Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskaeledelt ajánlotok...

Milyen macskaeledelt ajánlotok? (többi lent)

Figyelt kérdés
Olyan macskaeledelt keresek aminek legalább 10% a hústartalma és nem túl drága.Száraz és nedves eledelek is érdekelnek.

2012. febr. 13. 20:43
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Hústartalmat és árat is írjatok.
2012. febr. 13. 20:46
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Cat chow-val etetek. Van külön olyan, ami ivartalanított macskáknak való, nekünk az kell. 14% hús van benne és nincs benne színezőanyag, tartósítószer.

1,5kg 1600 Ft körül van. De gondolkodom, hogy körbenézek a helyi kisállat kereskedésben és megnézem, hogy az Acanát mennyiért árulják kimérve.


A royal canint is nagyon dicsérik, de arról lehet tudni, hogy mennyi húst tartalmaz?

2012. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 10% hústartalom nagyon kevés, gondolj bele mit tartalmaz a fennmaradó 90%-ban! Gabonát, hulladékot, töltőanyagot, baromi egészségtelen. Arról nem beszélve hogy mivel abszolút nem tápláló, sokkal többet is eszik belőle a macska mint a minőségiből, így árban ugyanott vagy. Főleg száraz tápból fontos a minőség, a prémium eledelek mint a royal canin, hill's, acana, orijen stb 60-70%-ban tartalmaznak húst, én ezeket ajánlanám. Mi egyébként most josera száraz táppal etetünk, tápfutártól rendeljük. Nem túl drága és jók a beltartalmi értékei (min 50% hús).

Konzervből a fressnapf-ben kapható real nature-t szoktam venni, ez 60-70% hústartalmú és egy 400 g-os konzerv 4-500 ft-ba kerül és ezt 3-4 napig eszi. Alutasakosból DM saját márkásat szoktam venni mert ezt szereti és mentes a mesterséges dolgoktól. Ez ugyan alacsony hústartalmú de ezt tényleg csak nyalánkságnak kapja.

2012. febr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Szárazból Orijent kap, 80 % hústartalom. Én piacon kimérve veszem, így 1850 Ft / kg. Egy kg elég egy hónapra.

Nedvesből olcsót kap, annak alacsony a hústartalma, de sajnos nem vagyok milliomos...

2012. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az állatorvosomtól kérdeztem,és ő mondta hogy bármilyet veszek,a hústartalom 10% felett legyen,az alatt ne vegyek semmit.És a Fressnapfban kapható fit+fun,MultiFit eledelekről mi a véleményetek?
2012. febr. 14. 19:55
 6/17 Dóra31 válasza:
Minnél nagyobb legyen a hústartalma, mert a sok kamu anyag rákkeltő...de amit Én eszek abból is adok neki, az legalább nem mű kaja.
2012. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Magas állati fehérje tartalmú, mentes a mesterséges cuccoktól és a gabonáktól pl. az Orijen, Bozita, Acana, bár az utóbbi fehérje tatalma picit alacsonyabb, mint az előbbi kettőé. Mi Orijennel etetjük. Próbálkoztunk az "agybafőbedícsért", szerintem azonban max. csak középszerű royal caninnal, meg hillsel. Ezekben már ott figyel a gabona is, a fehérje tartalma szerintem nem elegendő egy ragadozó állat táplálására, és ugye a szénhidrát meg feleslegesen (ártalmasan) sok benne. Eleinte mi is a royallal meg hillsel etettük, de a cicus sokat sokat evett ezekből (habzsolt), rövid ideig lakott jól, és baromi rossz és hisztis volt a viselkedése. Aztán tanulmányaimból előbukott: a szénhidrát a bűnös! Azóta Orijent kap, azzal nincsenek ilyen problémák! Összetétel, leírás alapján még a Bozita is szimpi, de ahhoz nehezebb hozzájutni. Házi koszttal mi nem etetjük, csak néha kap, ha épp halat eszünk, vagy májat. (Mi nagyon kevés húst eszünk, rosszul járna, ha azt kéne ennie, amit mi eszünk.)Ja, és lakásban tartott, ivartalanított nőstény cicus.
2012. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10% hústartalmú macskaeledelt (tápot, konzervet) nem ajánlanék, mert lehet, hogy jóval olcsóbbak viszont a macskának nem ez kell!!!!! Ő húsevő, tehát nála csak a magas hústartalmú (min. 60%-os hústartalmú, vagy e fölötti) macskaeledelek a megfelelők. A gabonát nem tudja normál módon megemészteni,úgyhogy ennek aránya legyen a legkevesebb (10-17%)(hozzáteszem, hogy a gabona teljes kiiktatása az étrendjéből az sem jó!, csak a hús-gabona arány ne a gabona felé dőljön!!!). Ha olcsóbban akarsz az etetésből kijönni, akkor főzz a cicádnak külön. Pl. lehet csirkenyesedéket (600 ft 2 kg), májat (230-400 ft 0,5 kg), tojást (20-40 ft/db), turót (300 ft), laktóz mentes tejet adni (350 ft/l),minden nap mást, hogy ne unja meg és este kaphat tápot. Én 1 liter laktózmentes tejet 1-2 hétig szoktam adni, és általában a táp mellé kapja, ez a vacsija, reggel meg mindig meleget kap és változatosan. Tápok közül a Hill's tápok jók, ill. van egy kanadai is aminek a nevét nem tudom, de az Alphazoo-ban lehet kapni és 60% a hústartalmuk. A Royal Canin-ról csak annyit, hogy amit üzletben lehet kapni, azoknak a hústartalma nem valami magas és ahhoz képest az áruk..... A lényeg, hogy ha te főzöd és kiegészítésnek adsz tápot,akkor olcsóbban ki lehet hozni az etetést és a cicád is megkap miden fontos vitamint és ásványi anyagot.
2012. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam,hogy pont 10% legyen a hústartalma,lehet több is.De nem mindenki teheti meg,hogy 1500ft/kg-os tápot vegyen.Egyébként most a Cat Chow-on gondolkodom.
2012. febr. 17. 19:09
 10/17 buzazs válasza:

hát nekünk nem nagyon tellik ezekre a hiper tapokra.Mi otthon szoktunk csinalni egy ilyet:

csibefarhatbol csinalunk a macsoknak egy elég sürü kocsonyat,(akar repaval , s egyebbel) amibe a vegen egy kis fotlen tesztat szoktunk keverni.Eznnek hasonlo az összetétele a konzerves macskakajahhoz, és a szaraztap 95% sima teszta.

Miutan ez elég büdös nyáron szoktuk megcsinalni, és fagyasztva, kis tefölöspoharakba elrakjuk.Microban vagy gaz fölött 1-2 perc es kiolvad.Persze lehet ugy is csinalni, hogy csak kisebb adagot fözöl, az is elal 1-2 hetig.

2012. febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!