Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsam meg egy...

Hogyan tanítsam meg egy kutyámnak hogy a kerten belül hova nem mehet?

Figyelt kérdés
Nincs keret kerítésre és a virágoknak/zöldségeknek nem tenne jót ha közte szaladgálna/hemperegne a kutya egész nap. (persze nem most a hidegben hanem a tavaszra gondolván)
2012. febr. 19. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldanám meg,hogy egy gyenge léckerítést mégiscsak csinálnék,és ha látnám,hogy oda akar menni,ami ki van határolva,akkor nem úgy,hogy az nagyon fájjon neki,de azért határozottan a fenekére(!) csapnék.Egy ilyen kis háncsból vagy valami silányabb anyagból készült elhatároló meg nem kerül sokba.Ha lefested mondjuk fapáccal ,akkor még esztétikailag se néz ki rosszul.
2012. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amikor mi füvesítettünk és építkeztünk a kertben, a kutyám, mikor kint volt csak egy kis területen létezhetett. Egyébként kb. 40 cm magas léceket szúrtam le körbe, egy madzagot kifeszítettem közéjük. Ennyi volt az elzárás 6 héten át. Az első alkalommal, mikor kiment a kertbe és át akarta lépni a madzagot, én egyszerűen letiltottam erről. Legközelebb úgy két hét múlva próbálkozott megint átlépni ezt, megint egy kisebb tiltás, utána már végig tiszteletben tartotta. De persze ehhez kell az is, hogy a kutya elfogadjon téged a falkában fölötte állónak, hogy meglegyen a helyes falkasorrend. Ha nincs meg, akkor lehet, hogy csak két méteres kerítéssel tudod ezt megoldani.
2012. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!