha félénk ennyi, meg játékos kölyök. Majd ahogy öregszik, úgy komolyodik is.
2012. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez csak az első alom kölyökig tart,utána teljesen más lesz,"felnőtt"
2012. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 borcsi02 ***** válasza:

Nálunk a fiú cica csinál ilyesmiket!:)Sokszor meglapul,már előre kifigyel,és amikor elmegyek mellette,hirtelen felpattan,néha rám is ugrik,és megütöget,belém boxol:),néha kicsit belém is karmol..Ő is még fiatal,tele van energiával.De annyira látszik,hogy ez csak játék,és a másik cicánkkal is hasonló kis akciókat csinálnak,oda-vissza.

Én úgy vettem észre,ezt akkor csinálják,ha kicsit unatkoznak,és macska-módra próbálnak egy kis játékot,dögönyözést kezdeményezni!

Erről a részéről tudok csak nyilatkozni,a rohangálásokról nem.De nagyon ügyesek a cicák,tudnak vigyázni magukra!Engem is levert a víz,amikor a 10 hetes kiscicáim a lépcsőfokokon zsonglőrködtek,de egyszerűen nem lehetett őket visszatartani,és nagyon ügyesen közlekedtek..:)

2012. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!