Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak h nem szabad mindenkire ráugrálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most van életemben először kutyám, szóval elég tapasztalatlan vok a neveléssel kapcs. A trükköket nagyon szépen megtanulta, hél istennek hasznosnak is bizonyultak. 8 hónapos kan Goldi, nagyon jó a természete, nagyon szereti az embereket,a gyerekeket is. Viszont ha sétálunk az utcán annyira örül a szembe sétáló embereknek h rájuk akar ugrani. Nem tudom mit csinálják, ált magam mellé húzom akk csak nézi őket, csak több mint 25 kiló elég nagy darab és az emberek félnek tőle, pedig ő csak egy nagy szeretetre éhes óriás. H értethetném meg vele h nem lenne szabad mindenkire ráugrani? Igazából nem tom miért csinálja, mert itthon ránk csak nagyon ritkán ugrik fel, ha nagyon örül.

Jah és még egy kérdés. :D Fél lemenni a lépcsőkön v sötét helyekre, megmakacsolja magát és nem hajlandó semmilyen lejtős helyen lefelé menni.

Köszi előre is a válaszokat!


2012. jan. 17. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Viszel magaddal jutalomfalatot (virsli, párizsi...) és ha jön veletek szembe valaki azzal elvonod a figyelmét, ha nem foglalkozik az emberrel, akkor megjutalmazod.

Nem 2perces munka, de rá fog jönni, hogyha szépen melletted sétál és nem foglalkozik másokkal, akkor jön a finomság.

A lépcsővel ugyanez, te elindulsz mondjuk a lépcsőn lefelé, nem nagyon csak pár fokot, valami finomság a kezedben és ha megmozdul lefelé már kapja és jól megdícséred, később csak akkor ha el is indul, és ezt egyre jobban kihúzod addig, amíg végül le nem megy. De ezt gyakorolhatjátok valami játékkal is amit nagyon szeret.

2012. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyusom is dettó ilyen :)

Egyrészt fegyelmezd a pórázzal, ahogy írtad, másrészt vigyél magaddal jutalomfalatot és ha szépen elhalad 1-1 ember mellett, akkor adj neki :) - nekünk legalábbis így mondta az oktatónk.


Lépcsőket, sötét helyeket, meg amiket írtál,szintén próbáld meg jutalomfalattal. Náluk az eső volt ilyen, az istennek nem akart ki jönni a lépcsőházból, akkor látott először esőt (talán 4 hónapos volt kb.), jutalomfalattal olyan simán lecsaltuk, hogy öröm volt nézni, azóta nincs gondja az esővel :)

2012. jan. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tök hülye vok h erre még nem gondoltam, elvégre a trükköket is jutalomfalatokkal értette meg. :D Csak féltem h hülyének néznek h az utcán etetem a kutyámat. Szerencsére türelmes tanár vok, ha meg nem olyan a hangulatom akk inkább hagyom aznapra mert ő is megérzi h vmi nincs rendjén és csak őt is felidegesítem. Csak nehéz mert nem csak neki van sok tanulni valója hanem nekem is. :) Macskákkal isten vok XD de próbálom az ő testbeszédét figyelni, ha vmi nem ért v fél akk próbálom megnyugtatni. Lehet ha a barátaim ráérnek akk megkérem őket h játszák el a járókelőket. Csak az is más mert őket ismeri. Akkor még nem késtem el ezzel h megtanulja ugye?
2012. jan. 17. 11:26
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem :)

Az enyém amúgy 6,5 hónapos, kezdetben sokszor adtam neki, ha nem ugrált rá más járókelőre, (egyébként meggyőződésem, hogy méterekről kiszúr embereket, akik vmiért baromi szimpatikusak neki, de van olyan is, hogy tök nem érdekli őt a másik ember). Most már nagyon ritkán kap és viszonylag szépen viselkedik, ám épp ma reggel volt ilyen bónája és újból előjött neki.. :)

2012. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

:D A szimpatizálás dolgot én is észrevettem! :D A gyerekek nagyon érdeklik, bár akkor annyira nem vadul be, viszont az öregeket kerüli, ált (miért is ne nagy szerencsémre XD) a nagyobb darab férfiakra szeretne ráugrani. XD Mondjuk be kell h valljam néha vicces látni ah a kigyúrt kopasz pasik összerezzenek. XD

Hát jó akk ezzel próbálkozok majd, van úgyis egy jutalomfalat féle amit nagyon imád, csak nem tom h tud-e majd a sétára figyelni miközben tudja h a zsebem tele van finomságokkal.

2012. jan. 17. 11:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Hiába, a goldik imádják a gyerekeket :)

Az enyém is nagy gyerekbarát (bullmasztiff), már 8-10 hetesen meglátszott rajta, annyira ment a gyerekekhez, hogy öröm volt nézni :)

Én amúgy a liftben vagyok még gondban. Ha ketten szállunk be és üres a lift, tök nyugodt, ám ha vki van a liftben, egyből rohanna be őt üdvözölni és ugrálna rá. Pont a múltkor majdnem el is estem, akkorát rántott rajtam, a liftben a pasi kapott el. Kicsit se volt ciki :D

2012. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Uram ég bullmasztiffod van? Hát azok annyira édesek!!! :D Egyik barátnőmnek volt és annyira imádtam azt a kutyát!!! Olyan szépek!

Egyébként fura a sok macska után egy kutyát tartani, annyi szeretet van bennük. :)

Hát remélem h "megtökösödök" ah idősebb lesz, talán nem fog annyira félni a sötéttől sem, de ezen azért dolgozni kell, nekünk is elmondták a szüleink h nincsenek szörnyek a sötétben és nekünk is könnyebb volt így megtanulni. :)

2012. jan. 17. 13:09
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon nagy arc :))

Itt már kezd komolyodni a pofija, ez december elején készült :)

[link]


Pár virsli sötétben és összekapcsolja a jó dologgal a sötétet :)

Egyébként Joey sötétben már nagyon bizalmatlan az idegenekkel.. Vagyis nem is sötétben, mert ugye már fél 6-kor bőven sötét van, hanem az esti órákban, olyan 8 órától...

2012. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Istenkém de gyönyörű! A Neve is ott van. :D

Akk ez lesz, amint vége a vizsgaidőszaknak nekilátok orvosolni a problémát! :)

Köszi a tanácsokat! :)

2012. jan. 17. 13:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Köszi :)

Nagyon szívesen! :) Sikerülni fog :)

2012. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!